Projekty,  Domy zaprojektowane przez GroenerGras Hoveniers

Metamorfoza małego ogrodu

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie przesadzam mówiąc, że ogródek, który za chwilę zobaczycie był niegdyś nudny i szary. Wszyscy też wiemy, że stworzenie pięknego ogrodu przy domku szeregowym, gdzie tak właściwie nie ma nawet miejsca na większe aranżacje jest sporym wyzwaniem. Zdjęcia sprzed metamorfozy doskonale ukazują z jakimi ograniczeniami musieli zmierzyć się najpierw właściciele nieruchomości, a później specjaliści z GROENERGRAS HOVENIERS.

Tak naprawdę, nic nie zastąpi rąk doświadczonych ogrodników i architektów krajobrazu, a efekt końcowy temu dowodzi – bez cienia wątpliwości.

Jeżeli patrząc na Wasze ogródki zaczynacie myśleć, że brakuje im stylu, to właściwy moment, żeby zacząć planować zmiany. Pozwólcie, że podzielę się z Wami kilkoma pomysłami.

​Przed: Ledwo istniejący

Technicznie rzecz biorąc, oto właśnie ogród. Co więcej, właściciele nieruchomości częściowo potrafili wykorzystać go wedle potrzeb. Jednak banalny trawnik, niechlujne granice między trawą a chodnikiem i mało stabilna huśtawka to nie do końca inspirujący widok.

To wszystko po prostu wydaje się dość ponure!

​Przed: Spory potencjał

Zmieniając perspektywę o 180 stopni zauważamy tu jednak pewien potencjał, dzięki strefie grillowej.

Oczywiście, istnieje wyraźna potrzeba stworzenia przyjemnego miejsca na spotkania towarzyskie na tarasie, polepszenia jakości trawnika, wymiany chodnika i może nawet posadzenia kilku ciekawych roślin, ale widzimy też, że podjęto pewne próby stworzenia przyjaznej atmosfery.

​Prace trwają: Radykalne zmiany

Położenie nowej darni i odnowienie chodnika byłoby pójściem na łatwiznę. Na tym zdjęciu widzimy jednak wyraźnie, że nasi specjaliści obrali zupełnie inną ścieżkę!

Nic nie pozostało na swoim pierwotnym miejscu, włącznie z chodnikiem, który został przeniesiony na drugą stronę ogrodu.

​Po: Proste rozwiązania – Duże różnice

To niesamowite, jak drastyczne zmiany zostały wprowadzone za wykorzystaniem kilku pozornie prostych pomysłów. O wiele bardziej stylowa ścieżka i lśniąco biały murek zdobywają naszą uwagę, a bujna trawa i dobrze przemyślane granice stanowią idealne wykończenie projektu.

Rozbudowa drewnianego tarasu w dalszej części ogrodu pozwoliła stworzyć potencjalne miejsce spotkań towarzyskich.

​Po: Boski ogród

Biorąc pod uwagę, że stosunkowo niewiele zrobiono w kierunku powiększenia przestrzeni, to musimy przyznać, że optycznie ogród zyskał wiele. Wygląda teraz na o wiele bardziej przestronny.

Demontaż starej huśtawki, której od dawna nikt nie używał okazał się strzałem w dziesiątkę. Zyskano sporo miejsca na piękne rośliny. W mojej opinii, świetnie sprawdziłyby się tu lampiony. Zgodzicie się?

​Po: Diabeł tkwi w szczegółach

Wcześniej wspomniałam, że powiększenie tarasu było świetnym sposobem na stworzenie bardziej przyjaznej atmosfery na spotkania towarzyskie. Patrząc na tą strefę z bliska, musicie przyznać, że miałam rację.

Kilka krzeseł, dobre towarzystwo i można rozpalać grilla! Na drewnianej platformie tarasowej zdecydowanie nigdy nie będzie brakowało życia.

Poszukując ogrodowych inspiracji musicie przejrzeć pomysły zawarte w Katalogu Inspiracji: 7 sposobów na ciekawszy ogród!

Czy jest coś, co byście zmienili w tym projekcie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu