Budowa drewnianego tarasu w Chwalęcicach

Alicja Olko Alicja Olko
Taras drewniany. Realizacja w Chwalecicach koło Gorzowa Wlkp., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

W homify już nie możemy doczekać się lata. Właśnie dlatego, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego, prezentujemy Wam projekt metamorfozy tarasu w domu w Chwalęcicach pod Gorzowem Wielkopolskim, która być może zainspiruje Was do przeprowadzenia zmian wokół Waszych domów.

Obejrzyjcie zdjęcia dokumentujące proces budowy tego pięknego drewnianego tarasu.

Projekt

Ten piękny dom jednorodzinny nie byłby kompletny bez pomysłowo zagospodarowanego obszaru wokół niego. Stworzono zatem projekt tarasu, który w początkowo miał wyglądać tak, jak ukazuje to zdjęcie powyżej- drewniany taras i pergola, otoczone murkiem z szarej cegły. Końcowy rezultat przekroczył jednak najśmielsze oczekiwania. Zobaczcie, jak krok po kroku konstruowano ten taras.

Podłoże

Na betonowym podłożu umieszczono drewnianą konstrukcję szkieletową, która stanowi idealną bazę pod solidny taras.

Schody

Z poziomu ogrodu na taras prowadzą schody składające się z kilku betonowych stopni. Je także pokryto drewnem, aby idealnie wpisywały się w całość projektu.

Układanie desek

Układanie desek to czynność, którą wykonać można samodzielnie, jednak najlepiej jest zlecić ją profesjonalistom, aby cieszyć się nieskazitelnym efektem końcowym.

Drewniane deski przymocowano do wcześniej zamontowanej konstrukcji przy użyciu wkrętarki.

Prawie gotowy

Ostatnie prace wykończeniowe i właściciele tego domu będą cieszyć się pięknym drewnianym tarasem.

Diabeł tkwi w szczegółach

W tego typu projektach liczy się perfekcyjne wykończenie.

Detale

Z niezwykłą uwagę na detale wykończono powierzchnię tarasu. Deski pokrywające jego powierzchnię znajdują się na tej samej długości co te pokrywające schody.

Impregnacja

Drewno tarasowe odpowiednio zabezpieczono, pokrywając je ciemnobrązowym impregnatem. Produkt nie tyle praktyczny, co i podnoszący estetykę tego obszaru.

Efekt końcowy

Taras prezentuje się fantastycznie! Wyposażono go w dopasowane kolorystycznie meble oraz oryginalne donice, w których zasadzono klasyczne pelargonie.

Idealnie miejsce na letni relaks

Z łatwością można wyobrazić sobie rodzinę spędzającą tutaj leniwe letnie popołudnia, cieszącą się słońcem i pięknym widokiem.

Jak Wam się podoba efekt po?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu