Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez KUBE Architecture

Bogactwo minimalizmu – przemiana klasycznej rezydencji

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czasem piszemy dla Was o praktycznych rozwiązaniach codziennych problemów, czasem pokazujemy przykłady fantastycznych mieszkań lub domów jednorodzinnych, a innym razem prezentujemy rezydencje marzeń, w których można się zakochać. Dzisiaj to udamy się właśnie do takiej posiadłości ze snów. Macie ochotę wybrać się z nami do Stanów Zjednoczonych?

Rezydencja, o której mowa, znajduje się w Waszyngtonie. Jej klasyczna bryła podmiejskiej, amerykańskiej posiadłości została uwspółcześniona, a wnętrza wziął we władanie minimalizm. Za projekt przebudowy odpowiadają architekci z firmy KUBE, których motywacją była chęć doskonałego połączenia bogactwa i prostoty. Udało się im to doskonale…

Tradycyjna bryła…

Na pierwszy rzut oka budynek zaskakuje swoją malowniczością. Klasyczny, dwuspadowy dach, wysoki, wyróżniony komin, znakomite położenie pośród drzew. Lokalizacja zawsze odgrywa niemałą rolę w tworzeniu rezydencji marzeń. Szara elewacja wyróżnia się na tle zieleni. Zauważmy, że nie mamy do czynienia z fasadą o charakterze reprezentacyjnym. Obserwujemy tutaj raczej próbę maksymalnej ochrony prywatności domowników.

… z nowoczesnym twistem

A za roślinnością chowają się pierwsze współczesne akcenty. Metalowe zadaszenie nad wejściem głównym przechodzi w nowoczesną pergolę. Czerwone drzwi wejściowe przyciągają wzrok.

Efektowna jadalnia

Rezydencja nosi nazwę Smoky Quartz – Kwarc Dymny. Jest to jedna z odmian tego minerału, której nazwa pochodzi od jej barwy. Właśnie taką przydymioną paletę odnajdziemy wewnątrz rezydencji. Grafity przechodzące w czerń odnajdziemy tutaj wszędzie. Wita nas ciemna ściana, która otwiera się na biel reprezentacyjnej jadalni.

Zachwycający salon

Gdybyśmy po przejściu przez próg poszli wprost, znaleźlibyśmy się w niesamowitym salonie. To najbardziej reprezentacyjne wnętrze w domu, które robi niesamowite wrażenie, ale jednocześnie jest pełne domowego ciepła. Minimalistyczny design pozwala na dynamiczne łączenie się przestrzeni parteru i piętra. Stonowane lecz zdecydowane barwy przerywa czerwień fotela.

Gabinet z sekretnym przejściem

Może już na poprzednim zdjęciu dojrzeliście już mały gabinet. To miejsce pracy znajduje się na uboczu, chociaż nie jest całkowicie zamknięte. Prostota pomaga w skupieniu się nad istotnymi sprawami. Szafki doskonale nadają się do przechowywania dokumentów, a podwieszane półki na książki na ulubione pozycje domowników. Dokąd zaprowadzi nas sekretne przejście?

Minimalistyzna kuchnia

… do kuchni! Tutaj panuje prawdziwa asceza minimalizmu. Ma ona układ podłużny, wyspa oraz osobny metalowy stół strefy śniadaniowej ustawiono w jednej linii. Czarny sufit intryguje, równoważy go biel zabudowy oraz jasna szarość podłogi. Drewniana ściana sprawia, że poczuć tutaj można domowe ciepło.

Spiżarka

Minimalistyczne kuchnie wydają się Wam zbyt wygładzone? To również żywe organizmy, u których pod cienką tkanką czekają małe wszechświaty. Takie chociażby jak ta spiżarka! Czy minimalizm od środka nie jest nieco bardziej przystępny? Nagromadzenie przypraw, pojemników z suchą żywnością, ścierek i sprzętów kuchennych jedynie wydaje się chaotyczne. W rzeczywistości panuje tutaj doskonała czystość i świetna organizacja.

Natura we wnętrzu

Na piętrze znajdują się pomieszczenia prywatne. My odwiedzimy dzisiaj główną łazienkę, która łączy się z sypialnią. Także tutaj króluje minimalizm, tym razem w śnieżnej bieli połączonej z szarością. Niezwykle efektowne jest okno, wychodzące wprost na zielone korony drzew.

Współczesny szyk fasady od ogrodu

Czas wyjść do ogrodu! Tutaj nowoczesność w pełni przejęła stery, a grafitowa barwa ujawniła się także na zewnątrz. Powstała rezydencja o współczesnym charakterze, która nie rezygnuje jednak z ciepła, jakie daje tradycja i klasyka.

Lubicie oglądać metamorfozy w kierunku nowoczesności? Ten projekt ma mniejszą skalę, jednak jest równie inspirujący: Zaskakująca przemiana nudnego domu!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu