Projekty,  Salon zaprojektowane przez Tutto design

Tanie metamorfozy z pomocą płyt gipsowo-kartonowych

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pojawienie się płyt gipsowo-kartonowych całkowicie zmieniło architekturę i architekturę wnętrz. Trwały, tani i pozwalający na szybkie, samodzielne wykańczanie materiał pozwala na niesamowite metamorfozy, które kiedyś byłyby żmudne oraz kosztowne. Wiecie jaka jest jego historia? Pierwsze tego typu płyty powstały jeszcze w XIX wieku jako okładziny ścian wewnętrznych. W 1916 roku firma United States Gypsum Company wypuściła na rynek produkt przypominający ten nam już znany, jednak prawdziwe ulepszenia i produkcję masową przyniosła II Wojna Światowa. 

W Polsce płyty gipsowo-kartonowe stały się popularne w latach 50-tych, jednak od tamtego czasu trendy w wystroju wnętrz bardzo się zmieniły. Zaczerpnijmy zatem najświeższych inspiracji do taniej metamorfozy naszego wnętrza za pomocą tego materiału.

1. Półki i regały

Marzy Wam się architektura wnętrz z prawdziwego zdarzenia, z wbudowanymi w ścianę półkami czy wręcz regałami? Płyty gipsowo-kartonowe sprawdzą się tutaj świetnie – pamiętajmy tylko o odpowiednio przygotowanym, metalowym stelażu, który pomoże nam uzyskać pożądany kształt.

2. Wyszczególnić miejsce

Podświetlona taśma LED przyciągnie uwagę do konkretnego miejsca we wnętrzu, zaznaczy przestrzeń funkcjonalnej strefy, będzie przyciągać wzroki 'spinać' aranżację.

3. Podświetlane sufity

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

ingresso post-trasformazione

homify

Płyty gipsowo-kartonowe często przybierają postać podwieszanych sufitów. Dzięki ukrytym w nich taśmom LED nasze wnętrza mogą wyglądać naprawdę spektakularnie! Więcej przykładów pokażemy Wam za chwilę…

4. Głębokość ściany

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA W HONG KONGU M1-28M INVADER APARTMENT: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez OneByNine
OneByNine

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA W HONG KONGU M1-28M INVADER APARTMENT

OneByNine

Spójrzcie tylko na to nowoczesne wnętrze, w którym salon łączy się z jadalnią. Delikatna gra głębokością płaszczyzn subtelnie wprowadza ruch oraz pomaga ukryć klimatyczne oświetlenie LED.

5. Gra pustką

Podwieszane sufity mogą przybierać najróżniejsze kształty. Nikt nie powiedział, że muszą dokładnie odtwarzać kształt pomieszczenia…

6. Ścianka działowa

To chyba najbardziej popularne zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych. Zamiast kosztownej przebudowy – stosunkowo niewielka interwencja. Szybko i tanio, a nasze wnętrze prezentuje się oraz zaczyna być użytkowane w zupełnie odmienny sposób.

7. Nieoczywiste kolory

Płyty gipsowo-kartonowe nie oznaczają automatycznie bieli! Przecież je także możemy pomalować czy obkleić tapetą.

8. Ścisła geometria

Wspaniałe wnętrze prezentowane powyżej pokazuje, jak niezwykle stylowe mogą być podwieszane sufity. Wielbiciele każdego stylu odnajdą formy odpowiednie dla siebie – trzeba tylko dać się zainspirować!

9. Fale pod sufitem

Różnica pomiędzy tym a poprzednim zdjęciem jest ogromna, a jednak podwieszany sufit powstał tutaj tak samo!

A co jeśli w naszym domu mamy płyty gipsowo-kartonowe, tylko lekko nadgryzione zębem czasu? Nasi eksperci także tutaj przychodzą na pomoc: 10 wskazówek do naprawy płyt gipsowo kartonowych.

Czy w Waszych aranżacjach użyliście płyt gipsowo-kartonowych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu