Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów na dobrą organizację w kuchni

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez DanKüchen Studio Hengelo
Loading admin actions …

We wszystkich pomieszczeniach w naszym domu powinien panować ład i porządek, jednak dobrze wiemy, że bywa różnie. Wyjątkiem niech będzie kuchnia – ona niech zawsze lśni czystością oraz zachwyca dobrą organizacją. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? W miejscu przygotowywania posiłków przechowujemy wiele rzeczy najróżniejszego typu. Co najmniej połowę z nich chcemy mieć pod ręką. Do tego nasza codzienna krzątanina powinna być wygodna, a przy okazji dobrze byłoby zawrzeć w projekcie strefę śniadaniową. Dodajmy do tego problem z metrażem czy ograniczony budżet i mamy przepis na ambitne wyzwanie!

Na szczęście z pomocą przychodzą projektanci kuchni homify, którzy mają niezliczone sposoby na dobrą organizację w kuchni. Wybraliśmy dzisiaj dla Was 10 najłatwiejszych do skopiowania u siebie.

1. Meble na wymiar

Bez względu na wielkość kuchni, zawsze będzie nam mało! Każde pomieszczenie jest inne, w różny sposób też łączymy kuchnie z innymi funkcjonalnymi strefami w domu, mamy nasze indywidualne potrzeby, którym standardowe wymiary zabudowy od producenta mogą nie móc sprostać. Meble na wymiar, doskonale dopasowane do naszego wnętrza, zawsze będą dobrym wyborem.

2. Ukryte szuflady

Nie przepadacie za grzebaniem w szufladach? Możecie postawić o ich bardziej otwartą ramę, przez którą łatwiej podejrzeć zawartość. Wcale nie musi się to wiązać z wizualnym zagraceniem przestrzeni – taki zestaw szuflad można bez problemu schować za drzwiczkami zabudowy. Dla lepszej organizacji, opiszmy każdą z szuflad.

3. Kolor i kreatywność

Dużo miejsca do przechowywania i przygotowywania posiłków wcale nie musi oznaczać ciężkich mebli. Spójrzcie tylko na ten projekt pełen koloru i lekkości. Przy różnokolorowych szafkach o różnej głębokości łatwo jest zapamiętać, gdzie przechowujemy które produkty. Ogromny blat wyspy z kolei zmienia się o porankach w strefę śniadaniową.

4. Sprawdzony przepis

Lubicie gotować według przepisów z książek kucharskich? W takim razie także i one oraz czasopisma kulinarne wraz z Waszym własnym notatnikiem powinny mieć swoje, specjalnie do tego przeznaczone miejsce. Być w zasięgu ręki i motywować do wypróbowywania co rusz to nowych pomysłów, ale jednocześnie na tyle daleko, by nie ubrudzić ich, kiedy przygotowujemy posiłek. Otwarta półka w górnej części zabudowy będzie jak znalazł!

5. Monochromatycznie i elegancko

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Línea 3 Cocinas Madrid
Línea 3 Cocinas Madrid

DIseño de Cocina con Isla en Madrid

Línea 3 Cocinas Madrid

Dla niektórych dobra organizacja i porządek będzie oznaczać sterylną czystość. Jeśli należycie do grona pedantów, to bałaganiarze mogą Wam tylko pozazdrościć chęci sprzątania. Doskonale w Waszym przypadku sprawdzi się styl minimalistyczny z zabudową z szafkami o drzwiczkach i szufladach typu push-to-open. W końcu gładkie powierzchnie łatwiej utrzymać w czystości.

6. Potencjał tuż za rogiem

W naszych Katalogach Inspiracji zawsze przestrzegamy Was przed martwą przestrzenią, to znaczy taką, która nie jest wykorzystywana. W kuchni dopuszczenie do jej pojawienia się nie można nazwać inaczej jak zbrodnią! Rogi nie są tutaj wyjątkiem. W tym przypadku dwa z nich otwierają się na salon, dzięki czemu po wszystko będzie łatwo sięgnąć.

Zaciekawił Was powyższy projekt? Koniecznie sprawdźcie inne Kuchnie w kształcie litery U… jak w ulala!

7. Optymalne miejsce do przechowywania

Dobra organizacja jest kluczowa lecz nie można zapominać o estetyce. Nasze sprytne rozwiązania, mające na celu powiększenie przestrzeni do przechowywania czy do przygotowywania posiłków, powinny zawsze być estetyczne, pasować do stylu wystroju. W powyższej kuchni inspirująca może się okazać głęboka, podwieszana półka o geometrycznym kształcie, która łączy kuchnię z jadalnią.

8. Szuflad nigdy dość

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Línea 3 Cocinas Madrid
Línea 3 Cocinas Madrid

Diseño de Cocina en Casa Decor

Línea 3 Cocinas Madrid

O szufladach chowanych za drzwiami była już mowa. Za to co schować w nich? W dużych, głębokich szufladach świetnie sprawdzą się drewniane czy bambusowe pudełka lub plastikowe pojemniki na sztućce. Dzięki nim będzie nam łatwiej utrzymać porządek. Co powinno znaleźć się na górze, a co na dole? Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń.

9. Nowy kolor a funkcjonalność

Wasza kuchnia potrzebuje odświeżenia? Wcale nie musi odbyć się to kosztem funkcjonalności. Jeśli uwielbiacie Waszą zabudowę możecie po prostu zmienić kolor ścian. Odmienne barwy czy wzory na ścianach mogą okazać się funkcjonalne – wizualnie zaznaczając granice konkretnej strefy. W tym przypadku strefa śniadaniowa dzięki geometrii zyskała pełną autonomię w małej kuchni.

10. Ciepła kuchnia pełna niespodzianek

Na pierwszy rzut oka nie spodziewalibyśmy się po powyższej kuchni nowoczesnych rozwiązań. Drewno, romantyczna atmosfera… a jednak! Jedna z szuflad okazuje się wysuwanym z wyspy blatem. Wykorzystuje on przestrzeń przejścia pomiędzy wyspą na wygodną ławą w oknie. Dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków, a w szczególności do wałkowania.

Czy kuchnie w Waszych domach i mieszkaniach spełniają Wasze potrzeby?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu