Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 inspirujących kuchni z betonu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez P+0 Arquitectura
Loading admin actions …

Beton na dobre zagościł w naszych domach i mieszkaniach. Nie musi go już przykrywać żadna warstwa tynku, lśni własnym blaskiem surowości industrialnego szyku. Jest bardzo trwały i dobrze znosi upływ czasu. Te jego właściwości sprawiają, że świetnie sprawdza się w kuchniach. Oczywiście wybierany jest do nich bardziej pod kątem stylu. Kuchnia w betonie to mocna deklaracja osobowości właścicieli. Tym mocniejsza, że pomieszczenie to jest przeważnie aranżowane, by stworzyć przytulną atmosferę serca rodzinnego domu. Dlaczego jednak nie spróbować osiągnąć tego w stylowym betonie? 

Nasi projektanci kuchni mają na to kilka pomysłów…

1. Z wyspą o kształcie L

Ta wspaniała wyspa ma kształt litery L. Dominuje w przestronnej kuchni. Kształt nadaje jej żelbetonowa konstrukcja, która tworzy blat oraz część ścian. Białe, drewniane drzwiczki kryją ogrom miejsca do przechowywania.

2. Wszystko w betonie

Już na pierwszym zdjęciu widzieliśmy, że betonowy blat stapia się z betonową posadzką. W tym projekcie betonowe są wszystkie ściany, podłoga, sufit… Od szarości odcinają się białe, nowoczesne meble, a stalowe elementy dopełniają całości eleganckiego wystroju.

3. Beton i drewno

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Taller Estilo Arquitectura
Taller Estilo Arquitectura

Espacio Multifunción (sala, comedor, cocina)

Taller Estilo Arquitectura

Beton doskonale komponuje się z drewnem. Jego chropowatość oraz niejednolita faktura nawet po wypolerowaniu przywodzą na myśl naturalny kamień.

4. W duchu minimalizmu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez shfa

W przypadku tej kuchni wyspa wygląda niczym betonowy monolit. Stalowy okap doskonale do niej pasuje, a betonowa podłoga jest jej przedłużeniem. Jedynie drewniany blat strefy śniadaniowej przecina tę szarość.

5. Z zabudowaną wyspą

Tą wyspę zazdrośnie zasłonięto. Betonowe ścianki wyglądają niczym mur nie do przejścia! Wprowadzają industrialny, durowy akcent do bardzo eleganckiego wnętrza.

6. Błysk stali

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez P+0 Arquitectura
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Już o tym wspominaliśmy, ale powtórzyć nie zaszkodzi: beton i stal to połączenie doskonałe! W tym przypadku z betonu wykonano ściany, sufit, podłogę, blat zabudowy oraz wyspę ze strefą śniadaniową – to wersja maxi! Dopełniają ją satlowe sprzęty oraz krzesła. Najbardziej efektownie prezentuje się lodówka.

7. Beton z pigmentem

Jeśli szarość nie jest dla Was, ale beton interesuje Was przez inne swoje właściwości, to można zmieszać cement z pigmentem i osiągnąć inny kolor. W tym przypadku piaskowy, do którego doskonale pasują drewniane krzesła.

8. Kuchnia o kształcie U z wyspą

Znów patrzymy na beton, który zmieszano z pigmentem. Rozpoznajecie, że znajdujemy się w tym samym pomieszczeniu, co przed chwilą? Kuchnię o kształcie litery U dopełnia kwadratowa wyspa, w którą wpuszczono płytę gazową.

Zastanawiacie się, czy wyspa to rozwiązanie dla Was? Ten Katalog Inspiracji pomoże rozwiać wątpliwości: Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji.

9. Podstawa z betonu, blat drewniany

W ostatniej z kuchni wybranych przez naszych projektantów powracamy do refleksji nad połączeniem betonu i drewna. Tym razem to drewno wybrane zostało jako materiał na blat barku, beton zaś stanowi jego podstawę.

Która z kuchni najbardziej przypadła Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu