9 nawyków, które sprawią, że poranki będą przyjemniejsze

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
S. BENTO, Arkstudio Arkstudio Skandynawski salon
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy wyjawić Wam kilka cennych wskazówek, porad, które z pewnością pomogą Wam w wielu istotnych kwestiach związanych z codziennością. Czy zdarza Wam się wejść do mieszkania znajomego i zzielenieć z zazdrości, bo każda nawet najmniejsza rzecz ma swoje miejsce, wszystko jest świetnie zorganizowane, kuchnia wysprzątana, a całość aż lśni i błyszczy? Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja i odpowiedni plan- to właśnie, dzięki nim nasz dom może stać się pięknym przykładem systematyczności i doskonale zorganizowanej pracy. Sprawdźcie zatem jakie nawyki w sobie wyrobić, aby co dzień budzić się z uśmiechem na twarzy i z pozytywnym nastawieniem. 

1. Porządkuj kuchnię zawsze na koniec dnia

Czysta, schludna i uporządkowana kuchnia jest piękną wizytówką każdego domu i świetnie zorganizowanej pani domu. Każdy poranek staje się dużo łatwiejszy i bardziej przyjemny, jeśli wkraczamy do lśniącej i czystej kuchni, aniżeli nieuporządkowanego pomieszczenia, w którym panuje chaos i nieład.  Starajcie się zatem zawsze na koniec dnia pochować brudne naczynia do zmywarki, przetrzeć blaty i pozostawić kuchnię w czystości, tak by po przebudzeniu nie załamywać rąk. 

2. W salonie stosuj tę samą zasadę co w kuchni

Generalnie zasady są proste- jeśli chcesz wstawać z uśmiechem na twarzy, nie martwić się porządkami i mieć zawsze schludny i czysty dom, musisz zadbać o to na koniec dnia. W ten sposób rozpoczniesz każdy kolejny poranek pełen pozytywnej energii do działania. Wygeneruj zatem 20 minut dziennie przed snem, aby uprzątnąć każde z pomieszczeń, m.in. sprzątnąć okruchy ze stołu, ułożyć poduchy dekoracyjne czy odnieść brudne naczynia na miejsce. 

3. Zacznij przygotowania już wieczorem

Jeśli chcesz, aby Twój poranek było nieco mniej chaotyczny postaraj się zacząć przygotowania już wieczorem. Dzięki temu unikniesz pośpiechu, niepotrzebnych krzyków czy pomyłek. Jeśli codziennie o poranku spożywanie wspólne śniadanie przy stole, nakryj go już wieczorem, na blacie pozostaw składniki, np. płatki oraz garnek do podgrzania. W ten sposób doskonale zorganizujesz sobie pracę. 

4. Podłoga wolna od zabawek

Pokój naszego dziecka rządzi się innymi prawami niż wspólna przestrzeń dzienna czy nasza prywatna sypialnia. To przestrzeń, która ma na celu rozwinięcie kreatywności, zapewniać bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz wyróżniać się nienagannym stylem. Pamiętajcie, jednak, że i ta przestrzeń wymaga porządkowania i odkładania rzeczy na swoje miejsce. Postarajcie się wyrobić w Waszych dzieciach mechanizm sprzątania po zabawie- pozwoli Wam to zaoszczędzić mnóstwo wolnego czasu oraz nerwów. 

5. Miejsce pracy zawsze schludne

Nasza pracownia, gabinet tudzież miejsce do pracy powinny być zawsze schludne i uporządkowane. Na biurku bowiem z reguły znajduje się dużo ważnych i przydatnych dla nas papierów, które w ferworze pracy i bałaganie mogą zaginąć. Z doświadczenia wiemy, że na biurku znajduje się niemalże wszystko, począwszy od brudnych naczyń po torebkę czy pudełka po jedzeniu. 

6. Szykuj ubrania zawsze na wieczór

Dobranie odpowiedniego stroju zazwyczaj zajmuje nam sporo czasu, dlatego aby uniknąć frustracji oraz spóźnienia do pracy czy szkoły, radzimy zawsze na wieczór szykować właściwą garderobę na następny dzień. 

7. Brudne ubrania zawsze trafiają do kosza

Kosz na brudne pranie to niezwykle przydatny i cenny gadżet każdej łazienki- dzięki niemu nasze wnętrze stanie się bardziej przejrzyste, podłoga w sypialni nareszcie będzie zauważalna, a ogólna prezencja naszego mieszkania znacznie bardziej atrakcyjna i schludna. 

8. Lista rzeczy do zrobienia

Stworzenie planu, w którym rozpiszemy nasze codzienne obowiązki pomoże nam bardziej zorganizować się i dość do systematyczności. Pamiętajcie, aby w planie uwzględnić wszystkich członków rodziny!

9. Okrycia wierzchnie, obuwie zawsze chowaj do szafy

Przedpokój jest pierwszą przestrzenią, którą nasi goście mają przyjemność podziwiać. Powinniśmy zatem zadbać o szczególny porządek i ład w tym miejscu. Według architektów wnętrz, nieuporządkowana, chaotyczna i brudna przestrzeń jest w stanie wywrzeć negatywne odczucia na naszych gościach, co trudno potem odmienić. W końcu nic nie liczy się tak jak dobre, pierwsze wrażenie.

Kto z Was od dziś wdraża te nawyki? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu