Murowany dom rodzinny o tradycyjnym wzornictwie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
homify Śródziemnomorskie domy
Loading admin actions …

Dom, który dziś jest bohaterem naszego cyklu homify 360 to piękny, masywny budynek mieszkalny, utrzymany w tradycyjnym stylu. Piaskowa fasada, cegła oraz drewniane detale podkreślają naturalny i harmonijny charakter domu, który  fantastycznie współgra z otoczeniem kreując jednolitą kompozycję. Dom posiada dwie kondygnacje, na których rozlokowano przestrzenie użytkowe domowników. Wysokie sufity dodają przejrzystości i przestronności, dzięki czemu posiadłość prezentuje się lekko, subtelnie i niepowtarzalnie. Warto zauważyć, że nie tylko zadbano o wyjątkowy projekt domu, ale także jego odpowiednią oprawę, mam tu na myśli ogród, w którym każda, nawet najmniejsza roślina ma swoje właściwe miejsca, a dzięki któremu całość wygląda schludnie i atrakcyjnie. Poznajcie zatem z nami tę wyjątkową posiadłość!

Styl i klasa

homify Śródziemnomorskie domy

Droga do domu prezentuje się bardzo atrakcyjne, ażeby przedostać się do niego trzeba pokonać piękną ścieżkę ułożoną z płyt kamiennych. Całe przydomowe otoczenie z pewnością jest dziełem architekta krajobrazu- odpowiednio wydzielone strefy z roślinami, z oczkiem wodnym czy ścieżki wskazują na ingerencję specjalisty. Całość wygląda świeżo, jasno i ponadczasowo. 

Im bliżej tym wyraźniej

homify Śródziemnomorskie domy

Im bliżej podchodzimy do domu, tym więcej szczegółów jesteśmy w stanie zauważyć, m.in. piękną dachówkę, która fantastycznie zgrywa się z ceglanymi detalami czy piękną i oryginalną roślinność, która dodaje charakteru i wyjątkowości temu miejscu. Drzwi wejściowe utrzymano w stonowanej, ciemnobrązowej kolorystyce, która świetnie komponuje się z odcieniem cegły oraz jasną barwą elewacji. Dom posiada wiele szerokich otworów okiennych, dzięki którym do środka przedostaje się dużo ciepłego, naturalnego światła. Wejdźmy zatem do środka, aby przekonać się czy rzeczywiście jest tak świetliście i jasno. 

Potęga wysokości

homify Śródziemnomorski salon

Po przekroczeniu progu naszym oczom jawi się piękne, jasne i przestronne wnętrze, które mimo braku wyposażenia czy odpowiedniego umeblowania prezentuje się bardzo przejrzyście i atrakcyjnie. Główną ozdobą pomieszczenia są naturalne, drewniane belki stropowe oraz oryginalne oświetlenie. Całość utrzymano w jasnej, beżowej kolorystyce z odcieniami brązu, dzięki czemu wnętrze charakteryzuje się przytulnym i ciepłym klimatem.

Jasna kuchnia

homify Śródziemnomorska kuchnia

Przemierzając dalej każde pomieszczenie, każdy kąt domu docieramy do jego serca, czyli kuchni. W tym przypadku postanowiono na klasyczną i ponadczasową aranżację, a więc bazę stanowią białe meble kuchenne oraz drewniane elementy dekoracyjne. Powiew świeżości i nowoczesności reprezentują chromowane sprzęty AGD o wysokim połysku. Dzięki temu wnętrze nie tylko nabiera blasku, ale także postępowego i oryginalnego wyglądu. 

Tradycyjne, drewniane schody

homify Śródziemnomorski korytarz, przedpokój i schody

Łącznik między parterem, a piętrem stanowią piękne drewniane schody, przyozdobione ręcznie kutą, żelazną barierką. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny element dodaje uroku i wdzięku tej niepozornej przestrzeni. Architekci zdecydowali się ukryć schody za szklanymi, przesuwnymi drzwiami, w ten sposób wnętrze wydaje się być bardziej uporządkowane, zorganizowane i spójne. 

Lśniąca łazienka

homify Śródziemnomorska łazienka

Łazienka prezentuje się nienagannie- bazę stanowią płytki w dwóch piaskowych odcieniach, dzięki czemu całość wygląda bardziej atrakcyjnie, dynamicznie. Ich lśniące, błyszczące nawierzchnie odbijają światła, tak samo jak i lustro, przez co krąży ono po pomieszczeniu rozświetlając całość.

Sypialnia

homify Śródziemnomorska sypialnia

Główną atrakcją sypialni są szerokie drzwi balkonowe, które zapewniają światło i przejrzystość w pomieszczeniu. Jasne, beżowe ściany, białe wyposażenie oraz drewniana podłoga potęgują tylko blask oraz poczucie przytulności. W końcu w sypialni liczy się przede wszystkim odpowiedni klimat oraz właściwe oświetlenie, a tego nie brakuje tej przestrzeni.

Jak Wy wyobrażacie sobie dom rodzinny? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu