Projekty,  Taras zaprojektowane przez YEŞEREN AHŞAP DEKORASYON

Efektowne ogrodzenia dla ogrodów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Odpowiednio dopasowane ogrodzenie jest piękną wizytówką każdej posiadłości, której zależy na nowoczesnym i spójnym wyglądzie. Ogrodzenie, bowiem już nie tylko separuje nas od nieproszonych gości, ale także dekoruje w wyjątkowy sposób teren przydomowy, sprawiając, że posiadłość nabiera wyrazistości oraz niepowtarzalnego stylu. Skoro mowa o ogrodzeniu pierw musimy zadecydować czy będzie to tradycyjny, drewniany płot czy może kamienny mur bądź stalowa, nowoczesna brama. Możliwości jest wiele, jednak należy pamiętać, że to ogrodzenie ma być dopasowane do stylu naszej posiadłości, a nie na odwrót. Te dwa elementy mają tworzyć jednolitą, spójną i unikalną całość, dzięki której nasz teren oraz osobista przestrzeń nabiorą atrakcyjności. Zobaczcie zatem nasze oryginalne pomysły na ogrodzenia do małych ogrodów.

1. Drewno

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Yorkshire Gardens
Yorkshire Gardens

Small, low maintenance garden

Yorkshire Gardens

Drewno to materiał wszechstronny, który nadaje się zarówno do aranżacji wnętrz, architektury jak i formy przydomowej ozdoby. Wystarczy odpowiednio zaimpregnować je by cieszyć się wspaniałym i niepowtarzalnym wyglądem przez długie lata.

2. Biel i drewno

Druga propozycja ogrodzenia to klasyczne i ponadczasowe połączenie drewnianych desek pomalowanych na jasny, subtelny odcień. Biel to neutralny kolor, który doskonale komponuje się z soczyście zielonym odcieniem drzew, krzewów czy różnokolorowymi kwiatami. 

3. Żelazne ogrodzenie

Projekty,  Taras zaprojektowane przez YEŞEREN AHŞAP DEKORASYON
YEŞEREN AHŞAP DEKORASYON

BURSA KURŞUNLU/BAHÇE KAMELYASI

YEŞEREN AHŞAP DEKORASYON

Jeśli Twoja posiadłość znajduje się na wzgórzu, a Ty nie chcesz tracić tak fantastycznego i niepowtarzalnego widoku, musisz zdecydować się na subtelne ogrodzenie, które nie przeszkodzi Ci w jego odbiorze. W takich okolicznościach sprawdzą się żelazne pręty, które dodadzą przejrzystości i klarownego obrazu. 

4. Styl naturalny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Barnes Walker Ltd
Barnes Walker Ltd

Planted border with fence and hedge

Barnes Walker Ltd

Nie od dziś wiadomo, że gęsto zasadzone krzewy mogą pełnić formę ogrodzenia. Jest to bardzo efektowny i atrakcyjny sposób na ogrodzenie, aczkolwiek nie daje nam poczucia bezpieczeństwa. Jeśli zatem to jest dla Was priorytetem wykorzystajcie proste, drewniane ogrodzenie z desek, dzięki któremu całość fantastycznie się skomponuje i stworzy piękną, naturalną kompozycję. 

5. Styl nowoczesny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez DDWH Architects
DDWH Architects

Garden fence

DDWH Architects

Jeśli chcecie odseparować się od wścibskich sąsiadów to powyższa propozycja nie tylko świetnie sprawdzi się w tej roli, ale także wspaniale podkreśli nowoczesny i unikalny klimat Waszej posiadłości. Sprawdzi się zarówno w projektach domów utrzymanych we współczesnym stylu jak i rustykalnym. 

6. Kamień i drewno

Powyższa propozycja to płot, który z pewnością stanowi piękną barierę pomiędzy naszą strefą prywatną a sąsiadami. Efektowne i unikalne połączenie naturalnego, zimnego kamienia, z ciepłą barwą drewna prezentuje się bardzo atrakcyjnie, intrygująco i niepowtarzalnie. 

7. Kamień

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Yorkshire Gardens
Yorkshire Gardens

Contemporary Cottage Garden

Yorkshire Gardens

Kamień to materiał niezwykle trwały, który może zdobić nasz przydomowy teren przez długie lata. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a więc jest łatwy w utrzymaniu. Kamienny mur uformowany z różnej wielkości skał podkreśla naturalny charakter przestrzeni oraz fantastycznie współgra z otoczeniem. 

8. Ażurowe ogrodzenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Yorkshire Gardens
Yorkshire Gardens

Contemporary Cottage Garden

Yorkshire Gardens

Patrząc na powyższą propozycję ogrodzenia z łatwością można stwierdzić, że dom, który znajduje się na tym terenie utrzymany jest w ciepłym, rustykalnym stylu, otoczony wieloma różnogatunkowymi i różnokolorowymi kwiatami i roślinami. To piękny, niewielkich rozmiarów ogród, który dzięki tej niepowtarzalnej formie ogrodzenia wygląda czarująco i bajecznie.

9. Poziome deski

Poziome pasy, według architektów wnętrz, poszerzają optycznie wnętrze, więc dlaczego by nie spróbować tego zabiegu na zewnątrz naszego domu, w celu powiększenia ogrodu? 

10. Orientalny ogród

Projekty,  Taras zaprojektowane przez homify

Egzotyczne, nietypowe rośliny oraz piękne naturalne ogrodzenie to połączenie niezwykle eleganckie, wytworne i ponadczasowe. Doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych kompozycjach jak i tych tradycyjnych.

11. Minimalistyczne ogrodzenie

Ta konstrukcja ogrodzenia doskonale nadaje się dla prostych, minimalistycznych kompozycji, w których główną rolę odgrywają materiały. 

12. Pionowy płot

Klasyczny, drewniany płot, który od lat sprawdza się w roli efektownej ozdoby jak i bariery przed nieproszonymi gośćmi. Prosty, niezawodny i ponadczasowy. 

Która z propozycji wpadła Wam w oko? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu