Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wygodny dom kontenerowy za grosze

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casa Container Marilia - Arquitetura em Container
Loading admin actions …

Większość z nas, jeżeli nie wszyscy, kiedyś mieliśmy możliwość zobaczyć ogromny kontener przemysłowy oczekujący na wysyłkę w stoczni. Jednak, jak wielu Polaków widziało wykorzystanie takiego kontenera na konstrukcję domu? Oczywiście, jeżeli już wcześniej mieliście okazję zobaczyć takie rozwiązanie, to nie będzie to dla Was niespodzianką. Jeżeli jednak nie mieliście takiej okazji, to wspaniała okazja aby zapoznać się z pomysłem metalowego domu o malutkiej powierzchni niespełna 15 metrów kwadratowych! Do dzieła.

​Zaskakujący kontener

Wystarczająco wszechstronny, aby posłużył za mieszkanie, biuro, salon piękności, cz cokolwiek o czym marzymy – kontener wyceniony na 266,715 nowych dolarów tajwańskich, czyli około 35000 złotych został zaprojektowany z myślą stworzenia ciepłego domu łatwo wtapiającego się z naturalne otoczenie. Na zewnątrz stworzono śliczny taras z palmami w drewnianych donicach. Aż chce się rozłożyć leżak i cieszyć się widokiem.

​Udogodnienia

Zdecydowano się na szklane drzwi wejściowe, które w praktyczny sposób umożliwiają napływ światła słonecznego, a jednocześnie chronią wnętrze przed nieznośnymi owadami. Podobnie jak większość domów, ten również został wyposażony w niewielkie okno służące do wentylacji, a także zdobiące fasadę nieruchomości. Jeżeli chodzi o wnętrze, architekci zmaksymalizowali ograniczoną przestrzeń i byli w stanie wydzielić sypialnię, kuchnię, oraz toaletę.

​Radosne kolory

Aby ożywić strukturę, projektanci wykorzystali ostrą czerwień w połączeniu z chłodnym niebieskim i neutralną bielą. Nie przypomina Wam to klocków Lego, tak chętnie składanych przez dzieci? Szklane drzwi i duże okna tuż obok wnoszą w konstrukcję wiele lekkości. Gdyby nie to, prawdopodobieństwo wystąpienia klaustrofobii u mieszkańców byłoby dużo wyższe.

​Nadzwyczajne wnętrze

Jako materiał podłogowy wykorzystano lite drewno. Czerwone powierzchnie, które widzieliśmy na zewnątrz okazują się być strukturami wentylacyjnymi, spełniającymi funkcje klimatyzacyjne. Gdybyśmy nie wiedzieli, że jest to kontener przemysłowy, bez wątpienia moglibyśmy wziąć to pomieszczenie za część konwencjonalnego domu. A tak na marginesie, zamontowany tu zlew został wykonany ze stali i włókna szklanego.

Zmieniając perspektywę o 18 stopni mamy taki oto widok wnętrza. Zadziwiająco normalny, prawda? Tak właściwie, możnaby się tu już wprowadzać – stan gotowy do zamieszkania. Kremowa kolorystyka doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach jak to i pozwala rozwinąć skrzydła aranżacyjne.

​Mała łazienka

Łazienka jest dość niewielka, ale znalazły się w niej wszelkie istotne i funkcjonalne elementy, takie jak prysznic, wc i umywalka. Poza tym, jest czysta i przyjemna dzięki konsekwentnej implementacji pastelowych kolorów.

​Plan aranżacji

Projekty,   zaprojektowane przez Casa Container Marilia - Arquitetura em Container
Casa Container Marilia – Arquitetura em Container

Planta da Casa com sugestão de implantação em terreno com construção existente

Casa Container Marilia - Arquitetura em Container

Podstawowy, praktyczny i wygodny – te słowa pasują do planu przestrzennego. Spójrzmy na kilka możliwości aranżacji tego wnętrza.

​Mieszkanie

Wystylizowana na kompaktowe mieszkanie, nieruchomość została wyposażona w kuchnię, strefę jadalnianą, salon służący również za sypialnię, trochę miejsca na przechowywanie rzeczy i oczywiście łazienkę. Dodajmy do tego nowoczesne wykończenie wnętrza, jak na przykład półki przytwierdzone do ściany i oto powstało cudne wnętrze mieszkalne.

​Nowoczesne biuro

Wielofunkcyjny obszar z poprzedniej propozycji aranżacji może być przekształcony w profesjonalne biuro, w którym znajdzie się miejsce na wszystko co potrzebne, a dodatkowo bar z przekąskami.

​Salon piękności

Niektóre salony radzą sobie lepiej niż inne tylko dlatego, że wyglądają lepiej. Ten projekt przedstawia doskonale wyposażony salon piękności o ładnej aranżacji i funkcjonalnym rozmieszczeniu elementów. Dwa fotele fryzjerskie i dwa ogromne lustra, stanowisko do mycia włosów i oczywiście łazienka! Oto przepis na sukces.

Zaciekawił Was temat alternatywnej architektury? Na pewno spodoba Wam się również Najlepszy dom kontenerowy, jaki kiedykolwiek widzieliście

Zdecydowalibyście się wykorzystać kontener jako lokal mieszkalno - użytkowy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu