Projekty,   zaprojektowane przez TEAM ADELFINGER

8 wskazówek do stworzenia idealnego basenu w małym ogrodzie

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Lato już za pasem, a przy Waszych domach wciąż nie ma basenów? Mały ogródek nie jest wystarczająco dobrą wymówką! Dziś Wam pokażę jak zbudować wspaniały basen nawet gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Specjaliści z Team Adelfinger udokumentowali dla nas taki proces krok po kroku.

Zapraszam do dalszej lektury i zachęcam do powtórzenia tego projektu w Waszych ogródkach!

​1. Przede wszystkim: przygotowanie bazy

Pierwszym krokiem jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca na wybudowanie basenu. Najlepiej zasięgnąć rady architekta.

Po wyznaczeniu miejsca, przychodzi czas na roboty ziemne – wyznaczenie kontur i oznakowanie miejsca basenu, a następnie wylanie betonu. Siatka z metalu jaką widzimy na zdjęciu pomaga stworzyć solidną konstrukcję żelbetową.

​2. Następny krok: Wypełnienie dna

Warto zaznaczyć, że beton używany do wylania dna basenu powinien być jak najwyższej jakości, co wpłynie na późniejsze układanie płytek ceramicznych. A skoro już mowa o płytkach, to też zwróćmy uwagę na ich jakość i fakturę. Pamiętajmy, że płytki będą zalane wodą przez większą część roku, a korzystający z basenu będą po nich stąpać boso.

Przy ocenie kosztów i jakości materiałów, zawsze starajmy się myśleć długoterminowo.

​3. Wybór odpowiednich płytek w zależności od oczekiwanego efektu

Wspomniałam już o płytkach, ale tym razem chciałam podkreślić to, jak kolor płytek pokrywających wnętrze basenu wpływa na jego wygląd. W tym przypadku osiągnięto niesamowicie naturalny efekt.

Zatrudniając odpowiednich specjalistów na każdym etapie prac, od projektowania po wykonanie, uzyskamy pełną gamę usług, w tym również stworzenie pięknego otoczenia dla nowo powstałego basenu.

​4. Otoczenie basenu

Wiele osób nie decyduje się na budowę basenu ze względu na jego wymagającą naturę w kwestii konserwacji i utrzymania. Prawdą jest, że basen wymaga szczególnej opieki, ale poświęcenie jest wynagradzane z nawiązką, gdy możemy podziwiać i korzystać z domowej oazy spokoju.

Planując budowę basenu zadbajmy też o jego otoczenie, które może być bardzo praktyczne. Odpowiednie planowanie pozwoli nam zaoszczędzić sobie czasu i wysiłku poświęconego na utrzymywanie pięknego otoczenia. Drewniany podest jest doskonałym rozwiązaniem – nie tylko bardzo wygodnym, ale również bezpiecznym i trwałym!

​5. Postawmy na naturalną dekorację

Jeśli plan był taki, żeby stworzyć jak najbardziej naturalne środowisko, to doskonałym elementem dekoracyjnym może się okazać mały wodospad ułożony z kamieni.

Dla dorosłych będzie to piękny element dekoracyjny, a dzieci będą długo wierzyły, że woda z wodospadu napełnia basen – będzie to dla nich inspirujący widok!

​6. Zwróćmy uwagę na zróżnicowanie poziomów

W przypadku tego projektu, basen został zbudowany na poziomie gruntu, czyli wzniesiono jego ściany. Z jednej strony, jest to tańsze rozwiązanie, a z drugiej – tworzy dość duże zróżnicowanie poziomów na podwórku. Nie jest to jednak dużym problemem kiedy ma się u boku tak świetnych architektów i projektantów, jak w tym przypadku! W tym projekcie, drastyczna zmiana poziomów została udekorowana pięknym ogrodem rosnącym przy kamiennym murku.

​7. Stwórzmy zacienioną strefę

Aby zapewnić sobie jak najbardziej zróżnicowaną i komfortową przestrzeń, ważne jest, aby na tarasie lub w ogrodzie znalazła się strefa nasłoneczniona i strefa zacieniona. Montaż rozsuwanej markizy nie jest niczym z innego świata, a zapewnia funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie sytuacji.

​8. Oczywiście, miejsce do opalania się

Tak samo jak ważna jest strefa zacieniona, tak nie może zabraknąć miejsca przy basenie na leżak. Wygląda na to, że ten projekt zastosował ciekawe rozwiązanie – półwysep zadedykowany miłośnikom słońca!

Teraz, ogród z basenem stał się centrum życia towarzyskiego mieszkańców tego domu. I nie można się chyba dziwić.

Czujecie się zainspirowani do zbudowania własnego basenu? Zanim się na cokolwiek zdecydujecie, przejrzyjcie więcej pomysłów, jak na przykład: 6 zachwycających basenów z całego świata

Zmienilibyście cokolwiek w wyglądzie tego ogrodu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu