Karmnik dla ptaków w 8 niezwykłych odsłonach! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Karmnik dla ptaków w 8 niezwykłych odsłonach!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Olaf Riedel Minimalistyczny
Loading admin actions …

Na zewnątrz jest coraz zimniej, mroźne powietrze wita nas każdego ranka, a drobne jesienne opady deszczu zamieniły się w delikatne płatki śniegu i jest to dopiero początek zimy, która zdominuje aurę przez następne kilka miesięcy. W tym okresie ptaki, które nie wyemigrowały do cieplejszych krajów, mają utrudniony dostęp do pokarmu – o wiele ciężej jest im się przebić przez warstwę śniegu, czy znaleźć okruszek na ulicy. Jeśli chcemy im w jakiś sposób pomóc, wystarczy, że obok swojego domu zawiesimy karmnik dla ptaków. Mały gest człowieka, a ogromna pomoc dla latających przyjaciół. Niektórzy z nas pamiętają karmniki, które wykonywane były na zajęciach techniki w szkole – dziś możemy sobie odświeżyć ówcześnie nabyte umiejętności lub kupić gotowy karmnik, który sprawi wiele radości ptaszkom i również nam – będziemy mogli podziwiać całą plejadę kolorowych gości skubiących słonecznik i różne ziarna.

1. Nowoczesny

Karmniki dla ptaków kojarzą się z drewnianą budką złożoną z kilku desek,  małym otworkiem przez który ptaki mogą wlatywać do środka i wyjadać przygotowane dla nich smakołyki. Jak widać na zdjęciu również karmniki dla ptaków mogą być nowoczesne! Prosta konstrukcja pozwala na ich ustawienie wszędzie, bez konieczności montowania na drzewie w ogrodzie. Karmnik składa się z solidnej podstawy i metalowej ramy, a do tego woreczki z jedzeniem przygotowanym dla ptaszków. Możemy go ustawić na barierce na balkonie, przy płocie lub klasycznie w ogrodzie – jednak jest to jedna z lepszych propozycji dla tych, którzy żyją w mieście i nie mają ogrodu, a chcieliby ugościć ptaki w okresie zimowym.

2. Przytulny

Budka lęgowa od Ired-Garden Minimalistyczny
Ired-Garden

Budka lęgowa

Ired-Garden

Klasyczny typ karmnika, który będzie się estetycznie prezentował w naszym ogrodzie. Zamiast tradycyjnego otworu przez który ptaszek może wlecieć do środka i poskubać słoninę lub ziarna, mamy tutaj pięknie wyrzeźbiony profil wróbelka, który podkreśla przeznaczenie karmnika. Szukając odpowiedniego miejsca w ogrodzie na karmnik dla ptaków powinniśmy pamiętać, żeby znalazł się na takie wysokości, która uniemożliwi drapieżnikom (np. kot) dostanie się do niego, ale jednocześnie w takim miejscu, abyśmy mogli bez problemu dosypać większą ilość przygotowanego pożywienia.

3. Prosty

Prism Nest Box od Hen and Hammock Nowoczesny
Hen and Hammock

Prism Nest Box

Hen and Hammock

Karmnik dla ptaków zazwyczaj kojarzy nam się z domem w miniaturowej wersji – proste ściany, dwuspadowy dach i otwór przez który ptaki mogą wejść do środka – w tym przypadku jest inaczej. Chociaż karmnik ma o wiele prostszą budowę niż tradycyjny, to wygląda nowocześnie i jednocześnie skromnie. Decydując się na inny kolor możemy dodać nieco radośniejszego wydźwięku karmnikowi, ale pamiętajmy, żeby nie był zbyt pstrokaty, bo to mogłoby zniechęcić naszych skrzydlatych gości.

4. W zgodzie z naturą

Budka lęgowa od Ired-Garden Minimalistyczny
Ired-Garden

Budka lęgowa

Ired-Garden

Tradycyjny drewniany karmnik, który uchroni ptaszki przed śnieżycą i silnym wiatrem, a w środku będzie czekać na nie uczta z ziaren, okruszków i słoniny – szczególnie dla sikorek. Taki karmnik to nie tylko mały gest w stronę latających przyjaciół, ale też piękny dodatek do ogrodu. Świetnie wkomponuje się w naturalne otoczenie złożone z wysokich drzew i krzewów. Pamiętajmy, żeby ustawić karmnik w takim miejscu, abyśmy mogli łatwo do niego dosięgnąć i dosypać pożywienia, a jednocześnie nie mógł się tam dostać żaden drapieżnik, czyli np. ukochany kot sąsiadów!

5. Pomysłowy

Jak się okazuje karmniki wcale nie muszą wyglądać typowo – mogą również zaskakiwać formą i wykonaniem! Ten minimalistyczny karmnik, który jest jednocześnie funkcjonalny i estetycznie intrygujący – zdecydowanie odbiega od wizerunku typowego karmnika, to dzieło stworzone przez jan kochański. Do zagłębienia wsypujemy jedzenie przygotowane dla ptaków, a one korzystając z karmnika znajdują się pod wiatą, która chroni przed śniegiem, deszczem i wiatrem. 

6. Minimalistyczny

Zielony, ukryty w roślinności karmnik o prostej konstrukcji pozwala ptakom poczuć się jak w środowisku naturalnym! Zadaszenie ochroni je przed sypiącym śniegiem lub rzęsistym, zimnym deszczem, a dodatkowy drążek pozwoli na zgromadzenie się kilku ptaków podczas uczty. Taki karmnik możemy zamontować na balkonie, przy altance, czy tuż obok wejścia do domu. Zielony kolor będzie ożywiał całość, a radośnie ćwierkające ptaki będą najlepszym dodatkiem do naszego balkonu lub ogrodu!

7. Oryginalny

Takiego kształtu po karmniku dla ptaków wcale byśmy  się nie spodziewali! Nowoczesny, ale wykonany z naturalnych materiałów, karmnik przypominający wazę, to prawdziwy orientalny dodatek do naszego ogrodu. Możemy go zawiesić nawet na wysokim drzewie – ze względu na konstrukcję nawet na wietrze będzie się kołysał delikatnie jak huśtawka, co wyglądałoby zupełnie inaczej w przypadku tradycyjnego karmnika. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to dokładanie jedzenia dla ptaszków – jeśli jest wysoko, może to być nieco trudniejsze zadanie.

8. W wersji maxi

Oto niestandardowy karmnik dla ptaków, bo przeznaczony jest dla… ludzi! Te karmniki  rozmiarze XXL to niekonwencjonalny hotel ulokowany na skraju jednego z parków narodowych w Holandii. W środku zapewnione są wszelkie wygody, jakie powinny się znaleźć w hotelu, jednak forma jest dość nietypowa. Więcej o domkach przypominających karmniki dla ptaków możecie przeczytać w tym wpisie: Nocleg w karmniku dla ptaków.

Który karmnik umieścilibyście w swoim ogrodzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu