4 drewniane domy, idealne nawet na pochyłą działkę

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

4 drewniane domy, idealne nawet na pochyłą działkę

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Loading admin actions …

Jeśli kochacie atmosferę natury, piękne krajobrazy i wtapiającą się w nie architekturę ten artykuł jest dla Was. Postanowiliśmy pokazać Wam 4 urocze domki z drewna, które oprócz swoich licznych zalet, mają jedną, najważniejszą: nadają się do postawienia na nierównym terenie czy nawet na stoku. 

Budowa domu na pochyłej działce jest przedsięwzięciem skomplikowanym, zarówno na etapie projektowym, jak i podczas trwania realizacji. Wymaga indywidualnego podejścia i szeregu analiz w kwestii posadowienia i usytuowania budynku, jak również odpowiedniego doboru jego konstrukcji i formy architektonicznej.

Rekompensatą podjętych trudów będzie jednak niewątpliwie estetyka powstałego obiektu. Taki budynek będzie wspaniale wyeksponowany i zapewni domownikom atrakcyjne widoki. By dobrze komponował się z pochyłością, odpowiednio kontrastował z dynamiką terenu i nie nastręczał wielu problemów pod względem konstrukcyjnym, powinien mieć prostą formę. Koniecznie obejrzyjcie propozycje przygotowane przez naszych architektów! 

1. Prefabrykowany dom drewniany

Niejednego inwestora ogarnia przerażenie, gdy wyobrazi sobie uciążliwości związane z tradycyjnym sposobem budowania: ślamazarnych wykonawców, przerwy technologiczne i niepotrzebne przestoje,  kłopoty z pogodą, usterki itd. Odpowiedzią są domy prefabrykowane, które mają liczne zalety, a wśród nich szybką budowę. 

Taki właśnie jest dom ze zdjęcia, powstał on w całości w fabryce i został przewieziony i postawiony na działce w ciągu zaledwie kilku dni. Posiada on taras, wygodny i urokliwy ganek, sporą ilość okien, oraz w komplecie cudowne krajobrazy górskie. 

2. Drewniany dom parterowy

Kolejny dom ma bardziej nowoczesną bryłę składającą się z kilku nachodzących na siebie i przenikających się sześcianów. Ciemne drewno na elewacji ciekawie kontrastuje z dużymi przeszkleniami, które przysłonięto białą roletą. Wspaniały taras na podwyższeniu to przyjemne miejsce, idealne do wypoczynku w promieniach słońca.  

3. W wyjątkowych okolicznościach natury

Dom z widokiem takim jak ten to istna perełka architektoniczna. Górska dolina z cudownym jeziorem i zatykającym dech w piersiach krajobrazem to miejsce, które wymaga specyficznej architektury, która nie będzie z nim konkurować. Architekci TALLER DE ENSAMBLE SAS stworzyli właśnie takie miejsce, idealnie wtapiające się w unikatowe otoczenie. Wyzwanie było trudne, gdyż pochyły stok to trudny teren do budowy. Rozwiązaniem okazało się stworzenie poziomego podestu, który jest jednocześnie tarasem widokowym.

Z tej perspektywy widzimy również kawałek wnętrza, które zostało stworzone z poszanowaniem dla wyjątkowej natury na zewnątrz. Ogromne, niczym nie przysłonięte okna stanowią jedyną ozdobę. 

4. Dwukondygnacyjna bryła

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

La madera y la modernidad

Taller de Ensamble SAS

Drewniany dom, składający się dwóch pięter wygląda bardzo solidnie i ciepło. Bryła domu składa się z dwóch części przesuniętych w stosunku do siebie, co czyni dom na tyle szerokim, by zapewnić mieszkańcom wystarczającą ilość przestrzeni życiowej. Zastosowano specjalne zabiegi architektoniczne, które dbają o to by dom nie wyglądał zbyt ciężko i topornie: spora ilość okien i ich duże rozmiary, od podłogi niemalże po sufit. 

Usytuowanie domu na skarpie umożliwia nietypową aranżację jego wnętrza. Jeśli chcecie zobaczyć ten dom w całości to zapraszamy tutaj: Nowoczesny, drewniany dom z widokiem na sawannę

Chcielibyście zamieszkać w którymś z nich? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu