Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez シーズ・アーキスタディオ建築設計室

6 porad feng shui dla harmonijnego domu – już od progu!

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wejście jest niczym odbicie całego domu w tafli lustra – to pierwsze wrażenie i powitanie gości. Ale jest to również zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać po reszcie domu. Według feng shui to także część domu, która otwiera się na pozytywną i negatywną energię. Dlatego ważne jest  zastosowanie tej starożytnej nauki tak, aby przedpokój przyciągał szczęście i harmonię. 

Sprawdźcie te 6 prostych, ale pomysłowych rad i sprawcie aby Wasz dom był  harmonijny i szczęśliwy już od samego progu – nie wydając dużo pieniędzy!

1. Porządek i ład

Przede wszystkim i po pierwsze, przedpokój powinien być czysty, dobrze zorganizowany i świeży. Nie pozwólcie by bałagan lub brudne buty zatrzymywały od progu pozytywną energię. Sprawcie by goście czuli się jak ważne osobistości! Najlepiej widać to na przykładzie: eleganckie wejście ze zdjęcia, zaprojektowane przez architektów z Seeds Archi, wręcz tryska pozytywnymi emocjami i ładem.

2. Odrobina żywej zieleni

Orzeźwiający dziedziniec jak ten, który widzimy powyżej sprawi, że wejście wygląda piękne i przyciąga do domu szczęście.  My, ludzie, jesteśmy nierozerwalnie związani z naturą, nawet w miastach z betonu dobrze czujemy się w towarzystwie roślin. Choćby pojedyncza roślina może mieć działanie uspokajające i rozweselające. Postawcie w korytarzu żywą zieleń a wywrzecie wrażenie na gościach i pozostawicie tylko pozytywne uczucia wewnątrz do domu.

3. Brak lustra naprzeciw drzwi

Według starożytnej nauki, z przedpokoju powinna rozprzestrzeniać się po całym domu, pełnym strumieniem, energia życia. Nie powinna być niczym zaburzana lub rozpraszana. Obiekty uznane przez feng shui za niesprzyjające człowiekowi to m.in. schody skierowane na drzwi, pojedynczy słup, zbyt blisko postawiona ściana, a nawet WC na piętrze, znajdujące się bezpośrednio nad drzwiami wejściowymi czy lustro na wprost drzwi. Tego wszystkiego należy unikać – ale co ciekawe, lustra we wszelkich innych pozycjach czy układach są bardzo wskazane, najlepiej duże, które optycznie powiększają przestrzeń. 

4. Dobre przechowywanie

DOM W MAGADALENCE: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez INSPACE
INSPACE

DOM W MAGADALENCE

INSPACE

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w przedpokoju musi panować idealny porządek, a zatem: nie może tam znajdować się zbyt wiele rzeczy, porozrzucane buty wieszak z kurtkami czy ogromna szafa powodują zastój energii. Wieszak czy szafa powinny znajdować się jak najdalej od drzwi i powinny wtapiać się w otoczenie. W przedpokoju wszystko powinno mieć swoje miejsce, rzeczy powinno być jak najmniej i powinny być dobrze ułożone, kluczem do sukcesu jest odpowiednie przechowywanie! 

5. Odpowiednia kolorystyka

Przedpokój według feng shui, podobnie jak drzwi do mieszkania, jest miejscem przez które energia dociera do wnętrza dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki, zgodnej ze starożytną filozofią. Kolor jest przecież nośnikiem energii, dlatego też znając jakość energii, którą reprezentuje możemy zmienić nasze dotychczasowe życie. W przedpokoju powinniśmy użyć takiego koloru, który optycznie powiększy tę przestrzeń oraz ją rozświetli. Dlatego mile widziane są kolory w odcieniach szarości, błękitu, bieli.

6. Przyciągający zapach

Zapach jest nie mniej ważny co kolor! Wasze wejście powinno zawsze wyglądać jasno i świeżo oraz pięknie pachnieć. Aby upewnić się, że tak jest trzymajcie wazon ze słodko pachnącymi kwiatami w pobliżu drzwi lub ustawcie pachnący spray, który wydziela wonną mgiełkę kiedy ktoś się porusza w jego pobliżu. 

Weźcie pod uwagę powyższe wskazówki a Wasz dom stanie się jeszcze szczęśliwszy niż dotychczas. Aby uzyskać więcej mądrości przejrzyjcie: Feng Shui w przedpokoju – sposób na świetne pierwsze wrażenie!

Stosujecie u siebie zasady feng shui? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu