Ekologia i luksus w jednym! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ekologia i luksus w jednym!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczne domy od grupoarquitectura Minimalistyczny
Loading admin actions …

Tym razem w naszym cyklu homify 360° zaprezentujemy spektakularny projekt architektoniczny – dom aż z Mexico City, zaprojektowany przez tamtejszych ekspertów, Grupo Arquitectura. Niesamowity dom wyróżnia się skalą oraz przestronnymi pomieszczeniami, otwartymi na ogrody i tarasy. Realizacja tego projektu była przyjemnością dla ekspertów i samych klientów, którzy zaufali kreatywności i profesjonalizmowi architektów, dając im wolną rękę. Do tego, mamy do czynienia ze zrównoważonym projektem pośrodku miejskiej dżungli. Cały proces tworzenia był bardzo szybki i płynny: Możemy powiedzieć, że ze jest to jeden z naprawdę niewielu projektów przez nas zrealizowanych, w którym nie było ani jednej modyfikacji! Od pierwszego szkicu do realizacji domu- mówią eksperci.

Poznajmy zatem Casa Dalias i zobaczmy wyniki…

Dyskretna fasada pośród drzew

Na pierwszej fotografii Casy Dalias widzimy część jej fasady i jej doskonałą lokalizację pośród zieleni, w ekskluzywnej dzielnicy Meksyku. Fasada została wykonana z betonu, pokrytego wapienną okładziną. jak widać, jest prawie całkowicie zamknięta na zewnątrz. Co chowa wewnątrz? Zaraz się przekonamy…

Dom od strony patio: otwarcie na naturę i na życie!

Na Casę Dalias składają się dwie części, obie pokryte wapieniem w wykwintny kolorze beżowym. Łączy je szklany westybul z drewnianą pergolą na dwóch poziomach. Za chwilę zobaczymy to z bliska.

Teraz widzimy ogromną różnicę w stosunku do fasady: wszystko otwarte! Taras ogród i basen są zaprojektowane tak, żeby były zwrócone na południe i na zachód – nie umknie tu ani jeden promyk słońca!

Niesamowity ogród

Ważne w tym projekcie było zintegrowanie wnętrza z ogrodem w sposób delikatny, żeby przechodziły w siebie wręcz niezauważenie. Dlatego też sam design ogrodu musiał harmonizować z wnętrzem domu, gdzie dominują neutralne kolory. Pięknie kontrastują z nimi błękit dna basenu oraz zieleń trawy.

Osłonięte tarasy

Chociaż, jak już wspominaliśmy, ogród basen i tarasy zostały zaprojektowane, żeby być maksymalnie nasłonecznione, było równie istotne zapewnienie mieszkańcom opcji zacienienia. W tym celu zastosowano  nowoczesne parasole z aluminium. 

Zauważmy, że obie części domu mają ogromne okna, które wszystkie mogą być szeroko otwierane i pozwalać cieszyć się bez ograniczeń wspaniałym widokiem.

Dwuczęściowy westybul

Na powyższym zdjęciu lepiej widzimy jak szklany sufit we współpracy z drewnem, łączy oba segmenty Casa Dalias. Hol to miejsce spotkania i artykułowania się wszystkich przestrzeni. Jest przy tym całkowicie skąpany w naturalnym świetle…

Neutralne kolory mnogości styli

W Casa Dalias dominują naturalne kolory. Ściany na zewnątrz jak i wewnątrz są wykonane z wyśmienitego wapienia w kolorze beżowym. Podłogi wykonano z czarnego granitu, pokrytego skórą, leather finish. Te decyzje pozwoliły architektom na dalsze wprowadzenie bardzo zróżnicowanych kolorów i tekstur. Widać to wyraźnie w wyborze mebli, dywanów, lamp i przedmiotów dekoracyjnych. 

Wszystkie te elementy składają się na nowoczesny dom z lekką domieszką klasyki, industrialu i minimalizmu.

Nowoczesna kuchnia dla nowoczesnego domu

Przestronny dom potrzebuje kuchni na swoją miarę. Widzimy ją tutaj, z potężną granitową wyspą połączoną ze stolikiem barowym. Cała kuchnia jest bardzo jasna i utrzymana w duchu nowoczesności.

Pierwsze piętro całe ze szkła

Warto wspomnieć, że Casa Dalias to projekt ekologiczny. Ma optymalną orientację każdego z pomieszczeń, co pozwala na naturalne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Na powyższym zdjęciu widzimy pierwsze piętro, którego korytarz i balustrady są wykonane całkowicie ze szkła. Pozwala to na przepływ naturalnego światła. Możemy też z tej perspektywy docenić jak wszystkie przestrzenie łączą się ze sobą w tym niesamowicie jasnym domu!

Sami zastanawiacie się jak zbudować energooszczędny dom? Przeczytajcie, czym należy się kierować: Dom energooszczędny – jak go zbudować? 6 praktycznych wskazówek.

Wygodna i przestronna sypialnia

Dom posiada wiele pokoi, tutaj widzimy projekt przestronnej sypialni głównej. Nie tylko znajdziemy tutaj łóżko, ale także przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Rozplanowanie elementów pomieszczenia pozwala na kontemplowanie widoku ogrodu oraz basenu. Całość umeblowania w Casa Dalias pochodzi z importu i obejmuje takie marki jak: Felxform, Ceccotti, Paola Lenti, Meridiani, Gervasoni, Lema, Porro, Modulnova, Maxalto oraz Casa Milano, między innymi. Luksus absolutny!

Błyszcząc w ciemnościach

Na koniec chcemy Wam pokazać, jak Casa Dalias lśni w nocy! W tym miejscu trzeba też powiedzieć, że wszystkie systemy elektryczne w domu są zautomatyzowane, w tym światło, audio, wideo, alarm, ogrzewanie i nawet żaluzje. Woda w basenie i dla domu jest ogrzewana dzięki bateriom słonecznym. Jakby tego było mało, zatroszczono się również o system zbierania wody deszczowej, która, po oczyszczeniu przez filtry najnowszej generacji, jest używana do podlewania. 

Nowoczesna i przestronna rezydencja, energooszczędny, w wielomilionowym mieście. Krótko mówiąc, niesamowity projekt, którym musieliśmy się z Tobą podzielić!

Mielibyście ochotę zamieszkać w Casa Dalias?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu