Dom, który podbije Twoje serce! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, który podbije Twoje serce!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od ZeroLimitsArchitects Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy wspaniały projekt architektoniczny idzie w parze z rzemieślniczym wysiłkiem, mamy pewność, że powstały budynek będzie zapierał dech w piersiach. Jeśli do tego dodać użycie lokalnych materiałów oraz niesamowitą lokalizację, to mamy do czynienia z projektem najwyższej klasy. Właśnie taki dom mamy przyjemność zaprezentować Wam dzisiaj na homify.

Dom Ocean View, jak sama nazwa wskazuje, jest położony na brzegu oceanu, a konkretnie tuż przy plaży wyspy Jeju w Korei Południowej. Charakterystyczne dla tej okolicy są skały wulkaniczne, których użyto do konstrukcji budynku w niezwykle oryginalny sposób. Choć dom z kamienia może kojarzyć nam się z tradycją, tak tutaj materiał ten przydaje charakteru wysmakowanej, nowoczesnej bryle projektu pracowni architektury Zero Limits Architecture.

Zaintrygowani jak buduje się ze skały wulkanicznej? Czas przenieść się do Korei…

Kamień, beton, szkło i natura

Jeszcze zza murów możemy zaobserwować, że rezydencję charakteryzują proste, geometryczne moduły. Już za chwilę poznamy je lepiej! Na razie spójrzmy na wspaniały dialog pomiędzy jednym z nich a ogrodzeniem. Mur został wykonany ze skały wulkanicznej, a główny, dwupiętrowy moduł budynku z konstrukcją z cegły i betonu został nią obłożony, dzięki czemu dom tworzy z otaczającą go działką spójną całość.

Zapierająca dech w piersiach okolica

Kiedy nowoczesna architektura tonie w zielonym krajobrazie, to po prostu zapiera nam dech! Wysokie trawy i krzewy okolicznych pól stanowią dodatkową osłonę prywatności mieszkańców rezydencji. Wydaje się ona wynurzać z morza falujących fal niczym statek, który nawet lekko przypomina swoją oryginalną bryłą. Ciemne chmury wprowadzają w krajobraz niezwykłą dramaturgię, a ciepłe, oświetlone wnętrza prezentują się nadzwyczaj zapraszająco!

Potęga detalu

Zanim skierujemy nasze kroki do głównego wejścia, przypatrzmy się jeszcze murowi, otaczającemu działkę. Połączone cementem skały wulkaniczne mają w sobie jakąś potęgę, a przy tym rustykalny urok. Chociaż często się o tym zapomina, ogrodzenie stanowi dopełnienie projektu architektonicznego. Może wydobyć jego walory, bądź też je schować. 

Jeśli interesuje Was ta pierwsza opcja, koniecznie sprawdźcie nasz Katalog Inspiracji 8 fantastycznych pomysłów na ogrodzenie!

Idealna perspektywa

Nasz dom prezentuje się wspaniale o każdej porze dnia, dlatego chcielibyśmy pokazać Wam je wszystkie! Właśnie zachodzi słońce, niebo staje się różowe, a my nareszcie znajdujemy się za murem. Wszystko zostało tutaj przemyślane. Podjazd wykonano z asfaltu wymieszanego ze żwirem. Widoczne kamyczki wspaniale nawiązują do skały wulkanicznej, a szarość powierzchni do betonowych elementów konstrukcji.

Podłużny plan

Przechodzimy wgłąb ogrodu. Już wcześniej było dla nas wiadome, że budynek składa się z dwóch pięter, teraz możemy przypatrzeć się im z bliższa. Parter to podłużna konstrukcja o planie przypominającym literę L o nieco bardziej rozwartym kącie. Betonowa płaszczyzna dachu stała się jednocześnie zadaszeniem obejścia wokół budynku. Jeśli chodzi o ściany, to budynek charakteryzują ogromne przeszklenia, surowy beton miesza się z bielą oraz okładziną z ciemnego drewna. Piętro zawiera się w module ze skały wulkanicznej. Zwieńczone jest dwuspadowym dachem.

Ciekawe schody jednobiegowe

Wchodzimy do wnętrza i witają nas ogromne przeszklenie oraz oryginalne schody z płyty pilśniowej. Są to schody jednobiegowe. Ten typ schodów zajmuje dużo miejsca, jednak tutaj zostało ono wspaniale spożytkowane na miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej oraz butów. Przedpokój to centrum komunikacji budynku, możemy udać się na górę, gdzie znajduje się taras oraz pokoje gościnne, bądź też zostać na dole i skręcić do kuchni lub salonu.

Gdzie wnętrze spotyka zewnętrze

Przechodzimy do kuchni z jadalnią. Także tutaj zdecydowano się na drewniany parkiet, któremu wtórują drewniane meble. Przy długim stole zmieści się aż dziesięć osób! W domu nad morzem często gości się rodzinę i przyjaciół, a nie ma nic przyjemniejszego niż posiłek w zacnym gronie. Jadalnia otwarta jest na kuchnię, dzięki czemu serwowanie posiłków jest niezwykle proste. Ogromne przeszklenie pozwala cieszyć się wspaniałymi widokami oraz mieć oko na dzieci bawiące się w ogrodzie.

Ogromny salon

Jako pierwszy poznajemy salon. To ogromne pomieszczenie jest niezwykle przytulne dzięki wprowadzeniu drewnianego parkietu, beżowych elementów wystroju oraz ciekawemu sufitowi, który zyskał jakby wklęsły plafon, podświetlony klimatycznie taśmą LED. Wygodny narożnik oraz pufy zostały pokryte ciemną skórą, która prezentuje się niezwykle luksusowo.

Łazienka marzenie

Ostatnim z pomieszczeń, które chcemy Wam pokazać jest ta niezwykła łazienka. Jej ściany pokrywają lśniące jasnobeżowe płytki, a podłogę płytki ciemnoszare. Prysznic zamontowany jest nad głębokim brodzikiem, w którym można usiąść i zrelaksować się, patrząc na wewnętrzny ogród w stylu azjatyckim. Miniaturowe rośliny na białym tle murów prezentują się fantastycznie! Dodatkowo, łazienka zalana jest dzięki temu naturalnym światłem przy zachowaniu całkowitej prywatności. Po prostu marzenie!

Główna sypialnia

Na parterze znalazła swoje miejsce także główna sypialnia, którą co uważniejsi mogli zauważyć już wcześniej. Panuje tutaj prosty, przytulny wystrój. Drewniane meble są delikatnie rustykalne. Ogromne przeszklenie może zostać zasłonięte zwijaną, bambusową roletą. Połączenie bieli i beżu z brązem drewna daje atmosferę relaksacji oraz spokoju.

Spektakularne widoki

Żegnamy się z domem Ocean View tym zdjęciem, pokazującym w pełni piękno lokalizacji rezydencji. Pola pełne traw, zielone krzewy, a po lewej ocean. Do tego wspaniała, nowoczesna architektura, idealnie wtapiająca się w krajobraz dzięki zastosowaniu lokalnego materiału, czyli skały wulkanicznej. Życie w takim miejscu po prostu musi być wyjątkowe!

Co sądzicie o skale wulkanicznej jako materiale budulcowym?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu