Wspaniałe i nowoczesne prysznice: 7 propozycji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wspaniałe i nowoczesne prysznice: 7 propozycji

Alicja Olko Alicja Olko
MIESZKANIE INSPIROWANE IMPRESIONIZMEM Nowoczesna łazienka od YNOX Architektura Wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Odwieczny dylemat osób projektujących łazienkę brzmi- wanna czy prysznic? Dla większości z nas problem wyboru związany jest z niewystarczających rozmiarów przestrzenią, która ogranicza nasze możliwości wprowadzenia do łazienki wanny. Ta sytuacja wcale nie musi być jednak rozpatrywana w kategoriach tragicznych- współczesne prysznice są w stanie zadowolić nawet tych najbardziej wymagających użytkowników!

Obejrzyjcie z nami siedem pomysłów na nowoczesny prysznic w łazience, który sprawi, że zapomnicie o wannie!

Skąpany w świetle

MIESZKANIE INSPIROWANE IMPRESIONIZMEM Nowoczesna łazienka od YNOX Architektura Wnętrz Nowoczesny
YNOX Architektura Wnętrz

MIESZKANIE INSPIROWANE IMPRESIONIZMEM

YNOX Architektura Wnętrz

Niewielka łazienka, będąca częścią mieszkania zaaranżowanego przez pracownię Ynox, z powodu swojego metrażu nie pozwalała na to, aby umieścić w niej wannę. Niedogodność tę architekci wynagrodzili umieszczając w niej nowoczesny i luksusowy prysznic. Ukryty za szklanymi drzwiami, dzięki wyłożeniu jego ścian perłową mozaiką i umieszczeniu na suficie okrągłych lampek LED, prysznic ten skąpany jest w iluminującym świetle, odbijającym się od połyskujących powierzchni. Nowoczesna słuchawka prysznicowa o głowicy zakończonej okrągłą deszczówką, zapewnia najwyższy komfort podczas brania prysznica.

Surrealistyczna ściana

Mieszkanie 56 m² w Ząbkach pod Warszawą / Łazienka Nowoczesna łazienka od Sceneria Nowoczesny
Sceneria

Mieszkanie 56 m² w Ząbkach pod Warszawą / Łazienka

Sceneria

Obszar prysznica także może świadczyć o jego nowoczesności. Współcześnie odchodzi się od pryszniców z brodzikiem na rzecz tych bez brodzika, znajdujących się na tym samym poziomie, co pozostała część łazienki. Wtedy odpływ wody montuje się w podłodze. Strefa prysznicowa zazwyczaj wydzielona jest za pomocą szklanej przegrody. Czasami wyznacza się ją za pomocą innego materiału lub koloru na ścianie. W tym przypadku, w łazience projektu studia Sceneria, ściana przy prysznicu utrzymana została w tym samym surrealistycznym charakterze, co pozostała część łazienki. Intrygująca mozaika w szarościach nadaje powierzchniom ścian trójwymiarowy charakter, a samemu wnętrzu- dodatkowej głębi.

W czerni

Czarna łazienka z czerwonym akcentem Nowoczesna łazienka od Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny
Pracownia projektowa artMOKO

Czarna łazienka z czerwonym akcentem

Pracownia projektowa artMOKO

Niezwykle odważnie do projektu łazienki podeszli architekci z Pracowni Art Moko. Utrzymali ją w czerni, przełamując kolorystyczną monochromatyczność akcentami w kolorze czerwonym. Nie tylko kolorystyka jest nietypowa, ale także rozwiązanie dotyczące umieszczenia prysznica. Zlokalizowano go na końcu pomieszczenia, przodem do wejścia, a najbardziej wyjątkowy jest fakt, iż nie odgrodzono go od pozostałej części łazienki.

W osobnym pomieszczeniu

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesna łazienka od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Jeżeli dysponujemy wystarczającym metrażem, możemy pokusić się o łazienkę z wanną i osobnym prysznicem. Ciekawym rozwiązaniem jest to prezentowane na zdjęciu, ukazujące łazienkę zaaranżowaną przez pracownię Cool Design. Prysznic umieszczono tu niejako w innym pomieszczeniu, oddzielając go od reszty łazienki za pomocą szklanych drzwi. Ściany w obszarze prysznica wyłożono płytami z betonu architektonicznego, który przewija się jako dominujący element w aranżacji tej łazienki. Całość jawi się nieco surowo, ale niezwykle stylowo i nowocześnie.

Ozłocony

mała biała łazienka gościnna w szafie - projekt i realizacja Anyform Skandynawska łazienka od anyform Skandynawski
anyform

mała biała łazienka gościnna w szafie – projekt i realizacja Anyform

anyform

Kilka aspektów świadczy o innowacyjności i nowoczesności tego prysznica- po pierwsze, umieszczony został w szafie. Nie, to nie żart- łazienka, której jest częścią, umieszczona została w niegdysiejszej garderobie. Pomysłowy projekt od studia Anyform to doskonała inspiracja dla tych, poszukujących sposobów na zaoszczędzenie miejsca. Po drugie, obszar prysznica wyłożono ciekawymi płytkami ceramicznymi o optyce cegły. Ich biały kolor sprawia, że to małe wnętrze emanuje oślepiającym blaskiem. W końcu, pozłacana słuchawka prysznicowa prezentuje się na tym tle niezwykle ekstrawagancko i luksusowy, nadając całemu wnętrzu niespotkany charakter.

Z wanną

Łazienka w budynku sypialnym Skandynawska łazienka od Magdalena Zawada Skandynawski
Magdalena Zawada

Łazienka w budynku sypialnym

Magdalena Zawada

Prysznic z wanną nie jest współcześnie niczym wyjątkowym. Często łączy się te dwa elementy wyposażenia łazienki, aby móc z obydwu korzystać, nie tracąc przy tym wartościowego metrażu. Pomysł, który widzimy na zdjęciu, jest jednak niespotykany. W łazience zaprojektowanej przez Magdalenę Zawadę wanna została wbudowana w podłogę, wykonana z surowego betonu, a prysznic umieszczony bardzo wysoko. Co za niespotykane podejście do wanny z prysznicem!

Z innej galaktyki

Rezydencja z basenem nad Zalewem Szczecińskim Nowoczesna łazienka od Architektura Wnętrz Daria Zaremba Nowoczesny
Architektura Wnętrz Daria Zaremba

Rezydencja z basenem nad Zalewem Szczecińskim

Architektura Wnętrz Daria Zaremba

Całkowicie nieziemsko prezentuje się prysznic w łazience, będącej częścią rezydencji zaaranżowanej w całości przez studio Architektura Wnętrz Daria Zaremba. Pokaznych rozmiarów obszar prysznicowy otoczony został z trzech stron ścianami o różnych kolorach i wzorach. Od reszty łazienki oddzielają go duże, szklane drzwi. Zamontowano tam podświetlaną deszczówkę, z której woda leje się niczym w czasie tropikalnej ulewy, oraz tradycyjna słuchawkę prysznicową. Kto potrzebuje wanny, jeżeli ma do użytku taki prysznic?

Dla tych, którzy jednak nie wyobrażają sobie życia bez wanny- 10 najpiękniejszych wanien!

Wanna czy prysznic- który element wyposażenia łazienki wybieracie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu