Projekty,   zaprojektowane przez Studio 15 Arquitetura

7 niewybaczalnych błędów w wystroju wnętrz

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Sfera architektury wnętrz nie jest tutaj wyjątkiem. Wydaje się nam, że wiemy już wszystko, a tymczasem niepostrzeżenie powinie nam się noga i coś zaczyna nie grać w naszych aranżacjach. Przeważnie wystarczy spojrzeć na wszystko z perspektywy, by od razu poprawić nietrafiony wybór. Jednak niektóre błędy są niewybaczalne! 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przygotowaliśmy dla Was ich listę, abyśmy wspólnie mogli uczyć się na cudzych błędach i zawczasu im zapobiec w naszych domach oraz mieszkaniach. Nasi najlepsi projektanci wnętrz pomogą nam znaleźć rozwiązania!

1. Rzeczy gromadzone jedne na drugich

Dlaczego jest to problem? Ciężko dostać się do rzeczy, które znajdują się akurat u podstawy naszej piramidy. Nie ważne czy mamy do czynienia ze stertą ubrań, czy pudełkami z różnościami. Powyższe zdjęcie to oczywiście przykład ekstremalny, ale kumulacja przedmiotów właśnie do tego może doprowadzić!

Rozwiązanie: Szuflady i regały. Nawet te najprostsze, o metalowej konstrukcji, z przeznaczeniem do garażu. Nie jesteście przekonani? Sprawdźcie numer 3: 7 świetnych sposobów na dodatkowe miejsce w Twoim domu.

2. Zbyt małe odległości między meblami

Dlaczego jest to problem? Ciasnota i niewygoda! Nie chcemy czuć się klaustrofobicznie w naszym kąciku do pracy, ani obijać sobie pleców sięgając po książki z najniższej półki.

Rozwiązanie: Pozostawiać zawsze przynajmniej 70 cm miejsca na przejścia pomiędzy meblami. Ogranicza Was metraż? Czas zainwestować w podwieszane szafki i multi-funkcjonalne meble.

3. Niezabezpieczona elektryka

Dlaczego jest to problem? W tym przypadku odpowiedź jest chyba oczywista! Estetyka jest niesamowicie ważna lecz bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny to absolutna podstawa. Luźno wiszące kable nie powinny mieć miejsca w naszych wnętrzach.

Rozwiązanie: Telefon do elektryka!

4. Za dużo rzeczy na blacie kuchennym

Dlaczego jest to problem? Kuchnia nie powinna stać się graciarnią, a dzieje się tak przy zaledwie odrobinie nieuwagi. Lubimy wszystko mieć pod ręką i nie chcemy tracić czasu na schylanie się do szafek. W efekcie dzień po dniu tracimy kolejną przestrzeń przeznaczoną do przygotowywania posiłków, a nasza kuchnia zaczyna optycznie się pomniejszać…

Rozwiązanie: Praktyczna zabudowa, szafki nad blatem lub nawet otwarte półki na nasze ulubione produkty. Oraz samodyscyplina!

5. Meble bardziej efektowne niż pomieszczenie

Dlaczego jest to problem? Meble kupowane na wyrost mogą sprawić, że pozostała część ładnej aranżacji nagle wiele straci. Jednak większym problemem jest, kiedy nic do siebie nie pasuje. Nawet najlepszej jakości meble źle zestawione nie będą się dobrze prezentować.

Rozwiązanie: Niech każdy zakup będzie przemyślany! A jeśli mamy ochotę ująć w naszym wystroju jakiś ekstrawagancki mebel, podporządkujmy mu resztę wystroju

6. Przeładowanie stylem

Dlaczego jest to problem? Kiedy atakuje nas zbyt wiele bodźców wizualnych, nie możemy się na niczym skupić i czujemy się przytłoczeni. A przecież dom powinien być miejscem, w którym możemy wypocząć.

Rozwiązanie: Styl eklektyczny – jesteśmy na tak! A jednak nawet przy takim miszmaszu wszystkie wybory powinny być przemyślane. Dla mebli i dekoracji w różnych stylach najlepszym tłem będzie ściana w białym lub przynajmniej stonowanym kolorze.

7. Za duże meble w za małych pomieszczeniach

Dlaczego jest to problem? Po raz kolejny wracamy do kwestii źle dobranych mebli. Ogromna kanapa na małym poddaszu sprawia, że wydaje się ono jeszcze mniejsze. Z kolei stworzenie tutaj romantycznej sypialni z materacem lub łóżkiem na niskiej ramie mogłoby okazać się o wiele lepszym pomysłem.

Rozwiązanie: Wszystko trzeba wymierzyć! Nie kupujmy mebli na oko tylko spiszmy ich wymiary, a w domu z metrem sprawdźmy czy na pewno się zmieszczą bez pożarcia zbyt dużej przestrzeni.

Czy macie na sumieniu któryś z powyższych błędów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu