Jak oświetlić dom na Święta?

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Shining Star, 8 seasons design GmbH 8 seasons design GmbH Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Świąteczne oświetlenie bożonarodzeniowe należy do najbardziej klimatycznych ze wszystkich okazyjnych, z każdej innej pory roku. Wynika to oczywiście ze zbliżających się obchodów święta religijnego, które celebrujemy w szczególny sposób, akcentując je przy okazji dekoracjami w domu i najbliższym otoczeniu.

W zimie przez większość doby jest ciemno, więc funkcjonujemy głównie przy sztucznym oświetleniu. Noc za oknem o wczesnej, popołudniowej porze możemy więc sobie umilić nastrojowym, romantycznym światłem. Jest wiele pomysłów na świąteczne oświetlenie. Niektóre bardziej tradycyjne, a inne nowoczesne, które dzięki szerokiemu asortymentowi w sklepach, mogą wprowadzić niepowtarzalne i wyróżniające się ze wszystkich pomysły na świąteczne oświetlenie w naszym wyjątkowym na ten czas, domu. Świąteczne oświetlenie zachęca do spędzania wspólnych, rodzinnych chwil w długie wieczory, dlatego warto przemyśleć wcześniej jego niezwykłą aranżację.   

Niebanalne pomysły na oświetlenie stałe, do każdego pomieszczenia znajdziecie w Katalogu Inspiracji Oświetlenie sufitowe – 9 olśniewających przykładów! Zapraszamy!

Świąteczne oświetlenie w ogrodzie

Świąteczne oświetlenie musi znaleźć się bezwzględnie na zewnątrz domu. Jest to wizytówka i wyraz zaangażowania w obchody jakże ważnego dla wielu czasu. Najczęściej zwykłe lampki choinkowe zawieszamy na ozdobnych drzewkach w ogrodzie. Co jeśli nie mamy na czym ich powiesić? Nic straconego! Powyższy przykład konstrukcji choinkowej jest dowodem na niezwykłą pomysłowość jej właścicieli. Co najbardziej nas zachwyca to, to że z daleka może wydawać się, że lampki wiszą w powietrzu, unoszą się same nad ziemią. Świąteczne oświetlenie nie musi być banalne. Dlatego coraz częściej dekorujemy lampkami nie tylko standardowe iglaki, ale też przykryte warstwą białego puchu ogołocone konary drzew, owijamy balustrady balkonów, ramy okien lub nawet podkreślamy oświetleniem kształt dachu lub całego domu. Wszystko po to, by sprawić, że świąteczne oświetlenie wybije nas z mroku i wyróżni z tłumu.

Świąteczne oświetlenie w porcelanowej oprawie

Nikt nie będzie się spierał, że najbardziej nastrojowe oświetlenie, nie tylko na święta, ale w ogóle zawdzięczamy żywemu, migającemu płomieniowi. Zwykłe, okrągłe wkłady świecowe dobrze wyglądają nawet bez szczególnych ozdób. Srebrna, aluminiowa otoczka świetnie wpasowuje się kolorystycznie w klimat mroźnych świąt Bożego Narodzenia. Można je ewentualnie dyskretnie przewiązać wstążką i ułożyć na ozdobnej paterze w dużej ilości lub włożyć do porcelanowych figurek, takich jak na powyższym przykładzie.

Nowoczesne świąteczne oświetlenie

Plastikowe, świecące gwiazdy sporych rozmiarów to oryginalny przykład 8 Season Design na świąteczne oświetlenie na zewnątrz domu. Geometryczne gwiazdki to na pewno mniej oczywisty symbol świąt, dlatego idealnie podpasuje entuzjastom nowoczesnego podejścia do dekoracji i urządzania wnętrz.

Bawełniane kulki na świąteczne oświetlenie

Nasze codzienne dekoracje świetlne mogą też stać się tym świątecznym jeśli tylko nadamy mu nową formę lub dodamy wyjątkową oprawę. Tak może stać się z bawełnianymi lampionkami, które są teraz niezwykle popularne, w każdym modnym domu. Miękkie kule w różnych kolorach nadają się idealnie na świąteczne oświetlenie do każdego pokoju. Przebijają ciepłe, nierażące światło i można je zawiesić w dowolny sposób, na przykład taki jak widać na pokazanej fotografii, który przypomina choinkę. Dzięki temu, że kule są sporych rozmiarów, lampki nabierają bardzo przestrzennej formy i tworzą swoistą, oddzielną konstrukcję. Można je także ścisło ułożyć na półmisku lub zawiesić pod sufitem. Takie świąteczne oświetlenie możemy wykonać własnoręcznie, na przykład używając białych piłeczek ping pongowych lub owinąć nasiąkniętą klejem włóczką, napompowany balonik.

Świąteczne oświetlenie w stylu retro

볼코1등 펜던트, buy beam buy beam Industrialny salon Oświetlenie

Prezentujemy ostatni trend w dziedzinie oświetlenia! Jest to dekoracyjna żarówka żarnikowa, swoim wyglądem nawiązująca do tej stworzonej wiele lat temu przez Thomasa Edisona. Takie żarówki świetnie komponują się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Dzięki temu, że oddają bardzo ciepłe, żółte, klimatyczne światło, są bardzo przyjemne dla ludzkiego oka, a oprócz tego dodatkowo mogą być dobrym pomysłem na świąteczne oświetlenie do wnętrz w stylu vintage. Ich oszczędna oprawa wynikająca z chęci podkreślenia wyjątkowego wyglądu samej żarówki, może być dobrą bazą dla stworzenia własnej koncepcji ich dekoracji, która będzie wpasowywać się w wymyśloną przez nas świąteczną aranżację. Tak więc wystarczy wstążka, brokat lub sztuczny śnieg w spreju i odrobinę wyobraźni, by stworzyć naprawdę niebanalne świąteczne oświetlenie do ultranowoczesnych wnętrz!

Świąteczne oświetlenie nawiązujące do natury

Świece to prosty i oczywisty wybór na świąteczne oświetlenie. Decydując się na ich zakup, watro poszukać takich wyjątkowych, które będą miały dekoracyjną formę. Podświadomie najlepiej czujemy się we wnętrzach wypełnionych roślinnością lub wykończonych z naturalnych materiałów. Jednym słowem naturalne akcenty w domu są bardzo pożądane. Takie też są te świece, które przypominają szyszki. Ich wielość i skomponowanie z naturalnymi, drewnianymi są niezwykle przepiękną i przytulną dekoracją. Taka kompozycja z niskich świec idealnie pasuje na wigilijny stół. Co o niej myślicie?

Lampki rozświetlające wyjątkowe przedmioty

Ostatnim, bardzo prostym pomysłem na świąteczne oświetlenie jest owinięcie kablem ze świecącymi diodami przedmioty nawiązujące do klimatu świąt. Lampki podkreślą ich kształt lub po prostu rozświetlą piękny detal, który zechcemy wyróżnić w domu na ten czas. Sam sznur z kolorowymi lampkami jest dekoracyjny. Tak jak bawełniane lampionki możemy puścić je we wnętrzu mimowolnie lub na przykład włożyć do przezroczystej butelki! W ten sposób uzyskamy oryginalną lampę! Światełka ułożone blisko szklanych bibelotów pięknie odbijają się w ich nieregularnych kształtach, co też dodaje więcej blasku! Prosta rzecz, a tyle możliwości!

Jakie macie inne, ciekawe pomysły na świąteczne dekoracje świetlne?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu