6 pięknych tarasów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Dom w Czarnowie k/Konstancina, ANONIMOWI ARCHITEKCI ANONIMOWI ARCHITEKCI Skandynawski balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Wiosenno-letnia pogoda zachęca nas do spędzania coraz większej ilości czasu na świeżym powietrzu, a nie ma chyba nic przyjemniejszego niż relaks na łonie natury. Zwłaszcza jeśli tę naturę mamy tuż pod nosem! Wiele z naszych domów dysponuje różnej wielkości ogródkiem. Często ma on charakter czysto dekoracyjny, a przecież może stać się o wiele bardziej funkcjonalny, jeśli zdecydujemy się na realizację tarasu. Taras to idealne miejsce na wypoczynek, rodzinne posiłki czy zabawę dla dzieci, a może być naprawdę piękny!

Przedstawiamy Wam 6 wyjątkowych tarasów!

1. Taras w lesie

Zaczynamy od chyba najbardziej zaskakującego tarasu w naszym zestawieniu! Odważny taras od Ingarden i Ewý Architekci zdaje się mieć moc zamieniać nawet otaczające go (i rosnące na nim!) drzewa w elementy geometryczne. Oprócz gry form, mamy do czynienia z interesującą grą kolorów. Od białej krawędzi, poprzez szarość żwiru, przechodzimy do prostokątnej sadzawki, na której tafli cienie drzew wydają się prawie czarne.

2. Taras jako korytarz

Ten ciekawy, dwukondygnacyjny taras pełni ciekawą funkcję. Jest częścią projektu rezydencji zrealizowanej przez studio Anonimowi Architekci dla artysty malarza, który chciał połączyć w niej pracownię oraz przestrzeń mieszkalną. Otwarty, drewniany taras staje się elementem zarazem łączącym, jak i rozdzielającym obie sfery życia. Jest zarazem miejscem relaksu, z którego można napawać się widokami lasu.

3. Geometryczny taras z drewna egozotycznego

Drewniane deski tarasowe Kopp Nowoczesny balkon, taras i weranda

Kiedy planujemy nasz taras, ważne jest, żeby harmonizował on z projektem domu. Taras od studia KOPP jest idealnym odbiciem geometrycznej formy budynku. W projekcie wykorzystano deski wykonane z egzotycznego drewna bangkirai w różnych jego odcieniach, co ożywia konstrukcję.

Sam zastanawiasz się nad drewnianym tarasem? Zobacz co o tym trendzie pisze nasz ekspert: Trendy: drewniany taras.

4. Taras letni

Ten taras zrealizowany przez Chałupko Design dla domu pod Konstancinem, to idealne miejsce na wypoczynek w upalne dni. Zadaszenie tarasu w połączeniu z gamą barwną, ograniczoną do przygaszonych brązów i kremowej bieli, przywołuje skojarzenia z ekskluzywnymi namiotami na Saharze. Mnogość poduszek sprawia, że taras zdaje się być niezwykle przytulny, a spędzanie czasu na łonie natury nareszcie okazuje się komfortowe.

5. Taras na chłodniejsze dni

Meble użyte w aranżacji od Viva Design, są bardzo podobne do tych, oglądanych na poprzednim zdjęciu. Mają jednak cieplejszy odcień, z czym harmonizuje cieplejszy odcień brązu desek. Drewno stanowi tutaj nie tylko podłoże tarasu, jest też elementem dekoracji ściennej. Ciepłe brązy to doskonały wybór do zabudowanego tarasu z kominkiem, fantastycznego na zimniejsze dni.

6. Taras jako domowa oaza

Kończymy nasz przegląd pięknych tarasów miejscem doprawdy wyjątkowym! Okazuje się, że patio pośrodku domu to nie tylko świetny sposób na doświetlenie pomieszczeń, przerobione na taras może stać się prawdziwą domową oazą spokoju. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą – zapracowany rodzic zazna tutaj upragnionego relaksu, nie spuszczając przy tym dzieci z oka!

Na którym z naszych tarasów najchętniej byście się zrelaksowali?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu