Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Masif Panel Çözümleri - Serender Ahşap Dekorasyon

12 nowoczesnych modeli schodów, którymi warto zastąpić te stare

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Schody- dla większości z nas jedynie praktyczny element wnętrz, łącznik komunikacyjny, pozwalający na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że schody to także kluczowy składnik dekoru wnętrz, silnie wpływający na ich estetykę.

Schody nie muszą być nudne, co udowodnimy aż dwanaście razy w tym Katalogu Inspiracji. Obejrzyjcie tych 12 modeli, którymi z powodzeniem zastąpić możecie stare schody.

1. Schody, wykorzystujące niepraktyczny kształt pomieszczenia

Ten relatywnie mały i wąski obszar przeznaczono na klatkę schodową ze schodami zawijającymi się pod kątem 90 stopni. Jest to model klasyczny, któremu nadano nowoczesny kształt. Drewniane, podświetlane stopnie pięknie łączą się z białą balustradą. Pod schodami stworzono miejsce na schowek, do maksimum wykorzystując potencjał tego obszaru.

2. Podświetlone

Zamiast schodów, które nieśmiało wpisują się w aranżację wnętrze zdecyduj się na model, który stanie się jego gwiazdą. Te schody zostały podświetlone w imponujący sposób i iluminują, przyciągając wzrok od razu po wejściu do holu. Taki model sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych.

3. Dwa w jednym

Idealny model schodów do małych, ale nowocześnie urządzonych wnętrz. Pozwalają nie tylko wspiąć się na antresolę, ale i zapewniają miejsce na przechowywanie. Stopnie stworzono z eleganckich drewnianych półek, a schody strategicznie umieszczono na granicy kuchni i salonu.

4. O organicznym kształcie

Schody nie ograniczają się do stopni i balustrady. Projektanci bawią się ich designem, co udowadnia przykład ze zdjęcia. Ten model ma organiczny kształt i bardziej przypomina rzeźbę niż konstrukcję łączącą ze sobą poszczególne piętra.

5. Spiralne

Schody spiralne nie wychodzą z mody. Doceniane są zwłaszcza ze względu na swoją funkcjonalność, doskonale sprawdzając się we wnętrzach o niewielkim rozmiarze. Drewniany model to opcja elegancka i stylowa, świetnie pasująca do wnętrz urządzonych w każdym stylu.

6. Z dekoracją pośrodku

Spiralny model schodów umożliwia zainstalowanie oryginalnej dekoracji w samym ich centrum. Doskonale obrazuje to przykład ze zdjęcia- imponująco długi żyrandol doskonale dopasowuje się w sam środek schodów, nie tylko ozdabiając, ale i oświetlając ich obszar.

7. Szklane

Nie ma bardziej nowoczesnego modelu schodów, niż te wykonane w całości ze szkła. Dobrze dopasowują się zwłaszcza do małych, ciemnych wnętrz, gdyż, w przeciwieństwie do metalowych czy drewnianych, przepuszczają i odbijają naturalne światło, potęgując wrażenie jasności.

8. Nowocześnie i naturalnie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez HHRG ARQUITECTOS
HHRG ARQUITECTOS

ESCALERA CON ESPEJO DE AGUA

HHRG ARQUITECTOS

Wykorzystaj przestrzeń pod schodami do stworzenia naturalnej oazy o kamiennym podłożu i egzotycznej roślinności. Oddziel ją szkłem, aby umożliwić naturalnemu światłu swobodny przepływ.

9. O geometrycznym kształcie

Ten model schodów to przykład nowoczesnego designu, inspirowanego stylem industrialnym. Betonowe stopnie o drewnianych krawędziach świetnie łączą się z balustradą z czarnego metalu o geometrycznym kształcie.

10. Prostota i nowoczesność

Prosto nie znaczy nudno. Schody o minimalistycznym, funkcjonalnym designie, wykonane z jasnego drewna, o balustradzie z mlecznobiałego szkła to świetne rozwiązanie do każdego rodzaju wnętrz.

11. Ze szkła i kamienia

Kolejny świetny przykład nowoczesnych schodów, tym razem wykonanych z naturalnego kamienia, świetnie komponującego się z prostą, szklaną balustradą.

12. W kolorze

Co za ciekawy sposób na schody o energetycznym charakterze. Czarna balustrada ożywiona została kolorową konstrukcją o efekcie 3D.

Który model najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu