Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy o lustrzanym odbiciu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekt domu HomeKONCEPT-42B: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych
Loading admin actions …

Nie zniechęcamy Was do budowy dużego domu, ale namawiamy do tego, aby podejść do projektowania w sposób strategiczny. Ci, którzy mają dzieci, muszą liczyć się z tym, że te wkrótce wyprowadzą się z domowego gniazdka, aby pójść na studia czy do pracy w innym miejscu. W większości przypadków nie zdecydują się mieszkać z rodzicami. Czy w takim razie sens ma budowa dużego, wielopokojowego domu?

Ten projekt oferuje ciekawą alternatywę dla tych rodzin, które chciałyby mieszkać razem, ale jednak cieszyć się dużym poziomem prywatności. Obejrzyjcie wizualizacje oraz plany i przekonajcie się o licznych zaletach takiego rozwiązania!

Koncept

Projekt opiera się na prostej idei- niewielki dom w nowoczesnej bryle i ciekawej fasadzie pomnożono razy dwa. Domy stanowią swoje lustrzane odbicie i cechuje je idealna symetria. Zostały ze sobą połączone za pomocą jednej ściany, dzięki czemu jawią się jako jedna spójna całość.

Funkcjonalny i modny design

Projekt odznacza się nowoczesnym designem stawiającym na ponadczasowy i funkcjonalny charakter zarówno bryły, jak i fasady. Całość została dokładnie przemyślana i każdy element- poczynając od elewacji, poprzez taras, aż do ogrodu- pozostaje w harmonii z innymi.

Razem, a jednak osobno

Mieszkańcy obu domów pozostają ze sobą w stałym kontakcie, jednak życie osobno jest jak najbardziej możliwe. Osobne strefy wejścia, oddzielne tarasy, a nawet odseparowane od siebie ogrody ze strefami relaksu- projekt ten zapewnia ogromną swobodne i wysoki poziom prywatności.

Rzut poziomy

Nie zaskakuje fakt, że także i wnętrza domów stanowią swoje lustrzane odbicie. Ten szczegółowy rzut poziomy parteru pozwala zapoznać nam się z układem pomieszczeń i ich wielkością. Wnętrza domów zaprojektowano praktycznie, stawiając na wygodę przemieszczania się i użytkowania poszczególnych obszarów.

W jaki sposób połączono ze sobą oba domy?

Oba budynki połączono za pomocą drewnianego łącznika, w którym zlokalizowano strefy wejścia do domów. Ta wizualizacja po raz kolejny ukazuje nam idealną symetrię, na której opiera się projekt.

Z drugiej strony

Po drugiej stronie domów zaplanowano z kolei dwa garaże, także stanowiące swoje lustrzane odbicia.

Zagospodarowanie terenu

Widok z lotu ptaka, pozwalający zapoznać się z propozycją zagospodarowania działki budowlanej.

Strefa dzienna

Oto propozycja aranżacji wnętrz przedstawiona przez architektów. Otwarta strefa dzienna urządzona zostanie w sposób nowoczesny i stylowy. Drewno oraz kolorystyka zdominowana przez różne odcienie szarości zapewniają przytulny klimat we wnętrzach.

Kuchnia

Idealna kuchnia o współczesnym charakterze i pięknej zabudowie.

Sypialnia

Sypialnię urządzono z pomysłem, tworząc liczne praktyczna miejsca na przechowywanie. Zaaranżowano ją jednak przede wszystkim tak, aby pozwalała zapaść w głęboki, niczym niezmącony sen.

Jak Wam się podoba taki pomysł na dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu