Wyjątkowy dom o dwóch obliczach! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wyjątkowy dom o dwóch obliczach!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Little Piper, Penpol, Cornwall Klasyczne domy od Laurence Associates Klasyczny
Loading admin actions …

Punktem wyjścia do stworzenia tego projektu był klasyczny, podmiejski bungalow. Szczyt popularności tych domów w Wielkiej Brytanii przypada na lata trzydzieste ubiegłego wieku. Początkowo jednak nie cieszyły się one dobrą sławą, ponieważ kojarzone były raczej z nadmorskimi kurortami czy aglomeracjami podmiejskimi, w których ich liczebność była najwyższa. Jednakże architekci z biura Laurence Associates zaczerpnęli z tego typu budownictwa wszystko, co najlepsze. Łącząc tradycję z nowoczesnością, przywrócili oni tym samym oklepane już bungalowy do łask. Tak oto powstał projekt domu Little Piper w angielskim hrabstwie Kornwalii. Wspólnie zajrzyjmy do środka!

Stare i nowe w jednym domu

Little Piper, Penpol Klasyczne domy od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Tradycyjna forma angielskiego domu jednorodzinnego nie była dla projektantów wystarczająca. Stworzyli oni formułę wykraczającą poza typową architekturę, a ich celem było powiększenie małego, klasycznego domu pochodzącego z 1930 roku. Projekt łączy w sobie dwie koncepcje, jednak dom w większej części zachował swoje tradycyjne elementy. Fasada budynku od strony głównego wejścia pozostała w swoim w klasycznym stylu, co szczególnie podkreślają lukrany – nikt zupełnie się nie spodziewa, co kryje się po drugiej stronie!

Dom na wymiar

Little Piper, Penpol Klasyczny ogród od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Architektom udało się wcielić w życie pomysł powiększenia tego małego domku jednorodzinnego. Najbardziej spektakularna igerencja projektantów to wprowadzenie nowoczesnej stolarki okiennej do centralnej części  domu – na piętrze, w miejscu gdzie znajduje się sypialnia, oraz na parterze w kuchni. Dzięki panoramicznym oknom dom zyskuje na nowoczesności! Zestawienie poziomo ułożonych desek elewacyjnych wykonanych z drewna cedrowego z białymi ścianami oraz dachem z naturalnego łupka dopłeniają bardzo klasyczne wrażenie. Dom idealnie pasuje do leśnego krajobrazu.

Rustykalne otoczenie

Little Piper, Penpol Klasyczny ogród od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Dom w Kornwalii nie mógłby być wykończony bez organizacji jego przestrzeni zewnętrznej. Mieści się on w otoczeniu typowo wiejskim, oddalony jest również od innych budynków mieszkalnych. Atmofsera wokój niego jest niezwykle swojska, a wwokół znjaduje się mnóstwo zieleni. Przepływajacy niedaleko strumyk dodaje jeszcze więcej sielskości do tej typowo angielskiej scenerii. Zadaniem architeków był projekt nowego kamiennego mostu, który zajął miejsce mostu drewnianego. Nowy jest w bardzo rustykalnym stylu! Czy nie wygląda on niewzykle romantycznie?

Nowoczesne wnętrze

Little Piper, Penpol Klasyczna kuchnia od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Fasada domu oraz jego bryła w większej części zachowały swoja tradycyjną formę. Zatem nowczesność musiała wkraść się do wnętrza! Otwarte pomieszczenia o prostym, eleganckim stylu to esencja nowczesnego podjeścia do aranżacji wnętrz. Światło wpadające przez oka dachowe oraz panoramiczne pozwalają zintegrować dwie przestrzenie – wnętrze domu oraz jego otoczenie. 

Lśniąca kuchnia

Little Piper, Penpol Klasyczna kuchnia od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Ta nowoczesna kuchnia wprost lśni! I wszystko w niej ze sobą współgra. Czerń szafek i kuchennej wyspy nawiązauje do koloru okiennych ram. Kremowa podłoga i blat oraz jasne ściany silnie kontrastują z meblami, jednak całość pozostaje bardzo spójna. Poszczególne elementy wnętrza wyglądają, jakby wchodziły z sobą w dialog. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w tej kuchni niewiele się dzieje – ale czy na pewno? Spójrzmy chociażby za okno!

Jesteście ciekawi, jak ianczej można zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu – sprawdźcie artykuł Nowoczesna kuchnia – biel z akcentem!

Otwarte piętro

Little Piper, Penpol Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

W tym tradycyjnym domu króluje minimalizm i nowoczesność. Wchodząc do środka widzimy geometrię, elegancję, prostotę i przestronność. Biel zdominowała całą klatkę schodową, jednak dzięki temu na pierwszy plan wysuwa się kolor drewna użytego do skonstruowania schodów oraz poręczy. To dzięki widocznym przejściom do poszczególnych części piętra domu osiągnięte zostało wrażenie aż takiej przestrzonności. Przestrzeń jest otwarta ponieważ zrezygnowano z typowych barierek przy schodach i zastąpiono je przezroczystym materiałem. Projektanci nie zapomnieli o doskonałym oświetleniu!

Rustykalny akcent wewnątrz

Little Piper, Penpol Klasyczna łazienka od Laurence Associates Klasyczny
Laurence Associates

Little Piper, Penpol

Laurence Associates

Łazienka, choć również bardzo elegancka i stonowana, ma w sobie rustykalnego ducha. Jest to efekt działania koloru wykorzystanych płytek, ktory nawiązuje do barw ziemi. Także szafka umieszczona pod piękną umywalką w kształcie misy przywołuje bardzo klasyczny klimat. Wykonana z drewna, również barwą nawiązuje do drewnianej elewacji domu. To ona dodaje charakteru całej aranżacji łazienki – bardzo minimalistycznej, choć już w mniej nowoczesnym wydaniu.

Czy podoba Wam się taki sposób unowocześniania starych domów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu