Nudny i zniszczony taras? Nigdy więcej!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nudny i zniszczony taras? Nigdy więcej!

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Taras zaprojektowane przez Vicente Galve Studio
Loading admin actions …

Ten projekt pokazuje nam krok po kroku jak wyremontowano ceglany taras, na którym zaczęły się już pokazywać plamy wapienne, wilgoć i grzyby. Zobaczycie, że aby uniknąć kucia powierzchni, profesjonaliści z Vicente Galve Studio zdecydowali się zainstalować nakładaną podłogę drewnianą.

Pozwólcie się oczarować różnymi pomysłami na zewnętrzne patio lub tarasy. Dajcie się przekonać, że materiały takie jak drewno i trawa syntetyczna mogą być bardzo pomocne przy tworzeniu żywej atmosfery na patio.

​Plamy wapienne i grzyb przejmują posadzkę

Już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że na tym tarasie panuje monotonia i nuda. Z upływem czasu powierzchnia zaczęła pokazywać przebarwienia wapienne. Pokazała się też wilgoć i grzyb. Co więcej, mamy tu bezpośrednie nasłonecznienie bez żadnego schronienia, przez co właściciele nieruchomości nie mieli nawet ochoty korzystać z tarasu.

​Do pracy kołacze – wymiana pokrycia podłogowego

Jednym z mniej inwazyjnych sposobów na wymianę podłogi bez konieczności kucia jest wyrównanie powierzchni za pomocą mieszanki betonowej, a następnie pokrycie jej podwyższoną płaszczyzną. Dla powierzchni zewnętrznych mamy kilka opcji. W tym przypadku, specjaliści zdecydowali się na podłogę z naturalnego drewna montowaną bezpośrednio na powierzchnię tarasu. Taka podłoga jest odporna na wilgoć i wytrzymała.

​Instalowanie fragmentów podłogi drewnianej

Każdy drewniany fragment instaluje się na legarach tarasowych, również drewnianych. Umożliwiają one odpowiednią wentylację pomiędzy powierzchnią betonu i drewnianą powłoką. Zapobiega to przenikaniu wilgoci do nowo położonej podłogi drewnianej. Skoro już zdecydowano się na naturalne drewno, trzeba też pomyśleć o jego zabezpieczeniu. Na szczęście jest wiele sposobów na ochronę drewna przed wpływem warunków atmosferycznych – od impregnatów po lakiery różnych marek i o różnych właściwościach. Pamiętajmy też, że oprócz wstępnego zabezpieczenia, drewno wymaga regularnej konserwacji impregnatami.

​Syntetyczna trawa lekiem na zło

Dla wielu z nas patio lub taras jest synonimem wielu roślin i kwiatów ozdabiających przestrzeń. Dobrą alternatywą, która wymaga znacznie mniej zaangażowania i opieki jest trawa syntetyczna. Łatwo ją ułożyć bezpośrednio na czystą i wypoziomowaną powierzchnię, a poza tym, bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z drewnem. Po ułożeniu trawy można pokusić się o dekoracje w postaci donic.

​Taras, z którego można korzystać przez cały rok

Po zakończeniu prac nad nową podłogą o różnych powłokach, taras został wyposażony we wszelkie niezbędne meble wedle gustu właścicieli. Idealnie pasująca do podłogi drewniana pergola daje latem cień, a zimą chroni meble przed wiatrem. Każdy byłby dumny z takiego patio, gdzie podstawą jest funkcjonalność, lecz aspekt estetyczny nie został pominięty w najmniejszym stopniu.

Szukając pomysłów na taras lub patio, musicie zajrzeć do Katalogu Inspiracji: Trendy: drewniany taras

Jest coś, co byście zmienili w tym projekcie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu