Projekty,  Salon zaprojektowane przez LAVRADIO DESIGN

8 rzeczy o których nie pomyślisz, tylko pojedziesz do IKEI

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szwedzki potentat meblowy całkowicie opanował wygląd naszych wnętrz. Kiedy meblujemy nowy dom, kiedy chcemy uświetnić wynajmowane mieszkanie… podróż do sklepu IKEA staje się konieczną pielgrzymką. Nic w tym dziwnego! Meble i akcesoria są tam stosunkowo tanie, świetniej jakości oraz niezwykle stylowe. Przy limitowanych kolekcjach współpracują wzięte nazwiska współczesnego designu. A jednak… czy nie wydaje się Wam nieco ograniczające fantazję udanie się tylko do jednego sklepu w celu urządzenia wszystkich wnętrz?

Przed kolejną 'pielgrzymką' do IKEI zastanówmy się nad tymi ośmioma sprawami…

1. Wszyscy kochają kupować w IKEA

Projekty,  Salon zaprojektowane przez creatisto GmbH
creatisto GmbH

Möbelfolie IKEA Malm Kommode – Bamboo

creatisto GmbH

Jaki jest tego skutek? Wszyscy mają podobne wnętrza. Czy zdarzyło Wam się być w gościach i pomyśleć (lub, co gorsza, powiedzieć na głos), że macie u siebie dokładnie taki sam stolik kawowy czy regał? Nasze domy oraz mieszkania powinny być miejscem ekspresji indywidualnego stylu. Chociaż nie ma nic złego w tym, żeby podstawowe meble lub zabudowę zakupić w IKEI, to nie zapominajmy o personalizacji naszych aranżacji. Posiadamy prosty mebel z IKEI? Być może naniesienie na niego ciekawych naklejek winylowych okaże się dobrym pomysłem.

2. Istnieją alternatywy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Sideboard aus recyceltem Bauholz ZWEIKESE

homify

Chociaż może wydać się to banalne, warto przypomnieć o istnieniu także innych salonów meblowych. Skandynawski styl może nie być dla każdego! Poza tym w takich salonach dużo łatwiej o dopasowanie produktu do naszych potrzeb. Na przykład wybór obicia kanapy staje się tutaj o wiele bardziej szeroki. Możemy również udać się do stolarza i wykonać meble na wymiar, idealnie dopasowane do naszej przestrzeni oraz potrzeb.

3. Meble DIY

Projekty,  Salon zaprojektowane przez LAVRADIO DESIGN

Samodzielne wykonanie mebli może okazać się prostsze niż nam się początkowo wydaje. Wciąż na topie są meble z palet. Palety, przeznaczone do transportu ciężkich ładunków, są niesamowicie wytrzymałe, wykonane z trwałych litych desek. Doskonale nadają się do przekształcenia ich na stoliki, siedziska, ramy łóżek. Prosty regał na książki także łatwo wykonać. Wystarczy kilka desek i gwoździ oraz dobry pomysł!

4. Upcycling – eko trend do śledzenia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Little Mill House
Little Mill House

Goose Side Table

Little Mill House

Moda na bycie 'eko' może tylko cieszyć. W naszym społeczeństwie wytwarzamy ogrom śmieci, działające sprzęty zastępujemy nowymi, ponieważ chcemy być modni. Teraz pojawia się świetna okazja na bycie modnym i jednocześnie dbającym o środowisko – upcycling! Jak przy recyklingu wykorzystuje się w nim używane produkty, ale przetwarza w procesie, którego efektem końcowym jest coś o większej wartości niż produkt pierwotny. Lampy z butelek, narzuty ze skrawków materiałów, meble ze skrzynek… możliwości jest nieskończenie wiele!

Ekologicznie wcale nie musi wykluczać stylowości. Przekonajcie się o tym sami: Luksusowa eko-rezydencja!

5. Pchle targi, komisy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Little Mill House
Little Mill House

Living area details

Little Mill House

Wydaje się Wam, że ciekawe, stare meble i dekoracje można znaleźć tylko w drogich sklepach z antykami? Nic bardziej mylnego! Są przecież jeszcze pchle targi. W wielu miastach i miasteczkach raz w tygodniu wciąż odbywa się targowisko, na którym znaleźć można najróżniejsze skarby. Często będą wymagać odświeżenia, ale dostaniemy je po naprawdę okazyjnych cenach. Podobnie sprawa ma się w komisach meblowych, które nierzadko oferują prawdziwe perełki.

6. Poszukiwania online

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez homify

Chociaż żyjemy w erze Internetu, wciąż niewiele osób decyduje się na zakup mebli online. Oczywiście miło jest móc dotknąć i sprawdzić od razu funkcjonalność danego mebla, ale pamiętajmy, że produkty zakupione w Internecie zawsze mamy prawo zwrócić. Wiele firm ułatwia takie zakupy, oferując wniesienie oraz ewentualne wyniesienie w cenie produktu. To brzmi o wiele łatwiej niż samodzielne przewożenie mebli z IKEI!

7. Materiały dobrej jakości

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Mideco
Mideco

Taburete pequeño recto

Mideco

Meblom z IKEI niewiele można zarzucić, jednak bardzo wiele z nich wykonywanych jest z laminowanych płyt wiórowych. Są one dużo lżejsze od litego drewna, ale wytrzymałościowo nie mogą się nim równać. I kropka!

8. Doświadczenie zakupów

Projekty,  Centra handlowe zaprojektowane przez Baierl & Demmelhuber Innenausbau GmbH
Baierl & Demmelhuber Innenausbau GmbH

Shopping-City Süd Wien Vösendorf | Österreich

Baierl & Demmelhuber Innenausbau GmbH

Trudno wyliczyć wszystkie seriale, w których para bohaterów w jednym z odcinków nie wybiera się do IKEI. Przeważnie kończy się to kłótnią, nierzadko zerwaniem. Oczywiście seriale oferują przekoloryzowaną wersję życia, ale trzeba przyznać, że coś w tym jest. Wicie gniazda jest pięknym lecz jednocześnie niezwykle delikatnym procesem. Może, póki co, bezpieczniej nie wystawiać związku na taką próbę?

Jakie meble z IKEA macie w Waszych wnętrzach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu