Nowoczesność na wsi! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesność na wsi!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesne domy od Markus Gentner Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Coraz częściej od zatłoczonych ulic miast i ciasnych mieszkań w blokach wolimy łagodzącą okolicę wsi, pełną urokliwych zakamarków i odprężającej ciszy. Jeżeli i Wy zdecydowaliście się na przeprowadzkę na wieś, przyszykowaliśmy dla Was wyjątkową gratkę! Projekt domu naszych architektów Markus Gentner Att Architekten jest idealną mieszanką nowoczesności z tym, co naturalne i swojskie. Przeglądając kolejne zdjęcia zwróćcie uwagę na kolorystykę, użyte materiały i zagospodarowanie przestrzeni – to dzięki nim całość prezentuje się tak oszałamiająco i wykwintnie!

Bryła

Otoczone soczystą zielenią trawy budynki świetnie dopasowują się do krajobrazu, dzięki materiałom najwyższej jakości, z jakich zostały zrobione. Grafitowe płyty, czy drewniana fasada zostały fantastycznie wyeksponowane poprzez prostą bryłę budynków. Co więcej, kształt domu uproszczony w jak największym stopniu pozwala skupić się również na okalającej go przyrodzie. Architekci rozczłonkowali budynki na trzy osobne części, dzięki czemu będą świetnym projektem dla rodzin wielopokoleniowych, gdzie zarówno dziadkowie, rodzice, a nawet wnukowie zamieszkać będą mogli na jednym podwórku!

Podwórze

Tak jak zaznaczyliśmy na początku, jedną z najważniejszych cech całego projektu jest ukazanie, że natura może iść w parze z nowoczesnością, wspaniale się uzupełniając. Idealnym tego przykładem jest podwórze. Kostka przypominająca wyglądem starodawne kocie łby ujmuje swoim melanżowym kolorem i wzbogaca fasady domów. To jednak, co najbardziej ujmuje w całości podwórza, jest centralne umieszczenie drzewa pomiędzy domami, z wydzieloną częścią zieleni. Zabieg ten powoduje, że wyglądając przez okna budynków, mieszkańcy będą mogli już wiosną dojrzeć pierwsze zielone liście i cieszyć się łagodzącym kolorem natury.

Salon

Projektanci postanowili wprowadzić do przestrzeni salonu jak najwięcej światła, poprzez prawie całkowite przeszklenie ścian. Był to niezwykle trafny zabieg, dzięki któremu salon jest integralną częścią ogrodu, a obrazy malowane przez naturę, wspaniale zastępują dzieła największych mistrzów malarstwa. Aby nie przyćmiewać obrazów za oknem, architekci zdecydowali się na neutralną aranżację wnętrza. Ciepła drewniana podłoga w dość intensywnym ciemnym kolorze to najmocniejszy punkt całego wystroju. Świetnie równoważy ją pokaźna, minimalistyczna sofa w kolorze chłodnego beżu. Przy takich widokach za oknem nic więcej nie potrzeba!

Jadalnia

W jadalni nowoczesność spotyka się z klasyką. Drewno w ciepłym odcieniu świetnie dopełnia się z beżami i bielą, tworząc przytulny, rodzinny zakątek. Zwróćcie jednak uwagę na designerskie wykończenie mebli! Minimalistyczny stół z kremowymi siedziskami został połączony z niezwykle ostatnio modną ławką – jeżeli chcecie spróbować czegoś nowego, takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę! Ławka o prostym i solidnym wykończeniu doda przestrzeni świeżego charakteru, nie przytłaczając całego wnętrza. 

Sypialnia

sypialni zdecydowano się na prostotę i nowoczesny design w klasycznej, neutralnej odsłonie, która perfekcyjnie odpowiada charakterowi wsi. Dzięki zestawieniu różnych odcieni brązów i beżów wnętrze staje się wielowymiarowe i niebanalne. Przytulność osiągnięto poprzez zastosowanie miękkich, mięsistych tkanin oraz drewna i skóry naturalnej. I w tym pomieszczeniu zdecydowano się na przeszklenie całej ściany, co każdego poranka umożliwi widok na budzącą się do życia przyrodę, szczególnie latem, gdy ogród spowijać będzie mleczna mgła.

Łazienka

Projektując łazienkę architekci postawili na wygodę i dużo przestrzeni. Połączenie kolorów natury z rozległym widokiem na zielony ogród zapewni odprężenie podczas długich, rozgrzewających kąpieli. Wanna została umieszczona w centralnym punkcie łazienki, dzięki czemu dominuje przestrzeń i sprawia, że mamy wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w spa z prawdziwego zdarzenia! Szerokie lustro zwiększa optycznie przestrzeń i dodatkowo ją rozjaśnia. Kolejnym atutem łazienki jest bezpośrednie wejście do niej z sypialni, poprzez nie rzucające się w oczy cienkie, przesuwane drzwi.

Dom otoczony wodą

Na koniec, nasi projektanci przygotowali dla Was jeszcze jedną niespodziankę, której na pewno się nie spodziewaliście! Widok zielonej trawy i drzew z okien domu wydał się na tyle niewystarczający, że postanowili oni stworzyć dość pokaźny zbiornik wodny zwieńczony nowoczesnym tarasem! Dzięki różnym poziomom dna woda przybiera postać doskonałego, nierealnego obrazu, w który można by wpatrywać się godzinami. Dodatkową atrakcją są wygodne ogrodowe sofy, dzięki którym spędzanie czasu na świeżym powietrzu nabierze zupełnie nowego wymiaru!

Jesteście zainteresowani innymi projektami domów poza miastem? Zobaczcie tutaj:

Podmiejskie spełnienie marzeń!

Co najbardziej podoba Wam się w tym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu