DOM - GDAŃSK OLIWA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz

5 pięknych kuchni zaprojektowanych na planie litery U

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Aranżacja kuchni na planie litery U to rozwiązanie niezwykle praktyczne, najlepsze, gdy przygotowuje się potrawy dla dużej grupy osób. Taka zabudowa pozwala na stworzenie odpowiedniej ilości miejsc na przechowywanie oraz liczne powierzchnie robocze. Projektując kuchnie w kształcie litery U nie trzeba koniecznie dysponować sporą przestrzenią, co udowodnimy w tym Katalogu Inspiracji, prezentując Wam pięć niewielkich kuchni tak właśnie zaaranżowanych.

1. Prosty, ale praktyczny design

Niewielki obszar kuchni wykorzystano w optymalny sposób, zabudowując ją niskimi meblami o prostym, ale nowoczesnym designie. Białe fronty mebli kuchennych świetnie komponują się z drewnianymi blatami. Po tak urządzonej kuchni łatwo jest się poruszać i wszystko, co potrzebne do przygotowywania potraw, znajduje się w zasięgu ręki. Powierzchnie ścian wykorzystano w sposób praktyczny, instalując na nich dodatkowe miejsca na przechowywanie przyborów kuchennych.

2. Kuchnia z mnóstwem miejsca na przechowywanie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Mauricio Morra Arquitectos
Mauricio Morra Arquitectos

EDIFICIO BELGRANO CENTRO – Autores: Mauricio Morra Arq., Diego Figueroa Arq. y Arte de Dos

Mauricio Morra Arquitectos

Ten projekt ukazuje inne podejście do urządzania kuchni na planie litery U. Wnętrze urządzono w sposób niezwykle nowoczesny, wyposażając je w liczne szafki i półki, umieszczone zarówno na podłodze, jak i te wiszące na ścianie. Pomimo masywnej zabudowy kuchnia prezentuje się lekko i delikatnie.

3. Kuchnia na planie litery U otwierająca się na salon

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Novodeco
Novodeco

DESPUÉS – COCINA

Novodeco

Monochromatyczna, minimalistycznie urządzona kuchnia nabiera dynamicznego charakteru za sprawą czerwonego blatu i dodatków w tym samym kolorze. Blat przechodzi płynnie w niewielki stół, który spełnia także rolę fizycznej granicy między obszarem kuchni a salonem.

4. Mała kuchnia o czarującej aranżacji

Styl, w jakim urządzono tę kuchnię, określić można jako skandynawski shabby chic. Zabudowa kuchenna o klasycznym charakterze zestawiona została z nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi przechowywanie i organizację przyborów kuchennych. Zachwyca także kombinacja materiałów wykończeniowych- posadzka z mozaiki, drewniane blaty kuchenne oraz ściany wyłożone płytkami ceramicznymi imitującymi cegłę.

5. Zabudowa na kształt litery U w ramach otwartej strefy dziennej

Obszar tej kuchni wydzielony jest właśnie za sprawą zabudowy kuchennej w formie monolitycznej, wykonanej z marmuru. Powierzchnie robocze przechodzą płynnie w stół, przy którym ustawiono nowoczesne stołki barowe. Na obszarze kuchni znalazło się nawet miejsce na małą wyspę kuchenną, służącą jako miejsce na palnik gazowy. Ciekawy i oryginalny pomysł na kuchnię!

Który projekt najbardziej przypadł Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu