Projekty,   zaprojektowane przez monica khanna designs

Domek na wsi w nowoczesnym stylu!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Loading admin actions …

Rezydencja ta znajduje się w eleganckiej dzielnicy Delhi i jest wręcz uosobieniem prawdziwego luksusu. Ten imponujący budynek powstał w oparciu o nowoczesny design, za jego projekt odpowiedzialne było studio mieszcząc się w Nowym Delhi -  Monica Khanna Designs. Dom ten jest wspaniałym źródłem inspiracji, ponieważ łączy w sobie doskonałą kombinację wiejskiej rezydencji oraz niesamowitego stylu i elegancji. Przygotujcie się, bowiem już za chwilę doświadczycie ekskluzywnej mieszanki delikatnego drewna i klasycznego szkła

Piękne wejście

Zaprojektowana w znacznej mierze w drewnie, kamieniu i szkle, rezydencja ta zabierze was z powrotem do czasów, gdy przestrzeń nie znała ograniczeń. Już na samym wstępie podziwiać można bujną roślinność, jaka otacza dom, niemalże królewskie drewniane wejście i artystyczną zabawę kamieniem zarówno na posadzce, jak i na ścianach budynku. Tak efektowne wejście staje się centralnym punktem tego wiejskiego domu. Rezydencję otaczają przeróżne donice, z żywymi i kolorowymi kwiatami, które sprawiają, że nabiera ona wyjątkowo pogodnego i przytulnego charakteru. Wzrok przykuwają także brązowe drzwi wykonane z wysokiej jakości drewna z metalowymi elementami.

Domowe spa

Wiejski domek jest niezwykle relaksującym miejscem, znajdującym się z dala od monotonnego życia miejskiego. W jego wnętrzu urządzono prawdziwe spa, które stało się jednym z głównych elementów rezydencji, pozwala ono na rewitalizację duszy i ciała, oddanie się komfortowi i zatracenie się w błogości. We wnętrzu dostrzec można kontynuację wykorzystania drewna w aranżacji. W pokoju przeznaczonym na spa znajduje się także duże okno, które zapewnia maksymalne oświetlenie wnętrza naturalnym światłem i sprzyja zapominaniu o wszelkich troskach i zmartwieniach. Jest to idealne miejsce by się odprężyć i zrelaksować.

Znakomicie oświetlony salon

Salon tego obszernego domu wychodzi na piękny zielony ogród, zapewniając dzięki temu przyjemny widok podczas spędzania w nim wolnego czasu. Drewniane wykończenia wnętrza idealnie komponują się ze ścianami o kolorze kości słoniowej, tworząc tym samym wspaniałą wiejską willę. Aby dodatkowo wzbogacić aranżację, wnętrze wyposażono w proste drewniane krzesła z wygodnymi poduszkami, a także drewniane siedzisko umiejscowione obok okna, na którym znajdują się ręcznie tkane ozdobne poduszki i drewniana, antyczna skrzynka na biżuterię. Dekoracje widoczne na zdjęciu są bogate, dzięki czemu nie potrzeba ich wiele by efektownie zdobiły pokój. Przestrzeń ta emanuje spokojem i pogodną atmosferą.

Przytulne miejsce pracy

Gabinet został wyposażony w rustykalne meble i przytulne oświetlenie. Głównym jego elementem jest komfortowy fotel, na którym można się wygodnie ułożyć i zatracić w lekturze. Także w tym pomieszczeniu króluje ta sama kolorystyka i drewniane elementy w postaci mebli, obramowań okien, drzwi itp. Dzięki zastosowaniu licznych przeszkleń na jednej ze ścian, wnętrze gabinetu jest znakomicie oświetlone. Pomimo, iż pokój ma niewielki metraż, to za pomocą jasnych ścian i dużej ilości naturalnego światła jest on optycznie powiększony. Jego ograniczona przestrzeń została zaprojektowana z minimalistycznym podejściem, gdzie głównie skupiono się na części wypoczynkowej i ograniczono ilość umeblowania. Na wysokim suficie umieszczono drewniany wentylator, który świetnie podkreśla rustykalny urok pokoju, a także pozwala na delikatne schłodzenie podczas upalnych dni.

Fasada

Na elewację domu składa się subtelne połączenie muru, drewnianych obramowań i sporych rozmiarów przeszkleń. Dzięki takiej architekturze, właściciele domu mogą nieustannie czuć bliskość natury i obcować z nią na co dzień. Niewielkie drzewka wraz z licznymi kwiatami potęgują relaksujący i łagodny charakter wiejskiego domu. Strategicznie rozmieszczone oświetlenie zarówno wnętrza, jak i otoczenia domu, dodaje mu blasku i pięknie go eksponuje po zmroku.

Spodobał się wam ten projekt? Zatem koniecznie sprawdźcie nietypowy Luksusowy dom w ruinie, który łączy w sobie luksus, nowoczesność i… ruinę!

Chcielibyście zamieszkać w takim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu