Projekty,  Domy zaprojektowane przez The Bazeley Partnership

5 domów, zainspirowanych dawnymi stodołami i ich wnętrza

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architektura minionych wieków jest coraz częściej rewitalizowana i przebudowywana dzięki czemu może ona służyć i cieszyć oko przez kolejne lata. Dzisiaj będziecie mogli zobaczyć wyniki transformacji starych budynków w typie stodoły. Efektem są nowoczesne konstrukcje, które przyciągają wzrok wszystkich przechodniów w okolicy. 

1. Stodoła po metamorfozie

Projekty,   zaprojektowane przez Bongers Architecten
Bongers Architecten

Voorkant woning

Bongers Architecten

Bardzo trudno uwierzyć, że budynek ten był niegdyś stodołą, ale to prawda. Zaledwie kilka lat temu stodoła była używana jako miejsce przechowywania maszyn rolniczych i ziarna dla zwierząt. Dziś budynek został całkowicie przeprojektowany i stał się zachwycającym domem rodzinnym. Widzimy jeszcze pozostałości po pierwotnej budowli, w postaci na przykład drewnianej konstrukcji z belek. Za ten zachwycający efekt odpowiadają architekciBongers Architecten.

Wnętrze

Wewnątrz panuje niepowtarzalny i ciekawy układ pomieszczeń. Na dole znajduje się część dzienna, z kuchnią, jadalnią oraz salonem, góra zaś mieści prywatną strefę dostępną jedynie dla właścicieli. Z tej perspektywy widać, że fasada budynku skierowana na ogród jest całkowicie przeszklona. Wnętrze jest wyjątkowo jasne i przestronne, choć sam prostokątny układ rzutu nie jest łatwy do aranżacji. 

2. Zabytkowy budynek z kamienia

Dzieło ekspertów z SDA ARCHITECTURE LTD to dom, który zachwyca zarówno od zewnątrz, jaki i wewnątrz. Projekt renowacji został nominowany w prestiżowych konkursach budowlanych Excellence Awards 2015 i Wigan Design Awards 2015. Oryginalna struktura stodoły była w stanie skrajnie rozpadających się ścian i dachu, który już dawno się zapadł. Odnowienia wymagało dosłownie wszystko: kamień elewacyjny, pokrycie dachowe, okna oraz, oczywiście wnętrze.

Wnętrze

Do tradycyjnej wiejskiej zabudowy idealnie pasuje bezpretensjonalny wystrój wnętrza dlatego architekci przemyśleli bardzo dokładnie kolorystykę i styl każdego pomieszczenia. Na zdjęciu widzimy zjawiskową kuchnię, która jest przestronna i dobrze rozplanowana. Niebanalny i bezpretensjonalny styl klasyczny wprowadza spójność i harmonię, która idealnie komponuje się z pozostałymi pokojami. 

Więcej na temat tego ciekawego projektu przeczytacie tutaj: Przytulny dom na wsi z nowoczesnym twistem!

3. Królewska czerń

Specjaliści ze Skipper Douwe Architektura mają gigantyczne doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.  Tworzyli ten projekt z myślą o estetycznej architekturze i aranżacji wnętrza, dopasowanej do specyficznego środowiska, które spełnia potrzeby klienta. Powstał wyjątkowy dom z duszą, który jest natchnięty historyczną atmosferą przeszłości i doskonałą technologią przyszłości w postaci słonecznych paneli, pompy ciepła i doskonałej izolacji termicznej. Czarne drewno na elewacji jest nie przypadkowo – dom spełnia standardy budynku pasywnego. 

Dom od strony północnej ma charakter zamknięty, natomiast od południa jest bardzo otwarty i częściowo przeszklony. Wspaniałym atutem są malownicze krajobrazy wokoło. 

Wnętrze

Kiedy przyjrzymy się wnętrzu, uzyskamy miłe wrażenie wolnej przestrzeni, w której różne części domu, są ze sobą połączone wizualnie, jednak lekko odseparowane. Jasne, proste drewno na ścianach, nieskomplikowane ozdoby, kultowe meble i jasna betonowa podłoga – wszystko tutaj jest bardzo harmonijne i nowoczesne. Piękny widok na środowisko wpływa na wyjątkową atmosferę wnętrza, a duża ilość dziennego światła to bardzo pozytywny aspekt. 

4. Elegancki domek na wsi

Pierwotnie wiejska stodoła, obecnie okazały i elegancki budynek, który oferuje komfortową przestrzeń życiową w eklektycznym stylu. Mocny wkład do wyglądu zewnętrznego domu stanowią ciekawe rolety okienne. Te oryginalne okna są uzupełniane przez okna dachowe, które zostały dobudowane aby wnieść więcej światła słonecznego do domu. Szklane lukarny w dwuspadowym dachu to nowoczesny dodatek. Piękne pnącze na bocznej elewacji przypomina, że jesteśmy na wsi. 

Wnętrze

Rustykalny i uroczy na zewnątrz, nowoczesny w środku. Z w pełni wyposażoną kuchnią ze stali ocynkowanej, oknami od podłogi po sufit, polerowanymi blatami i najnowocześniejszym sprzętem. Gdzieniegdzie widoczna jest pierwotna, drewniana konstrukcja upamiętniająca pierwotne przeznaczenie budynku.

5. Dach jak marzenie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez The Bazeley Partnership
The Bazeley Partnership

Maer Barn, Bude, Cornwall

The Bazeley Partnership

Architekci z Bazley Partnership mięli przed sobą nie lada wyzwanie. Musieli stworzyć projekt renowacji starego, zabytkowego budynku, którego fundamenty sięgają XIV wieku. Stara stodoła służyła do przechowywania sprzętów rolniczych, przed renowacją była w strasznym stanie. Obecnie stanowi dom rodzinny, z dwuspadowym dachem, częściowo przeszklonym.

Wnętrze

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez The Bazeley Partnership
The Bazeley Partnership

Maer Barn, Bude, Cornwall

The Bazeley Partnership

Ten projekt jest naprawdę nietypowy. Wspaniały stary kamień idealnie kontrastuje ze szklanym sufitem i nowoczesnymi dodatkami. Połączone ze sobą zostały dwie, drastycznie różne epoki i sposoby na życie. 

Zainspirowały Was te wspaniałe domy? Zobaczcie więcej: 

5 niezwykłych domów, które sprawią, że będziesz przecierać oczy ze zdumienia

Patio w 31 odsłonach

7 domów rodzinnych, które zapierają dech w piersiach

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu