Miejski styl w najlepszym wydaniu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Miejski styl w najlepszym wydaniu!

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Linebox Studio
Loading admin actions …

Dzisiaj będziemy zwiedzać cudowny budynek, Fold Palace, miejsce stworzone we współpracy inwestorów z architektem Andrew Reeves'em z LINEBOX STUDIO.  Jest to dom, który angażuje się w miejski styl, jego projekt jest dostosowany do niewielkiej, nieregularnej działki usytuowanej w sąsiedztwie ruchliwej ulicy, w tętniącej życiem stolicy Kanady – Ottawie.  

Wewnątrz znajdziemy otwarte przestrzenie, dzięki którym skromne wymiary domu wydają się większe. Wnętrza są proste i elegancko zaprojektowane, aby stworzyć idealną oazę dla zmęczonych hałasem mieszkańców miasta. Zacznijmy naszą wycieczkę teraz i zobaczmy, co sprawia, że budynek jest tak wyjątkowy. 

Elegancki i nowoczesny

Dom jest zbudowany na nieregularnej działce dlatego jego kształt jest nieco wymuszony warunkami. Architektom udało się zmaksymalizować potencjał wąskiego terenu i stworzyć obszerne wnętrze. Profil domu od strony ulicy jest uderzająco nowoczesny, o dynamicznym kształcie. Chłodne szare tynki kontrastują z bogatymi drewnianymi panelami na zewnątrz, aby stworzyć elegancki i niewątpliwie miejski wygląd.

Nietypowa geometria

Drzwi wejściowe usytuowane zostały z boku, ze strony wschodniej. Części mieszkalne rozpościerają się na dwóch kondygnacjach. Ciekawa gra płaszczyzn i kolorów tworzy coś w rodzaju geometrycznego dzieła sztuki. Zachwycają nas duże okna w całym domu, ale to już standard w nowoczesnym budownictwie, projekt posunął się o krok dalej i obejmuje także przeszkloną bramę garażową! Mimo, że okna są duże, we wnętrzu domu jest zachowana prywatność mieszkańców.

Dobre pierwsze wrażenie

Już na wejściu odnosimy wrażenie, że znajdujemy się w ogromnym domu. Wspaniała gra światła i tekstur: płytki matowe i błyszczące podłogi, żwirek pokrywający ogród skalny obok drzwi. Żywe drzewo stanowi nieoczekiwany dotyk natury w tym miejskim domu.

Stylowy projekt posiada także nietypowe, bardzo designerskie meble – jednym z nich jest drewniane siedzisko, usytuowane po prawej stronie na zdjęciu.  Mebel jest mieszanką japońskiego i skandynawskiego designu, dzięki czemu atmosfera jest dopasowana do miejskiego szyku.

Jasność i prywatność

Okna wysokie na całe dwie kondygnacje sprawiają, że wnętrze domu jest wręcz zalane światłem. Dzięki nim przedpokój staje się jasny i pogodny. Nieprzezroczyste, mleczne szkło jest gwarantem prywatności. Ciekawą geometrię bryły budynku widać także wewnątrz. 

Strefa dzienna

Na parterze, niedaleko wejścia znajduje się strefa dzienna, obejmująca kuchnię i jadalnię. Przestrzeń jest niezwykle jasna i pełna światła, za sprawą pionowych okien wychodzących na taras z widokiem na spokojną zieloną okolicę. Jasne ściany wspaniale harmonizują z drewnianą podłogą, wpisując się w kanony ekologicznego stylu, tak pożądanego w wielkim mieście. To miejsce to prawdziwa ostoja i przystań, od miejskiego zgiełku. 

Funkcjonalna kuchnia

Jak w każdym dobrym projekcie, tak i tutaj, w zgodzie ze wspaniałym designem idzie funkcjonalność. Kuchnia jest w pełni wyposażona, w podwójne kuchenki i lodówki. W centrum wyspy znajduje się płyta gazowa. Sama wyspa, działa zarówno jako blat kuchenny i barek śniadaniowy. Biel i detale ze stali nierdzewnej tworzą spójny styl, lekko przemysłowy. Nie pozwalają zapomnieć, że mimo spokoju i harmonii, nadal jesteśmy w tętniącej życiem Ottawie. 

Elegancka łazienka

Łazienki w domu są elegancko urządzone, w klimacie azjatyckiego spa. Białe ściany, naturalne drewno, szare, kamienne płytki na podłodze, wszystko to jest bardzo stonowane i wyrafinowane. Ścianka działowa z mlecznego szkła ukrywa za sobą wolnostojącą wannę. Pomyślcie jak cudownie byłoby się tam relaksować, po ciężkim dniu pracy! Ale to nie jedyne miejsce w tym domu gdzie można wspaniale odpocząć…  

Drewniana sauna

W Kanadzie zimy bywają bardzo chłodne! Cudownie jest wygrzać się w cieplutkiej saunie i to we własnym domu… Jeśli i Wy marzycie o takiej, koniecznie zajrzyjcie tutaj: Budowa własnej sauny- ile to kosztuje?

Chcielibyście tak mieszkać? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu