Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczna metamorfoza stodoły!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Projekty,  Domy zaprojektowane przez KREA Koncept
Loading admin actions …

Projekt, który mamy dzisiaj przyjemność Wam zaprezentować nie ma sobie równych! W efekcie metamorfozy powstała całkowicie nowa przestrzeń, a sam budynek jest wręcz nie do rozpoznania. 

Stara stodoła, dawniej będąca aneksem gospodarstwa, przeszła gruntowną renowację, dzięki której powstały dwa nowe przestronne pokoje z łazienką i toaletą. W tym celu wykonano wiele prac nie tylko wewnątrz stodoły, ale także skupiono się na jej zewnętrznej części. Wyremontowano zarówno dach, jak i elewację budynku, dzięki czemu dawna stodoła obecnie prezentuje się niesamowicie! We wnętrzu budynku natomiast postanowiono zupełnie zmienić układ przestrzeni.

W poniższym artykule będziemy podziwiać talent projektantki wnętrz Katy ANNE PEZET oraz studia KREA Koncept. Gotowi przyjrzeć się bliżej temu projektowi? Zaczynamy!

Przed przystąpieniem do pracy…

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

face sud de la grange avant travaux de rénovation

KREA Koncept

Jak widać na zdjęciu budynek składa się z dwóch części: części głównej – domu oraz przylegającej do niego stodoły. Ku uciesze właścicieli, taki układ tworzy ogromną przestrzeń, która oferuje znakomite możliwości przebudowy i renowacji.

Projekt przewiduje utworzenie niewielkiego pensjonatu, w którym tematyka wystroju wnętrza będzie odzwierciedlała pasję i profesję jego właściciela. Wejdźmy zatem do środka budynku!

Wnętrze przed przystąpieniem do pracy…

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

La grange avant (suite)

KREA Koncept

Stare gospodarstwo po ukończeniu projektu będzie główną częścią mieszkalną domu, w której na parterze znajdować się będą m.in. salon, kuchnia i jadalnia, natomiast w starej stodole, w aneksie powstaną dwa piękne, przestronne i gustownie urządzone pokoje dla gości.

Dach przed…

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Ancienne toiture de la grange

KREA Koncept

Jak można dostrzec na zdjęciu, dach stodoły znajdował się w opłakanym stanie i tak naprawdę wymagał kompletnej odbudowy. Z tego miejsca zauważamy również, jak ogromna przestrzeń mieści się w stodole, oraz jak wielki potencjał w niej tkwi.

W tym pomieszczeniu powstaną dwie sypialnie, trzecia sypialnia mieści się w głównej części domu na pierwszym piętrze.

Po: nowa elewacja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

face sud de la grange aprés travaux

KREA Koncept

Decydując się na zastosowanie bardzo gorącego koloru na fasadzie budynku, specjaliści dodali nieruchomości pozytywnej i słonecznej atmosfery. Bez względu na pogodę, budynek będzie sprawiał wrażenie ciepłego i przytulnego, zapraszając tym samym gości i mieszkańców do relaksu i zapewniając im dobre samopoczucie. Jako wykończenie budynku wybrano wysokiej jakości hebanowe, ciemne drewno, które harmonijnie komponuje się z kolorystyką domu i sprawia, że całość prezentuje się niebywale elegancko.

Od strony ogrodu

Projekty,  Taras zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

vue EST habitation principale

KREA Koncept

Budynek został całkowicie przekształcony i wyposażany w ładny ogród z tarasem. Obecni właściciele mogą wreszcie poruszać się po domu i cieszyć się widokiem zupełnie odnowionego wnętrza. Piękny taras dzieli się na dwie części, część zamkniętą, oszkloną, wypełnioną naturalnym światłem oraz otwartą, na świeżym powietrzu, dzięki czemu można z niego korzystać o każdej porze roku.

Pozostałości

Projekty,  Salon zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Salon habitation principale

KREA Koncept

W salonie mieszczącym się w głównej części domu, postanowiono pozostawić część oryginalnych pokryć ścian, przez co pokój nabrał oryginalnego charakteru. Takie ściany wraz z klasycznymi i eleganckimi ozdobami prezentują się bardzo efektownie.

Neoklasyczne tendencje w salonie

Neoklasyczny trend, który wybrano do salonu oraz jadalni, widoczny jest m.in. w sofach wykonanych w stylu Chesterfield. Przeróżne dekoracyjne elementy ładnie współgrają z zabytkowym umeblowaniem i tworzą interesującą, niebanalną całość.

Nowa atmosfera

Na suficie rozciąga się potrójna lampa o długich ramionach, oświetlająca centralną część pomieszczenia. Piękna drewniana podłoga o ciepłym, naturalnym odcieniu dodaje temu znajdującemu się na parterze pomieszczeniu autentyczności i przytulności.

Artystyczny styl

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Chambre Arty

KREA Koncept

W jednym z pokoi mieszczących się w dawnej stodole dominuje elegancja i oryginalność. Zastosowana kolorystyka jest żywa i zróżnicowana, wprowadza do wnętrza unikalną atmosferę i artystyczną twórczość.  Stonowana pościel, posiadająca jedynie zdobienia na poduszkach, jest jednym z dekoracyjnych elementów pokoju, świetnie współgra z całym jego wystrojem i kojąco wypełnia wnętrze swoim urokiem.

Nowy skandynawski styl

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

chambre Néo scandinave

KREA Koncept

Drugi z pokoi pensjonatu swoim wystrojem nawiązuje do szwedzkiego wzornictwa. Jego ściany i dywan zostały udekorowane geometrycznymi kształtami, a na wyposażenie wnętrza tego pomieszczenia składają się  jedynie minimalistyczne meble. Można z łatwością zauważyć, że wszystkie znajdujące się w pokoju elementy harmonijnie się ze sobą łączą tworząc pozytywne wnętrze.

Chcielibyście zobaczyć więcej podobnych projektów? Zapoznajcie się z tymi pozycjami:

Przed i po – od zrujnowanej stodoły do nowoczesnego domu na wsi

Nowe życie starej stodoły

Jak się Wam podoba efekt końcowy tej metamorfozy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu