Jak stara fabryka w sercu lasu: styl industrialne, w kategorii Domy zaprojektowany przez RAJEK Projektowanie Wnętrz

homify 360°: fabryczny loft w środku lasu pod Piłą

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Jak połączyć marzenie o wielkomiejskim, fabrycznym lofcie o modnym industrialnym charakterze z sielskim życiem na wsi w otoczeniu przyrody?Jest na to sposób! Projektantka wnętrz Aneta Rajek zaprojektowała dom tak, aby przypominał starą fabrykę, ale jednocześnie był silnie związany z okoliczną przyrodą.

Wbrew pierwszemu wrażeniu, jakie może on sprawiać, dom ten nie jest odnowioną starą fabryką, ale budynkiem nowo wybudowanym. Wzniesiono go na działce o nie lada powierzchni 2500 metrów kwadratowych, upstrzonej świerkami i brzozami. Bajeczna lokalizacja z dala od miasta, a wnętrze o najwyższym poziomie miejskiego szyku- zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego domu!

Fasada

Dom ma powierzchnię użytkową równą 600 metrom kwadratowym. Jego fasadę wykonano z postarzanej, ręcznie formowanej cegły, którą projektantka sprowadziła z Belgii. Dwuspadowy dach z ciemnej dachówki doskonale się z nią komponuje. Uwagę zwraca wykonany z cegły komin, nadający całemu budynkowi niezwykle industrialnego charakteru. Liczne okna o aluminiowej stolarce i łukowatym kształcie dopełniają fabryczne wrażenie, jaki ten dom sprawia.

Ogród

Budynek znajduje się na doskonałej, wiejskiej działce. Otoczony zewsząd lasem, gwarantuje świetne miejsce na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. Obszerny ogród pozwala na to, aby uczynić z niego strefę relaksu, zabawy, spotkań z przyjaciółmi. Dzięki swobodnemu do niego dostępowi z domu, latem staje się przedłużeniem salonu i sfery dziennej, zyskując miano centrum domowego życia.

Taras

Elegancko zaaranżowany taras znajduje się tuż obok salonu, a oddzielają go jedynie przesuwane, szklane drzwi. Czarne meble balkonowe doskonale komponują się z ciemnymi obramowaniami okien, czyniąc obszar tarasu eleganckim i stylowym. Zielone poduszki i rośliny doniczkowe ożywiają tę przestrzeń, nadając jej wiosennej świeżości.

Wnętrze

Na otwartej przestrzeni parteru zlokalizowano obszary salonu, jadalni i kuchni. Także do wnętrza wprowadzono cegłę, pokrywając nią większość powierzchni ścian. Pozostałe pokryto neutralną białą farbą. Podłogi wyłożono deskami z fornirowanego orzecha oraz laminatem imitującym beton.

Strefę dzienną wyposażono w eleganckie meble z czarnej skóry oraz oryginalne meble, samodzielnie zaprojektowane przez właścicielkę. Na tylnej ścianie umieszczono kominek z wyeksponowanym szybem, co jest kolejnym elementem wprowadzającym do wnętrza industrialny klimat. Dzięki niezwykle wysokim sufitom oraz oknom w nim zainstalowanym, wnętrze to jawi się przestronnie i jasno.

Jadalnia

Także na obszarze jadalni widzimy kontynuację stylistyki widocznej w salonie. Czarne krzesła o aksamitnych siedziskach ustawione zostały po obu stronach intrygującego, designerskiego stołu z drewna o nieregularnym kształcie. Oświetlenie w stylu pop-art umieszczono tuż nad stołem. W tyle dostrzec możemy kuchnię, otwartą na jadalnię.

Kuchnia

Kuchnia pełna jest ciekawych i niekonwencjonalnych elementów wyposażenia. Zacznijmy od jej centralnego mebla- wyspy kuchennej o nieregularnym kształcie. Czarna część, stanowiąca miejsce powierzchni roboczej ze zlewozmywakiem wykonana została z czarnego, połyskującego kamienia. Dołączono do niej drewnianą część na niższym poziomie, pełniącą rolę swego rodzaju półki. W całej kuchni dostrzec można kombinację błyszczącej czerni i orzechowego drewna. Na uwagę zasługują także fantazyjne lampy oraz okno o ciekawym, okrągłym kształcie.

Wejście na antresolę

Ze strefy dziennej na parterze na górę, na antresolę, prowadzą dywanowe schody, będące hybrydą betonu i drewna. Dzięki swojej konstrukcji, designowi i użytym materiałom doskonale wpisują się w industrialna estetykę, w jakiej utrzymano wnętrze tego domu.

Więcej ciekawych przykładów schodów znajdziecie w Katalogu Inspiracji Schody do nieba- 6 przykładów.

Widok z antresoli

Z perspektywy antresoli raz jeszcze możemy przyjrzeć się bliżej salonowi i dostrzec, jak obszerne i jasno oświetlone jest to pomieszczenie. Uwagę zwraca także podłoga, która oglądana od góry, wydziela wyraźnie obszar wypoczynkowy- drewna- od pozostałej części przestrzeni.

Sypialnia

Najbardziej zaskakującym pokojem w tym domu jest sypialnia. Patrząc na nią, nie można domyślić się, że jest to wnętrze urządzone przez kobietę dla kobiety. Przełamano tu stereotypy, wyposażając ją w „typowo” męskie dodatki związane z marką motocykli, przedstawiające silniki i części od samochodów. Poza tym specyficznym dekorem, uwagę zwraca łóżko, które zdaje się być wykonane z betonu, oraz pikowana ściana za jego wezgłowiem.

Łazienka

Zupełnie inaczej, kobieco i elegancko, prezentuje się łazienka. Jej ściany i podłogi wyłożono szlachetnym kamieniem naturalnym o piaskowej barwie, a wyposażono w czarne, proste meble. Zabudowana wanna zdaje się wtapiać w powierzchnię łazienki. O wyjątkowości tego pomieszczenia zdecydowanie świadczy jednak oświetlenie w formie niezwykle oryginalnych, fantazyjnych lamp sufitowych.

Piwnica win

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie- w piwnicy architektka stworzyła klimatyczne i czarujące miejsce służące do przechowywania i spożywania wina. Utrzymane w wyjątkowym klimacie, urządzone przy użyciu drewna, cegły i skórzanych mebli, doskonale nadaje się do tego, aby cieszyć się smakiem ulubionych trunków w gronie przyjaciół. Odpowiednie oświetlenie wprowadza tajemniczy klimat. Ciekawostka- na ścianach umieszczono deski ze skrzynek po winach z całego świata!

Co myślicie o domu w takim stylu na wsi?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu