Nowoczesne mieszkanie w starym budownictwie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesne mieszkanie w starym budownictwie!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od LAVRADIO DESIGN Nowoczesny
Loading admin actions …

Odnowa starych budynków jest jednym z powracających motywów we współczesnej architekturze. W dużych miastach często napotykamy się na stare budynki w katastrofalnym stanie. Dlatego też, odbudowa nieruchomości nabiera coraz większego znaczenia. Jest to powiew odnowy i życia, za sprawą którego ogromne pokłady historii są ratowane od zapomnienia.

Projekt, o którym dziś opowiemy został zrealizowany w Lizbonie, w Portugalii. Zaprojektowany przez studio Lavradio Design, jest to niesamowity projekt, który podkreśla zalety tradycyjnej portugalskiej architektury, nadając jej nowy, odmłodzony, modny wymiar.

Architekci z Lavradio Design to charyzmatyczna grupa profesjonalistów, których głównym celem jest zadowolenie swojego klienta. W tym przypadku nie mogło być inaczej. Projekt był realizowany pod stałą kontrolą architektów, więc wszystko musiało pójść zgodnie z planem.

Zapraszamy do obejrzenia starego apartamentu z całkowicie odnowioną duszą!

​Salon

Rozpoczynamy naszą wycieczkę od jednego z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu: w salonie. Atmosfera tego pomieszczenia jest niezwykle spokojna, a duże okna francuskie i drewniane elementy przypominają nam, że znajdujemy się w starym budynku pełnym historii.

Drewniana podłoga tworzy bardzo przytulną atmosferę, a dekoracyjne lampy przyczyniają się do stworzenia wyjątkowej aury wyczuwalnej w tym pomieszczeniu.

Białe firany przepuszczają naturalne światło słoneczne, dzięki czemu salon jest pięknie oświetlony rozproszonym, białym światłem. Naturalne światło w pewien sposób kontrastuje z ciepłymi barwami sztucznego światła z lamp inteligentnie rozmieszczonych po pokoju.

​Delikatne przejścia

Patrząc na całą przestrzeń, bardzo harmonijną w swojej istocie, zwrócimy uwagę na przebłyski małych fragmentów akcentowych. Jednak przede wszystkim, ujmują nas tu płynne przejścia między pomieszczeniami. Na tym zdjęciu widzimy jak jedno pomieszczenie spełnia dwie funkcje: łącznika z innymi częściami domu, ale również miejsca do odpoczynku. Przejście do jadalni nastawia nas na czas relaksu, a wszystko dzięki odpowiedniemu umeblowaniu. Piękna, szara kanapa podświadomie budzi w nas chęć relaksu. Zanim dojdziemy do jadalni, na pewno będziemy w dobrym humorze. Wstawienie takiej kanapy jest również doskonałą strategią na lepsze wykorzystanie przestrzeni przejściowej. Dzięki takiemu jednemu elementowi i odpowiedniej dekoracji wnętrza, korytarz nabiera dodatkowej funkcji.

​Niebieska jadalnia

W jadalni zdecydowano się na silny charakter pomieszczenia, przez co stała się ona idealnym miejscem na liczne, uroczyste kolacje.

W tym pomieszczeniu rzucają się w oczy mocne kolory, zdecydowanie mocniejsze niż w innych strefach tego domu. Niebieski kolor ścian nadaje jadalni charyzmy. W tym samym czasie, wybrane meble wykazują bardziej klasyczne cechy, co kontrastuje z niektórymi elementami aranżacji wnętrza, jak na przykład ze wspaniałą, nowoczesną lampą podwieszoną tuż nad stołem jadalnianym.

​Nowoczesna kuchnia z życiem!

Kuchnia została zaaranżowana w delikatnym stylu, podobnym do tego, który widzieliśmy w salonie. Jednocześnie, zauważamy tu ozdobne motywy występujące w każdym z pomieszczeń tego pięknego domu.

Wyłożony ozdobnymi płytkami ceramicznymi fragment podłogi to element wystroju, który najbardziej przykuwa naszą uwagę. Idealny wzór bazuje na połączeniu jasnych i ciemnych kolorów zamkniętych w doskonałych formach geometrycznych.

​Przerwa na posiłek!

Kuchnia skrywa przed nami kolejną niespodziankę: miejsce do spożywania posiłków! Nie zawsze możliwym jest wkomponowanie części jadalnianej w kuchnię, jednak jest to najbardziej typowe i tradycyjne rozwiązanie w portugalskich domach.

Ta kuchnia łączy w sobie nowoczesność z tradycją, a urządzenia wybrane dla tego pomieszczenia podkreślają tą fuzję. Na przykład, czarna lodówka ma charakter retro, przy czym nie można odmówić jej bycia nowoczesną.

​Geometryczna łazienka!

Jedna z łazienek wyraźnie przychyla się ku nowoczesnemu stylowi aranżacji. Wchodząc do tego pomieszczenia nikt nie pomyślałby, że ta łazienka należy do starego domu w centrum Lizbony. To pomieszczenie bezkompromisowo stawia na nowoczesność!

Geometryczny wzór na ścianach sprawia, że jest to pomieszczenie jedyne w swoim rodzaju, bardzo świeże i dynamiczne.

​Domowy gabinet

W tym pięknym domu znaleźliśmy również miejsce przeznaczone do pracy. Wykorzystując unikalne cechy tego miejsca, udało się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń doskonale spełniającą funkcję gabinetu.

Za pomocą punktowego oświetlenia tworzą się konkretne strefy przeznaczone do pracy lub nauki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiej będzie nam zmotywować się do dłuższego pobytu w gabinecie.

Nowoczesna i prosta

Nowoczesna i prosta: te dwa słowa definiują tą piękną łazienkę. O wiele większa od poprzednio prezentowanej, ta łazienka prezentuje wiele cech dekoracyjnych, które znajdziemy w innych pomieszczeniach domu. Dzięki temu, w harmonijny sposób łączy się z resztą mieszkania.

Posadzka z płytek ceramicznych tworzy niepowtarzalny wzór, który nadaje przestrzeni dynamiki. Proste i delikatne meble wprowadzają równowagę w pomieszczeniu, dzięki czemu efekt jest nadzwyczaj harmonijny.

​Pokój dziecięcy

Wchodzimy teraz do pokoju dziecięcego, gdzie odkrywa się przed nami cudowny świat marzeń i fantazji! Wszechobecny kolor niebieski łączy się tu z elementami różowymi, co dowodzi tezie, że niebieski nie jest tylko dla chłopców a różowy dla dziewczynek. Ten pokój jest idealny i dla chłopca i dla dziewczynki! Zgadzacie się?

Jeżeli interesują Was możliwości aranżacyjne w pokojach dziecięcych, na pewno zainteresuje Was Katalog Inspiracji Pomysły na pokój dla dziecka w każdym wieku!

Co myślicie o przemianie tego domu? Które z pomieszczeń spodobało się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu