Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify

Nowoczesne sposoby na oświetlenie ścian

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Tworzenie pięknych i wyjątkowych ścian wewnętrznych nie kończy się na wyborze powalającej tapety czy nałożeniu cudownej farby. Przekonacie się że w ogromnej mierze chodzi również o oświetlenie! Jak się nad tym zastanowić, to wcale nie jest tak zadziwiające. Co więcej, po co poświęcać czas i pieniądze na tworzenie wspaniałych ścian, jeśli nie zamierzamy pokazywać ich w najlepszym świetle i w pełnej okazałości?

Projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oświetlenie ścian to świetny sposób na to, by nadać im większe znaczenie niż tylko funkcję architektoniczną. Ściany mogą wręcz stać się wyrazem sztuki, dzięki czemu nie byłyby potrzebne żadne dodatkowe ozdoby ani dekoracje.

Jeśli wciąż nie wierzycie, spójrzcie na fantastyczne przykłady poniżej!

​1. Szereg kinkietów

Efekt ceglanej ściany jest wspaniały sam w sobie, ale dodając rząd kinkietów o ciepłym świetle absolutnie dodaje całości życia i energii. Ktoś wspominał o stworzeniu przytulnej atmosfery?

​2. Ukryte lampy sufitowe

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez GF ARQUITECTOS
GF ARQUITECTOS

Detalle Piedra

GF ARQUITECTOS

Upiększanie niszy ściany łupkami jest świetnym sposobem na zainteresowanie naszych gości dekoracją ścian. Jednak dopiero gdy dodamy kilka punktowych lamp zauważymy jak ogromny potencjał ukrywał się w naszej wnęce.

​3. Od spodu ku górze

Oświetlenie podłogowe jest coraz bardziej popularne, a zdjęcie powyżej pokazuje dlaczego!

Szczególnie w momencie gdy możemy pochwalić się pięknymi, błyszczącymi wykończeniami, oświetlenie podłogowe pozwoli nam podkreślić różne tony i niuanse aranżacji ścian. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się na korytarzach!

​4. Oświetlenie wnęki

Jak niesamowicie wyglądają ciemne, tajemnicze ściany? Tym bardziej, jeśli podkreślają je wbudowane lampy – w tym przypadku zamontowane w niszy.

Już wspominałam o oświetleniu wnęki, ale w tym przypadku uzyskano zupełnie inny efekt. Wnęka sama w sobie poszerza możliwości dekoracyjne ściany, a lampy LED zamontowane we wnęce pozwolą podkreślić to, co chcemy pokazać.

​5. Standardowe lampy

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Tabla Rústica Nogal

homify

Standardowe lampy sprawdzają się idealnie nie tylko dla osób uwielbiających czytanie w swoich ukochanych fotelach. Możemy ustawić je tuż pod ścianą i pozwolić im stworzyć taniec światła na powierzchni.

Doskonale sprawdza się to w przypadku ścian z cegły. Stojące lampy są tym bardziej wyjątkowe, że można je przenosić z miejsca na miejsce!

​6. Listwa sufitowa z oświetleniem

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Ofis Design
Ofis Design

Oficinas Corporativas – Home Office

Ofis Design

Coraz częściej w projektowaniu wnętrz pojawiają się ozdobne sufity, a wersja z paskami świateł szczególnie przypadła nam do gustu! W ten sposób z łatwością podkreślimy również piękno ścian.

​7. Odbijanie światła przez lustra

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez URBN
URBN

Bar

URBN

Mamy dla Was też świetny pomysł na udekorowanie ściany.

Dodając lustro nie tylko możemy odzwierciedlić wykończenie, którego oczekiwaliśmy ale również utrzymamy swobodne przejścia pomiędzy naturalnym i sztucznym światłem obiegającym pomieszczenie.

​8. Sporadyczne lampy podłogowe

Jeżeli podoba Wam się pomysł oświetlenia podłogowego ale zwyczajne wbudowanie lamp w podłogę wydaje się Wam troszkę dziwne, dlaczego nie pomyśleć o osłonięciu ich kamykami?

Nie potrzeba ich dużo, żeby osiągnąć świetne efekty!

​9. Wiszące światła o różnych wysokościach

Jest to świetny pomysł do kuchni, gdzie takie lampy pozwolą nam dodatkowo oświetlić przestrzeń śniadaniową.

Możecie wyobrazić sobie efekt, jaki otrzymalibyśmy mając ścianę z mozaiką? W moich oczach byłaby to cudowny widok.

​10. Wycinanka w panelach ściennych

Chcecie żeby Wasze ściany błyszczały? Może trzeba podejść do tego bardziej dosłownie?

Ta ściana, z wyciętymi wzorami pozwalającymi na przepływ światła, jest bardzo efektowna i przykuwająca uwagę. Wręcz ciężko odwrócić od niej wzrok.

​11. Kolorowe żarówki LED

Jeżeli chcecie podkreślić ściany, ale wolicie proste wykończenia, można użyć światła o różnych barwach. Kolorowe diody LED pozwolą tworzyć różnego rodzaju nastroje, a wszystko za pomocą pstryknięcia przełącznika.

​12. Maksymalizacja naturalnego światła

Obszernie omówiliśmy wykorzystanie sztucznego światła, ale naturalne światło może okazać się naszym najlepszym przyjacielem w kwestii wystroju wnętrza.

Otwórzmy żaluzje i zasłony i pozwólmy słońcu zadziałać. Szczególnie zyskają na tym ściany akcentowe!

​13. Oświetlenie zadaniowe – dzieła sztuki w snopie światła

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Tabla madera rústica Nogal

homify

Nie skąpmy oświetlenia jeżeli zdecydowaliśmy się ozdobić ściany dziełami sztuki. Przytwierdzone do ściany lampy mogą wnieść w sztukę ogrom życia.

​14. Oświetlenie warstwowe

Wielu projektantów wnętrz zawsze zwraca uwagę na wagę warstwowego podejścia do oświetlenia, które jest kluczem do podkreślenia pięknych elementów architektonicznych. Na tym przykładzie widzimy, jak efektywne może być wykorzystanie kilku lamp.

Każda powierzchnia akcentowa przechwytuje naszą uwagę!

​15. Rezygnując z abażurów

Jeżeli szukacie prostego, taniego i efektywnego sposobu na wydobycie piękna ze ścian, super pomysłem jest pozbycie się abażurów.

W ten sposób, w naszym mieszkaniu pojawi się więcej światła, które rozproszy się po całej powierzchni ścian.

Szukając pomysłów na oświetlenie mieszkania, nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: Polski design: niesamowite oświetlenie

Który sposób oświetlenia ścian najbardziej przypadł Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu