7 stylowych pomysłów na przechowywanie słoików! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 stylowych pomysłów na przechowywanie słoików!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Lakes By Yoo 2 od Future Light Design
Loading admin actions …

Kuchnia jest sercem każdego domu. Cenimy w niej przede wszystkim ergonomię, pakowność, a także dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Bardzo istotną kwestią podczas projektowania kuchni jest pozostawienie odpowiedniej przestrzeni, tak aby można było się w niej swobodnie poruszać bez konieczności przeciskania między blatem a stołem.

Kuchnia to wizytówka każdej pani domu. Wszystkie zbędne lub mało użytkowane przedmioty powinny być pochowane, tak aby nie wprowadzać chaosu i nieładu. Każdy centymetr powierzchni powinien być praktycznie wykorzystany, aby nie marnować potencjału użytkowego kuchni. Nie jest tajemnicą, że w zagraconych, ciasnych i chaotycznych przestrzeniach praca jest mniej produktywna, a efekty mało zadowalające. Praca w dobrze zorganizowanej kuchni staje się dla nas przyjemnością, relaksem oraz ucieczką od teraźniejszych zmartwień. Podstawą takiej kuchni jest przede wszystkim dobry pomysł, a następnie precyzyjnie wykonany projekt, który odzwierciedli w rzeczywistości nasze zapotrzebowania. Bardzo często projektując kuchnię staramy się dobrać odpowiednią ilość sprzętów do potrzeb, stworzyć miejsce do pracy o właściwych wymiarach, a także dobrać kolor, który będzie spełniał nasze podstawowe wymogi estetyczne, a także stanowił swego rodzaju ozdobę wnętrza. Często zastanawiając się nad tyloma czynnikami zapominamy o tym, że kuchnia to głównie pomieszczenie do przygotowywania posiłków, a zatem i przechowywania produktów spożywczych, które gdzieś poza lodówką musimy zmieścić. Idealnym rozwiązaniem byłaby spiżarnia, niewielkie pomieszczenie lub kąt zaaranżowany na składzik, w którym magazynowalibyśmy to co nam niezbędne lub nadwyżki produktów. Niestety bardzo często jesteśmy ograniczeni powierzchnią pomieszczenia i musimy przystosować szafki kuchenne do składowania takich ilości słoików z przyprawami, konfiturami i innymi przetworami domowymi. 

Dziś zaprezentujemy Wam kilka możliwości na przechowywanie słoików w kuchni. W jaki sposób pomieścić je w kuchni i czy lepiej wystawić na wierzch czy schować? 

Szafki

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Szafki to jeden ze sposobów przechowywania słoików i różnego rodzaju przetworów. Jest on podstawą aranżacji każdej kuchni. Nowoczesna czy tradycyjna, urządzona współcześnie czy z początku PRL-u każda kuchnia niezależnie od stylu i wielkości posiada pakowne szafki. Jedynym znakiem zapytania jest ich ilość, a to z kolei związane jest z metrażem tego pomieszczenia. Szafki są bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, ponieważ ich zawartość jest zakryta. Czy to frontem szafek kuchennych czy przesuwnym systemem widocznym na zdjęciu powyżej. Koncepcja bądź forma osłony jest mniej ważna, to co się liczy to przede wszystkim zabudowa kuchni dopasowana do całego pomieszczenia. Pamiętajmy, że dzięki odpowiedniej zabudowie, kolorom, a także błyszczącym nawierzchniom możemy optycznie zwiększyć tę przestrzeń. 

Półki

Półki w kuchni to bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie wolnej ściany. Dzięki nim zyskujemy dodatkową powierzchnię do wykorzystania oraz składowania porcelany czy słoików. Półki na ścianie to także dobry sposób na przyozdobienie tej przestrzeni. Niestety to rozwiązanie ma też swoje wady. Po pierwsze zawsze musi panować na nich pedantyczny wręcz porządek. Z racji tego, że znajdują się w reprezentacyjnej części tej przestrzeni ich wygląd zewnętrzny musi nawiązywać do koloru, stylu wnętrza. Przykładem idealnej aranżacji takiej półki kuchennej jest zdjęcie powyżej. Wszystkie znajdujące się na niej słoiki są utrzymane w tym samym minimalistycznym stylu. To co głównie zdobi to wnętrze to ich kolorowa, różnorodna zawartość. Poniżej znajduje się półka z porcelaną o pastelowych, delikatnych kolorach. Całość została podkreślona ciepłą barwą światła ledowego. Efekt? Przytulna, dobrze zorganizowana i przede wszystkim jasna kuchnia. 

Blat

Glass Jars od Woodquail Nowoczesny
Woodquail

Glass Jars

Woodquail

Blat w domu każdego z nas jest bardzo cenną przestrzenią roboczą. To w tym miejscu zazwyczaj powstają posiłki dla naszych najbliższych. Ważne, aby szerokość, głębokość oraz wysokość tej powierzchni była dostosowana do naszych potrzeb oraz uwarunkowań. Co w praktyce to oznacza? Przyjęło się, że minimalna szerokość blatu to 60 cm, jednak nie zapominajmy, że to metraż tej przestrzeni jest czynnikiem decydującym. W wąskiej, aczkolwiek długiej kuchni blat nawet o minimalnej szerokości mógłby się okazać problematyczny. Kuchnia powinna być tak urządzona, aby można było swobodnie się po niej poruszać, a także korzystać z jej funkcjonalności. Dlatego chcąc wystawić na blat słoiki z przyprawami czy makaronem pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich wymiarów do pracy. 

Spiżarnia

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Spiżarnia obok pomieszczenia kuchennego to marzenie wielu z nas. Kto by nie pragnął miejsca, w którym moglibyśmy składować nasze spożywcze zapasy, nasze przetwory oraz słoiki z konfiturami. To miejsce to nie tylko schowek na wszystko co niepotrzebne bądź w nadwyżce. Nawet w spiżarni powinien panować ład i porządek, mimo tego iż rzadko bywają tam goście. Porządek w spiżarni ułatwi nam poszukiwania ulubionego dżemu naszych pociech czy babcinej nalewki. Starajmy się podpisywać każdy słoik z naszym przetworem oraz ustawiać je w pewnym porządku, np. jedna półka na przetwory słodkie, druga półka na przetwory w occie itd. W spiżarni możemy również przechowywać różnego rodzaju sprzęty kuchenne, których nie użytkujemy zbyt często. Dzięki temu wygospodarujemy większą część użytkową w kuchni

Szuflady

Countryside Retreat - Living Space od Lisa Melvin Design Nowoczesny
Lisa Melvin Design

Countryside Retreat – Living Space

Lisa Melvin Design

Nowoczesne zabudowy kuchni chcąc wyjść naprzeciw wymogom oraz potrzebom swoim klientom stawiają coraz częściej na innowacyjne rozwiązania mające na celu zwiększyć funkcjonalność oferowanych produktów. Szuflady, które montowane są od podłogi aż po sufit to świetne, ultranowoczesne rozwiązanie! Dzięki temu z łatwością dojrzymy to czego szukamy. Nie zajmują cennej przestrzeni, ponieważ korzystają z wysokości oraz głębokości pomieszczenia, nie z jego długości jak się utarło w naszym przekonaniach. Tego typu szuflady możemy polecić wszystkim osobom, które cenią sobie rozsądne gospodarowanie powierzchnią, a także nowoczesną technologię. 

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna jest ogromnym ułatwieniem dla każdego. Przede wszystkim, jeżeli możemy sobie na nią pozwolić, to zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową. I nie mamy tu na myśli szerokich, głębokich blatów, które stworzą nam przestrzeń idealną do przygotowywania potraw. To również, jednak wyspa kuchenna to także miejsce pod blatem. Aranżacja tej wolnej przestrzeni jest dowolna. Powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Tak, więc możemy wykorzystać ją do przechowywania sprzętów AGD, a także produktów spożywczych oraz słoików, które mogą być piękną ozdobą tego wnętrza. 

Kredens

Kuchnia w stylu angielskim. od GocaDesign Klasyczny
GocaDesign

Kuchnia w stylu angielskim.

GocaDesign

Aranżacja kuchni widocznej na zdjęciu powyżej zakłada wykorzystanie wielu szafek kuchennych ustawionych w takiej kompozycji, która przypomina kredens. Projekt został wykonany przez pracownię architektoniczną Goca Design. Przeszklone fronty szafek gwarantują nam poczucie głębi w kuchni, jednak dla uzyskania takiego efektu konieczny jest porządek w szafkach. Taka kompozycja to rozwiązanie dla osób ceniących sobie dużo miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, w tym słoików, porcelany itp. 

Jak Wy przechowujecie słoiki w Waszej kuchni? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu