10 pięknych pomysłów na przechowywanie ubrań

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
homify Nowoczesna garderoba
Loading admin actions …

Garderoba to marzenie wielu kobiet i choć mogłoby się wydawać (głównie mężczyznom), że jest to zbędne pomieszczenie, pozwala nam bardziej zorganizować ubrania, buty, dodatki. Wprowadza ład i porządek do naszej szafy, dzięki której łatwiej nam odnaleźć się w stosie ciuchów. Właściwie zorganizowana, zaprojektowana i stylowa garderoba może być pięknym dodatkiem do sypialni. Dziś przygotowaliśmy dla Was 10 ciekawych pomysłów na przechowywanie ubrań, a więc będzie mowa nie tylko o osobnych pomieszczeniach typu garderoba, ale także interesujących wieszakach czy sposobach na składowanie naszych skarbów. Zobaczcie zatem jak w piękny sposób przechowywać ubrania!

1. Miejsce za lustrzanymi drzwiami

Ultra gloss chocolate bedroom suite Urban Myth Nowoczesna sypialnia
Urban Myth

Ultra gloss chocolate bedroom suite

Urban Myth

Pierwszy przykład jest dowodem na to, że nawet w małych pomieszczeniach jest możliwość aranżacji mini garderoby. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim pomoc specjalisty, w tym  przypadku architekta wnętrz, który właściwie pomierzy wnętrze i dostosuje je do naszych indywidualnych potrzeb. Dodatkowo wykorzystanie lustra pogłębia i powiększa przestrzeń, dzięki czemu wydaje nam się ona bardziej przestronna i przejrzysta. Zobaczcie jak w niewielkiej wnęce za lustrzanymi drzwiami przesuwnymi można ukryć świetnie zorganizowaną szafę.

2. Lustrzany korytarz

Master Dressing Room homify Nowoczesna garderoba
homify

Master Dressing Room

homify

Korytarz, przedpokój, długi hol to miejsca, w których z pewnością możemy zaaranżować dużą, pakowną szafę na nasze ubrania. Czynnikiem decydującym jest szerokość pomieszczenia, o ile w przestronnych wnętrzach nie ma żadnego problemu z zainstalowaniem tego typu rozwiązania, o tyle w wąskich i ciasnych może się okazać trudnym i wymagającym wyzwaniem. Na szczęście nasi specjaliści zawsze znajdą sposób na poprawę prezencji danej przestrzeni- wystarczy wykorzystać szereg luster, które odbiją światło oraz optycznie pogłębią i poszerzą wnętrze. 

3. Wersja minimalistyczna

Clapham Common Flat 2 YAM Studios Skandynawska sypialnia
YAM Studios

Clapham Common Flat 2

YAM Studios

Drewniany, prosty wieszak może być również efektownym sposobem na przechowywanie naszej garderoby. W takich przypadkach, kiedy nasze ubrania pozostają na wierzchu, warto je pogrupować kolorystycznie, tak by tworzyły spójną i subtelną kompozycję. 

4. Szafa pod schodami

Sposobów na wykorzystanie przestrzeni pod schodami jest wiele, m.in. zaprojektowanie siedziska, kącika zabaw dla dzieci czy miejsca do pracy. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, dlatego jeśli brak Wam miejsca na przechowywanie ubrań z pewnością przestrzeń pod schodami doskonale nada się do zaaranżowania kącika garderobianego. 

5. Wieszak sufitowy

Powyższa propozycja to sposób nie tylko efektowny i ciekawy, ale także praktyczny. Przede wszystkim nie zabiera nam cennej przestrzeni podłogi, zatem w dalszym ciągu możemy cieszyć się przestronnym, niezagraconym wnętrzem. Po drugie, dzięki zastosowaniu metalowych, miedzianych rur, dodaje szyku i elegancji wnętrzom. 

6. Prowizoryczna garderoba

Kilka wieszaków ustawionych obok siebie również tworzą piękną i praktyczną kompozycję. Zobaczcie sami- na dole znajduje się miejsce na buty, tudzież pudła np. z kapeluszami czy torbami, natomiast na górze możemy zawiesić np. marynarki, koszule czy spodnie kreując interesującą aranżację. 

7. Garderoba w drewnie

Garderoba zaaranżowana w drewnie wygląda przede wszystkim elegancko i szlachetnie. Niestety często ciemny odcień drewna może przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będzie prezentowało się ciemno i ponuro. Wtedy warto postawić na odpowiednią oprawę świetlną, która rozświetli przestrzeń, doda jej wyrazistości, blasku i praktycznego wymiaru.

8. Biel i naturalne światło

Jeśli zastanawiacie się nad instalacją garderoby, aczkolwiek brak Wam miejsca i pomysłu to teraz uważnie słuchajcie. Proponujemy Wam wykorzystać zabudowany balkon np. typu loggia to zaaranżowania tam kącika z naszymi cennymi ubraniami. Oczywiście jest to nietypowa propozycja, na którą nie każdy może zacząć wiwatować ze szczęścia. Warto, jednak rozważyć ten pomysł, w szczególności jeśli zupełnie nie korzystasz z uroków balkonu.

9. Garderoba na poddaszu

Poddasze to trudna i wymagająca przestrzeń, która często przysparza nam problemów. Niefunkcjonalne skosy tylko potęgują problem, a my często tracimy cierpliwość do tego miejsca i pozostawiamy je w stanie surowym. Powyższy przykład jest dowodem na to, że warto podjąć to trudne wyzwanie, bo całość może prezentować się zachwycająco, funkcjonalnie i wygodnie.

10. Garderoba jako niezbędne wyposażenie

Czasami warto poświęcić kilkanaście centymetrów powierzchni np. sypialni, po to aby wykreować w niej zabudowany kompleks garderobiany. W ten sposób to praktyczny i efektowna forma wykorzystania wolnego miejsca w każdej części mieszkania. Kto by się nie pokusił na tak obszerną i praktyczną zabudowę?

Jak Wy zorganizowaliście przestrzeń na swoje ubrania? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu