Projekty,   zaprojektowane przez jaione elizalde estilismo inmobiliario - home staging

10 niskobudżetowych sposobów na piękny i stylowy dom

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Efekt domu eleganckiego i szykownego osiągnąć można bez konieczności rozbijania banku. W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam dziesięć sposobów na to, jak cieszyć się pięknym i stylowym domem, które są relatywnie łatwe i tanie w implementacji. Sprawdźcie, które pomysły możecie zrealizować w swoich domach!

1. Zewnętrzne miejsce na relaks

Zagospodaruj ogród na tyłach swojego domu i stwórz tam przytulny taras czy patio z miejscem na relaks i zewnętrzną jadalnią. Obszar ten wyposaż w wygodne meble i zadbaj także o wyjątkowy klimat, instalując elementy oświetlenia i dekorując przestrzeń roślinami w dekoracyjnych donicach.

2. Zadbaj o korytarz

Często całą swoja uwagę skupiamy na urządzaniu salonu czy sypialni, zapominając o łącznikach komunikacyjnych, takich jak schody czy korytarz. Zwłaszcza ten ostatni, gdy stylowo zaaranżowany, może w znaczący sposób wpłynąć na charakter wnętrz Waszych domów.

3. Kup meble o nowoczesnym designie

Kupując meble i inne elementy wyposażenia postaraj się wybrać te o nowoczesnym designie. Nawet jeżeli wnętrza wykończone są w sposób staromodny, współczesne wyposażenie może zupełnie odmienić ich charakter.

4. Zdecyduj się na wannę wolnostojącą

Wanna wolnostojąca przemieni każdą łazienkę w szykowne spa. Taki model wcale nie wymaga dużo przestrzeni, a jego walory estetyczne są nieocenione.

5. Nie zapomnij o odświeżeniu fasady

To właśnie fasada odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie sprawia Wasz dom. Należy zatem zadbać o jej wygląd- zabezpieczyć materiały, które ją pokrywają i odświeżyć jej kolor.

6. Zamontuj wyróżniające się oświetlenie

Lampy, czy to sufitowe czy podłogowe, poza rolą praktyczną spełniać mogą także funkcję dekoracji. Daj się ponieść wyobraźni i wybierz modele, które przyciągają wzrok.

7. Zwróć uwagę na strefę wejścia

Strefa wejścia do domu- czy to obszar wokół drzwi wejściowych, czy też sam ganek- nie powinny zostać zapomniane. Udekoruj je donicami, zamontuj lampę nad drzwiami wejściowymi, a je same odmaluj i ozdób. Dom od razu wyda się bardziej przyjazny i zachęcający.

8. Przemaluj fronty szafek kuchennych

Marzy Ci się nowa kuchnia, ale nie masz pieniędzy na wymianę zabudowy kuchennej? Nic straconego! Często wystarczy przemalować fronty szafek kuchennych, aby cieszyć się  wnętrzem o zupełnie oryginalnym i świeżym charakterze.

9. Postaw na dekoracyjne gzymsy

Jeżeli chcesz nadać swoim wnętrzom elegancki, wyrafinowany charakter, postaw na dekoracyjne gzymsy. Przykład ze zdjęcia udowadnia, że sprawdzają się one doskonale nawet w nowoczesnej aranżacji.

10. Stwórz eleganckie miejsca na przechowywanie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Logos Kallmar
Logos Kallmar

Armario con puertas correderas

Logos Kallmar

Schowek, garderoba czy spiżarnia- obszary te, służące głównie do przechowywania, także mogą mieć elegancki charakter. Nie chodzi jedynie o wygląd samych szaf czy szafek ale także o porządek, który koniecznie trzeba w nich utrzymywać.

Co byście chcieli zmienić w swoich domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu