7 wyjątkowych umywalek

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 wyjątkowych umywalek

Aśka Warchał Aśka Warchał
Umywalki z kamienia rzecznego RIVER STONE: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Industone,Egzotyczny
Loading admin actions …

Czasy dominacji zabudowanych, białych, ceramicznych umywalek już dawno się skończyły! Ten element armatury łazienkowej to teraz nie tylko konieczność, ale też ważny element dekoracyjny. Może on podkreślić charakter pomieszczenia czy nawet go stworzyć. Warto o tym pamiętać przed wyborem odważnej umywalki.

A jest z czego wybierać! Umywalki mogą różnić się od siebie kształtem, materiałem, kolorem, sposobem mocowania… producenci robią wszystko, żeby nas zaskoczyć.

Oto 7 umywalek, które zaskoczyły nas na homify!

1. Wyrafinowana porcelana

APARTAMENT W SOPOCIE: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Sikora Wnetrza,Klasyczny
Sikora Wnetrza

APARTAMENT W SOPOCIE

Sikora Wnetrza

Zdobione ręcznie porcelanowe umywalki to propozycja dla ceniących sobie tradycję i artystyczny kunszt. Świetnie sprawdzą się w łazienkach utrzymanych w stylu klasycznym, takiej jak ta, zaprojektowana przez Sikora Wnętrza. W tym przypadku umywalki podkreślają również artystyczny klimat całego apartamentu. Warto pamiętać, że nawet poprzez tak użytkową część armatury możemy pokazać nasz charakter!

2. Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Biała umywalka wcale nie musi być nudna! Udowadnia to studio projektowe Zawicka-ID w aranżacji łazienki apartamentu w Wilanowie. Swoją formą umywalka przypomina białą chustę, której rogi zadarte są do góry. Statyczny i masywny zazwyczaj element armatury tutaj nabiera odmiennego, dynamicznego charakteru. To rozwiązanie dla tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań, bezpiecznie nawiązujących do klasyki. 

3. Ceramika w rytmie natury

Umywalka nie musi być jedynie ręcznie zdobiona, cała może wyjść spod rąk zdolnego rzemieślnika. W łazience w aranżacji Katarzyny Grucy wykorzystano umywalkę od firmy Artkafle. Jedynie wnętrze umywalki jest szkliwione, co podkreśla rustykalny charakter pomieszczenia. Zielony kolor dekoracji przywodzi na myśl mech rosnący na kamieniach przy korytach rzecznych i znakomicie współgra z kaflami nad wanną.

4. Jak nad górskim potokiem

Aranżacja: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Industone,Egzotyczny
Industone

Aranżacja

Industone

W rustykalnym wnętrzu świetnie sprawdzi się też umywalka z kamienia rzecznego, zapewniając nam uczucie mycia rąk pod wodospadem podczas górskiej wycieczki. Prezentowana na zdjęciu umywalka od Industone została oszlifowana jedynie od wewnątrz, dzięki czemu faktura kamienia wciąż cieszy oko.

5. Budując nastrój

Umywalka z onyksu od Lux4home™ - podświetlony onyks: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Lux4home™,Nowoczesny Kamień
Lux4home™

Umywalka z onyksu od Lux4home™ – podświetlony onyks

Lux4home™

Ciekawą alternatywą dla umywalek wykonywanych z kamienia rzecznego są te z onyksu, będące w ofercie Lux4Home. Ten szlachetny materiał przyda wyrafinowania każdej łazience. Ma też pewną unikatową cechę – przepuszcza światło! Podświetlona umywalka z onyksu zapewni relaksującą atmosferę podczas kąpieli, będąc elegancką alternatywą dla świateł świec.

6. Nieoczekiwane spadki

Chociaż ciężko w to uwierzyć, powyższe zdjęcie przedstawia gotową do instalacji umywalkę od Stańczyk Konstrukcje. Wykonana z betonu zdumiewa nowoczesną, geometryczną formą, nieprzypominającą w najmniejszym stopniu tradycyjnej umywalki. Strome spadki skierują wodę bezpiecznie do odpływu, ale jest to rozwiązanie jedynie dla odważnych!

7. Gra świateł

MYBATH PENTA : styl , w kategorii  zaprojektowany przez MyBath,Skandynawski
MyBath

MYBATH PENTA

MyBath

Całkowitym przeciwieństwem imponującej betonowej konstrukcji jest umywalka od MyBath. Wykonana z przeźroczystych i półprzeźroczystych materiałów, jest lekka i delikatna, optycznie prawie nie zajmuje miejsca. Dzięki temu, tego typu umywalki sprawdzą się zwłaszcza w małych łazienkach, dodatkowo urozmaicając przestrzeń ciekawymi efektami światło-cieniowymi.

Wahasz się, czy nowoczesna umywalka pasuje do Twojej łazienki? Koniecznie zajrzyj tutaj: Nowoczesne umywalki- 5 wskazówek, jak wybrać tę idealną.

… jeśli jednak zdecydujemy się na klasyczną umywalkę…

… warto zatroszczyć się o zaskakującą zawartość! :)

Wybralibyście takie odważne umywalki do Waszej łazienki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu