Projekty,   zaprojektowane przez Karin Armbrust - Home Staging

Od pustego poddasza do przytulnej sypialni

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chcecie do maksimum wykorzystać potencjał swojego domu? Zajrzyjcie w takim razie na jego poddasze i zobaczcie, czy da się je zagospodarować. Obszar ten doskonale sprawdzi się jako coś innego, niż schowek czy graciarnia- można stworzyć tam domowe spa, pokój zabaw dla dzieci, przytulny kącik do relaksu albo siłownię. Jednym z najlepszych pomysłów jest jednak lokalizacja sypialni na poddaszu. Cechuje się ono naturalna przytulnością i idealnie nadaje się na pomieszczenie na błogi i niczym niezmącony sen.

Zobaczcie, jak przerobiono to poddasze, aby stworzyć w nim dogodne miejsce na sypialnię z łazienką.

Przed: puste poddasze

Zaczynamy od zdjęcia, ukazującego poddasze na początku prac renowacyjnych. Jak widać, przed transformacją pozostawało ono niezagospodarowane- co za bezsensowne marnotrawco cennej przestrzeni!

W trakcie prac: budowa ścianki działowej

Projektanci zdecydowali się stworzyć tutaj sypialnię połączoną z łazienką. Aby odseparować od siebie te dwa obszary, wzniesiono ściankę działową.

Nowe okna

Kolejnym krokiem w procesie renowacji poddasza było wstawienie nowych okien, zarówno dachowych, jak i półokrągłych. Wnętrze poddasza jest teraz skąpane w naturalnym świetle, poprawie uległa także izolacja termiczna.

Nowe ściany i podłogi

Ściany poddasza pomalowano na świeży, neutralny odcień bieli. Podłogi wyłożono drewnem, tworząc wnętrze o charakterze ponadczasowym i eleganckim. Tak wykończony obszar można urządzić w dowolny sposób, puszczając wodze fantazji.

Po: urocza sypialnia

Tak wygląda gotowa sypialnia. Urządzono ją w przyjemnym stylu skandynawskim, opierając się na kolorystyce zdominowanej przez biel i różne odcienie szarości oraz drewnianych meblach i dekoracjach. Łazienkę zlokalizowano z tyłu pomieszczenia, a pozostaje ona półotwarta.

Po: łazienka

Na koniec zajrzyjmy do łazienki. Zaaranżowano je w sposób nietypowy, wprowadzając elementy wyposażenia przynależne do innych pomieszczeń- jak fotel czy komoda. Ciekawa jest także mieszanka materiałów wykończeniowych- drewno swobodnie łączy się z obszarem prysznicowym wyłożonym szarymi płytkami ceramicznymi. Białe dodatki i dekoracje świetnie dopełniają dekor tego wnętrza.

Jak Wam się podoba taki pomysł na zagospodarowanie poddasza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu