Zaskakująca przemiana nudnego domu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zaskakująca przemiana nudnego domu!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Semi-detached glory hole Nowoczesne domy od Paul Wiggins Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Spoglądając na klasyczny front budynku z 1920 roku można by założyć, że ten dom niczym nas nie zaskoczy ani z tyłu, ani w środku. Och, jak bardzo byśmy się wówczas pomylili! W rzeczywistości, został on tak drastycznie przekształcony, że doznalibyście szoku!

Pierwotnie nieruchomość ta posiadała trzy sypialnie i jedną łazienkę, w efekcie transformacji natomiast powstał luksusowy dom wyposażony w pięć sypialni, trzy łazienki i piwnicę użytkową. Dawny garaż przekształcono w strefę dla motocykli, podczas gdy w piwnicy urządzono niesamowitą siłownie i komórkę do przechowywania win.

Przyjrzyjcie się bliżej temu zupełnie niewiarygodnemu budynkowi i sprawdźcie, czy może jesteście w stanie odnaleźć ukryty potencjał także we własnych domach!

Mrugnięcie oka – i można to przegapić!

Nie ma nic lepszego od drastycznych przemian, które mimo wszystko zachowują w sobie elementy z oryginalnych stylizacji i elewacji domu – i tak też stało się w tym przypadku. Co więcej, musielibyście się nieźle wysilić aby z tej perspektywy dostrzec jakiekolwiek zmiany. Zespół profesjonalistów ze studia Paul Wiggins Architects postępował niezwykle ostrożnie, tak, by nie tylko spełnić wszelkie oczekiwania klienta, ale także zachować oryginalny wizerunek budynku znajdujący się od strony ulicy, dzięki czemu metamorfoza nie będzie miała żadnego wpływu na otaczającą okolicę i bliskich sąsiadów. Takie wyrozumiałe i profesjonale podejście projektantów zaowocowało szybkim i doskonałym ukończeniem projektu.

Skromne początki

Przemieszczając się na tył domu zaczynamy odczuwać wielkość i potencjał dostępnej przestrzeni, lecz wciąż nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dokładnie powstanie w tym miejscu!

Zdecydowano usunąć to proste i niewielkie oszklone pomieszczenie, tworząc tym samym większą przestrzeń do zagospodarowania. Biorąc pod uwagę ilość powstałych w efekcie końcowym sypialni i łazienek możecie zacząć się zastanawiać, w jaki sposób architekci zdołali je wszystkie pomieścić w tym samym domu?  Podpowiemy wam tyle, że wspaniale wykorzystali oni każdą dostępną przestrzeń!

Niecodzienne rozwiązania

Potrzebując tak wiele dodatkowego miejsca, najprostszym sposobem wydawała by się rozbudowa domu poprzez pełne przedłużenie wysokości budynku, która byłaby w zgodzie z oryginalnym stylem domu. Jednak architekci postanowili pójść w zupełnie odwrotnym kierunku i zdecydowali rozbudować dom na ogród i… . pod ziemią!

W końcowym rezultacie powstała niezwykle stylowa zewnętrzna część domu, która na pierwszy rzut oka mogłaby skojarzyć się z nowoczesną oranżerią, lecz po dokładniejszych oględzinach dostrzec można jej rozległość i wspaniałość. Już na tym etapie, dzięki efektownej formie i bogatym przeszkleniom, można zacząć spodziewać się czegoś wielkiego czekającego na nas we wnętrzu domu, jesteśmy dzięki temu przygotowani na duże zaskoczenie!

Spektakularne wnętrze

Szczerze trzeba przyznać, że zewnętrze ujęcie domu nie sprawiło wrażenia, że to właśnie tak będzie wyglądało jego wnętrze, czyż nie? Prawdziwie szokująca transformacja, ogromna przestrzeń, nowoczesny i zupełnie nie do rozpoznania tył nieruchomości! Osiągnięcie takiego rezultatu z pewnością wymagało sporego nakładu pracy i licznych modyfikacji, które zostały dokonane bez naruszenia jego frontalnej części.

Luksusowa kuchnia z jadalnią i salon – to rozszerzenie domu tchnęło nowe życie w starą nieruchomość, tworząc komfort i styl w miejscu, w którym niegdyś znajdował się mały, ponury ganek i niekochana część ogrodu.

Coś innego

Cóż, nie każdy dom jest wyposażony w takie udogodnienie, ale po uprzednim zwiedzeniu rozbudowanej części domu, widok takiego urządzenia z pewnością nas już nie zaskakuje. Podnośnik do transportu ciężkich obiektów z jednego poziomu domu na drugi został zainstalowany przez właścicieli w celu umożliwienia łatwego przemieszczania posiadanych cennych motocykli z garażu do piwnicy. Być może zachodzicie w głowę dlaczego chcą oni trzymać swoje motocykle w piwnicy, ale uzbrójcie się w cierpliwość, wkrótce wszystko stanie się jasne.

Biorąc pod uwagę każdą ewentualność, zespół projektowy opracował przestrzeń zgodnie z tym, co było ważne dla ich klienta, starając się przy tym jak najbardziej dostosować ją do jego potrzeb.

Po zmroku

Semi-detached glory hole Nowoczesny salon od Paul Wiggins Architects Nowoczesny
Paul Wiggins Architects

Semi-detached glory hole

Paul Wiggins Architects

Być może wywarła na was wrażenie już sama piękna, przestronna i jasna dobudowana część domu, ale w momencie kiedy zgasną światła, ta część przekształci się jeszcze bardziej w wyjątkowo cudnie oświetlone i ekscytujące miejsce, idealnie nadające się na urządzanie imprez i spotkań towarzyskich.

Jeśli tylko by wyposażyć pokój w ogromny telewizor lub rzutnik, pomieszczenie to stałoby się niesamowitym kinem domowym, ale i bez tego jest to świetne miejsce na dobrą zabawę. Zastosowana na ścianach jasna kolorystyka doskonale eksponuje neonowe barwy oświetlenia oraz świetlnych taśm umieszczonych pod i nad szafkami. We wnętrzu można poczuć prawdziwą atmosferę rodem z dyskoteki.

Podziemie

Co urządzić w domu, który ma już wszystko? Oczywiście siłownię i piwnicę z winami! A przynajmniej właśnie tak postąpił właściciel tego imponującego domu, w piwnicy którego powstała dobrze zaopatrzona siłownia oraz wydzielona strefa dla rowerów i motocykli.

Ukryta poza zasięgiem naszego wzroku znajduje się komórka na wina. Mimo, iż nie mamy możliwości jej zobaczyć, to jesteśmy pewni, że podobnie jak reszta domu jest ona perfekcyjnie urządzona. Posiadając tak rewelacyjnie wyposażony dom można się zastanawiać, czy jego mieszkańcy kiedykolwiek znajdą powód do jego opuszczania!

Nowe perspektywy

Czyż te zastosowane przeszklenia nie są niesamowite? Sprawiają one, że ten wspaniały projekt stał się dzięki nim jeszcze bardziej oszałamiający. Kto mógłby się domyślić, że ta fantastycznie rozbudowana tylna część domu w stylu atrium jest w rzeczywistości podłączona do wyjątkowo tradycyjnego domu bliźniaka z 1920 roku?

Kuchnia została utrzymana w eleganckim stylu, biała i minimalna, zaprojektowana tak, by zapewnić jak najwięcej wolnej powierzchni użytkowej. Dzięki sprytnym technikom przechowywania pokój jest zagwarantowano w pokoju maksymalną przestronność.

Widok WOW

Semi-detached glory hole Nowoczesne domy od Paul Wiggins Architects Nowoczesny
Paul Wiggins Architects

Semi-detached glory hole

Paul Wiggins Architects

Możecie sobie wyobrazić przybycie pod dom w odwiedziny, gdzie powita nas jego tradycyjny wizerunek od strony ulicy, a następnie spacer po jego ogrodzie i zobaczenie takiego widoku? Pewnie pomyślelibyście w pierwszej chwili, że zawędrowaliście do niewłaściwego ogrodu, czyż nie?

W tej oszklonej części domu zapewniono olśniewający efekt świetlny, na który składa się delikatne żółte światło połączone z żywą barwą neonowych lamp. Takie nietypowe oświetlenie sprawia, że wręcz nie można od niego oderwać wzroku!

Jeśli chcielibyście poznać więcej oryginalnych i zaskakujących projektów, zacznijcie od zapoznania się z Luksusowym domem w ruinie!

A co wy byście umieścili w piwnicy tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu