Projekty,  Salon zaprojektowane przez INT2architecture

8 sztuczek, które upiększą każde mieszkanie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeżeli właśnie przymierzacie się do aranżacji nowego mieszkania lub do remontu starego, ale nie do końca macie pomysł na całe to przedsięwzięcie - idealnie trafiliście! Niniejszy Katalog Inspiracji pomoże w rozwiązaniu Waszego problemu! Oto kilka prostych sztuczek, które upiększą każdą przestrzeń, a przy tym nie pochłoną wszystkich funduszy i mnóstwa czasu. 

1. Kolorystyka

Jednym z pierwszych kroków na drodze do realizacji naszych mieszkaniowych marzeń powinien być wybór kolorystyki ścian i podłóg we wszystkich aranżowanych pomieszczeniach. Rozpoczęcie całego przedsięwzięcia właśnie od takiego posunięcia znacząco ułatwi późniejszy dobór mebli i innych dekoracyjnych dodatków. Oczywiście, wszystko  w zgodzie z naszym gustem i osobistymi preferencjami!

2. Naturalne oświetlenie

Awangardowe oświetlenie: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Intelidom Group Sp. z o.o.
Intelidom Group Sp. z o.o.

Awangardowe oświetlenie

Intelidom Group Sp. z o.o.

Naturalne oświetlenie to podstawa i jedyna nadzieja na lepsze jutro, gdy nagle po latach ogólny wystrój wnętrza całkowicie nam się znudzi. Pomieszczenie jasne to pomieszczenie znacznie bardziej przyjemne, w którym zawsze króluje świeżość. Pozostaje jeszcze kwestia doboru firan i zasłon, jeżeli oczywiście chcemy coś takiego posiadać. Najlepiej dopasować je do kształtu pomieszczenia, a jeśli chodzi o kolory – jasne zasłony przepuszczają zdecydowanie więcej światła niż ich ciemne odpowiedniki.

3. Jednolitość wystroju

Aby salon, czy inne pomieszczenie pięknie się prezentowało, wszystko to, co się w nim znajduje, musi ze sobą idealnie współgrać. Kolor ścian i podłóg, meble, oświetlenie i różnego rodzaju dodatki – tylko jednolitość wystroju to gwarant efektu wow.

4. Ogólny styl i charakter domu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Jeszcze zanim przystąpimy do projektowania przedsięwzięcia, o realizacji nawet nie wspominając, dobrym posunięciem jest zdecydowanie się na ogólny charakter i styl domu. Wiele posunięć projektowych zależy od tego, czy na przykład pragniemy, aby mieszkanie było oazą spokoju i ciszy, czy aby panował w nim przepych i luksus. A może minimalizm?

5. Dywan

Mimo tego, że nie wszyscy są zwolennikami dywanów, projektując mieszkanie warto jednak rozważyć zakup choćby jednego, na przykład do salonu. Odpowiednio dobrany, doda każdemu wnętrzu elegancji i szyku, a to przecież cel nadrzędny każdego remontowego przedsięwzięcia!

6. Oryginalna tapeta

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Pixers
Pixers

Ombre

Pixers

Oryginalna tapeta to posunięcie tak samo ciekawe, jak i ryzykowne. Wybierając tapetę do naszego pokoju powinno się wziąć pod uwagę szereg aspektów, wśród których najważniejszym jest oczywiście ogólny wygląd pomieszczenia. Tapeta źle dobrana może bowiem przynieść więcej szkody wizerunkowi mieszkania niż pożytku.

7. Specjalny kącik

Projekty,  Salon zaprojektowane przez House Envy
House Envy

Bloominville Storage Unit

House Envy

Specjalny kącik wygospodarowany w każdym mieszkaniu, umożliwiający nam ucieczkę od codziennych problemów, to zwykle strzał w dziesiątkę. Fotel, stoliczek i coś do poczytania – czegoż chcieć więcej?

8. Personalizacja

Na zakończenie, projektując mieszkanie zawsze pamiętajmy o tym, że jest ono nasze i to nasze powinno być w nim widoczne na każdym kroku. Kilka zdjęć, czy pamiątek z wakacji i gotowe!

A Wam która z tych sztuczek najbardziej przypadła do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu