Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do sypialni?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do sypialni?

Aśka Warchał Aśka Warchał
FotoLampka DRUH: styl , w kategorii  zaprojektowany przez RefreszDizajn,Minimalistyczny
Loading admin actions …

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w domu. Przeznaczone na wypoczynek, często pełni też inne funkcje – garderoby, miejsca do nauki.. Przy decyzji o wyborze oświetlenia powinniśmy iść za naszymi przyzwyczajeniami i preferencjami. Przed podjęciem decyzji, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: co najczęściej robię w sypialni? I następnie: jakie światło jest mi do tego potrzebne? 

Oto garść rad od homify!

Wielofunkcyjnie

FotoLampka DRUH: styl , w kategorii  zaprojektowany przez RefreszDizajn,Minimalistyczny
RefreszDizajn

FotoLampka DRUH

RefreszDizajn

Nie zawsze dysponujemy takim metrażem, o jakim byśmy marzyli i czasami sypialnia staje się też miejscem pracy. Jeśli nasza szafka nocna to jednocześnie biurko, warto pomyśleć o wyborze takiej lampki, która spełni nasze potrzeby podczas pracy i  w czasie relaksu. Ciekawy design będzie dodatkowym atutem. Na prezentowaną powyżej lampkę DRUH od RefreszDizajn składa się  obudowa polskiego aparatu z lat 50-tych i statyw – idealna do sypialni miłośnika fotografii.

Dla czytających przed snem

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez COOLDESIGN,Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Wielu z nas lubi nadrobić zaległości kulturalne zanim zmorzy ich sen. W polskich domach wciąż rzadkie są włączniki światła przy łóżku, dlatego naturalnym rozwiązaniem jest po prostu lampka nocna. Może ona być przymocowana do ściany, może stać na nocnym stoliku – ważne, żeby dawała intensywne światło, które umożliwi nam czytanie bez psucia sobie wzroku!

Dla stawiających na relaks

Penthouse Wilanów : styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Chałupko Design,Nowoczesny
Chałupko Design

Penthouse Wilanów

Chałupko Design

Jeśli z kolei łóżko to dla nas miejsce czystego relaksu, warto zastanowić się nad wyborem kinkietów. Dające przygaszone światło, wprowadzają idealną atmosferę do odpoczynku po trudach dnia. Najlepiej sprawdzi się stonowany kolor, z gamy barwnej już użytej w pomieszczeniu.

Zaskakująco i praktycznie

​Projekt sypialni w drewnie: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Ale design Grzegorz Grzywacz,Nowoczesny
Ale design Grzegorz Grzywacz

​Projekt sypialni w drewnie

Ale design Grzegorz Grzywacz

Coraz bardziej popularne staje się oświetlenie za pomocą taśm LED. Zamontowane na suficie wraz z kasetonem da absolutnie nierealny efekt, optycznie powiększając pomieszczenie i doświetlając zakamarki! Będzie to rozwiązanie praktyczne zwłaszcza jeśli nasza sypialnia pełni jednocześnie funkcje garderoby – przeszukiwanie szafy po omacku to już przeszłość! 

Jeszcze bardziej zaskakuje użycie taśmy LED pod łóżkiem, które zdaje się teraz unosić w powietrzu! Oprócz fantazyjnego efektu, takie podświetlenie ma jeszcze jedną istotną zaletę – światło przestanie razić nas w oczy, co po przebudzeniu może okazać się bezcenne.

Tradycyjnie nietradycyjnie

 Loft z intensywną czerwienią : styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Decoroom,Industrialny
Decoroom

Loft z intensywną czerwienią

Decoroom

Jeśli zdecydujemy się na lampę powieszoną tradycyjnie na środku sufitu jak w większości pomieszczeń, nie oznacza to wcale, że skazujemy się na nudę. Możemy wybrać lampę nowoczesną, której design nada naszej sypialni charakteru lub zupełnie inaczej – wykwintny żyrandol dla lubiących wypoczywać w atmosferze luksusu! 

Możliwości jest bez liku, a przekonacie się o tym z naszym Katalogiem Inspiracji: Lampy, które wprawią Cię w zachwyt – 7 przykładów.

Zamienilibyście oświetlenie w Waszej sypialni na którąś z naszych propozycji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu