Świetny projekt nowoczesnego, taniego w budowie domu jednorodzinnego

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt domu HomeKONCEPT 36 HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych
Loading admin actions …

Przeglądając nowoczesne projekty domów jednorodzinnych prędko zdać można sobie sprawę z tego, jak większość z nich jest skomplikowanych i trudnych w realizacji. Wielu z nas poszukuje często rozwiązań prostych, ponadczasowych, które łatwo i tanio wprowadzić można w życie.

Projekt polskiej pracowni architektonicznej Home KONCEPT z pewnością spodoba się miłośnikom uniwersalnych rozwiązań. Dom cechuje prosta, ale także nowoczesna bryła, śnieżnobiała fasada oraz idealny dla tradycyjnej rodziny rozmiar. Obejrzyjcie wizualizacje oraz rzuty poziome wnętrz.

Taras

Projekt domu HomeKONCEPT 05 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 05

homify

Miłośnikom spędzania czasu na zewnątrz z pewnością do gustu przypadnie sposób, w jaki zaaranżowano ten taras. Wyłożono go drewnem, a wyposażono w wygodne meble ogrodowe o stylowych czarnych siedziskach. Znalazło się tut także miejsce na zewnętrzną jadalnię. Latem życie rodzinne z pewnością przenosi się właśnie tutaj.

Rzut poziomy – piętro

Projekt domu HomeKONCEPT 05 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 05

homify

Na piętrze, które jest w zasadzie zagospodarowanym poddaszem, zlokalizowano trzy sypialnie, wspólną łazienkę oraz garderobę.

Rzut poziomy – parter

Projekt domu HomeKONCEPT 05 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 05

homify

Powierzchnia parteru wynosi 81,6 metrów kwadratowych. Rzut poziomy pozwala zapoznać się nam ze szczegółowym rozkładem i rozmiarami pomieszczeń, które zlokalizowano na parterze. Poza otwartą strefą dzienną z kuchnią, jadalnią i salonem, znajdziemy tu także domowy gabinet/pokój gościnny, łazienkę, garderobę i pomieszczenie gospodarcze.

Koncept architektoniczny

Projekt domu HomeKONCEPT 05 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 05

homify

Dom odznacza się tradycyjna bryłą o dwuspadowym dachu. Jest to budynek dwukondygnacyjny, z zagospodarowanym poddaszem. Stylowa fasada, łącząca biały tynk z szarą cegłą klinkierową, nadaje projektowi ponadczasowości i uniwersalności. Wielkoformatowe przeszklenia otwierają dom na otaczający go ogród. Z tej strony stworzono liczne miejsce, idealnie nadające się na spędzanie czasu na zewnątrz- zadaszony i otwarty taras oraz obszar relaksu w ogrodzie.

Technologia budowy

Projekt domu HomeKONCEPT 05 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 05

homify

Dom o powierzchni 147 metrów kwadratowych (plus 22 dodatkowe przeznaczone na garaż) to idealne lokum mieszkaniowe dla 5-osobowej rodziny. Wybudowano go na tradycyjnych ławach fundamentowych, a jego konstrukcja opiera się o dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych i wełny mineralnej. Dach pokrywa dachówka ceramiczna lub cementowa, a elewację cegła klinkierowa połączona z tynkiem.

Kuchnia

Na koniec zajrzyjmy jeszcze do środka, do kuchni. Zabudowano ją na kształt litery U, wyposażając w stylowe meble o prostych, drewnianych frontach. Białe blaty świetnie dopełniają minimalistyczny charakter dekoru. Duże okno gwarantuje stały dopływ naturalnego światła, sprawiając, że wnętrze skąpane jest w naturalnym świetle i zachwyca świeżością.

Jak Wam się podobają wizualizacje projektu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu