Projekty,  Okna zaprojektowane przez Valeriano Villegas

7 fantastycznych drzwi wewnętrznych do Twojego domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dobierając drzwi do domu najczęściej skupiamy się na tych wejściowych, gdyż to właśnie te są najbardziej widoczne i odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie wywołuje fasada. Ale co z drzwiami wewnętrznymi? Choć nie jest to priorytetowy element aranżacji wnętrz, to jednak odpowiada on w dużym stopniu za ich charakter.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam siedem ciekawych pomysłów na drzwi wewnętrzne. Są zróżnicowane i stylowe, świetnie wpiszą się w charakter każdego rodzaju wnętrz.

Podwójne drzwi wahadłowe

Projekty,  Okna zaprojektowane przez metallerie swiatek
metallerie swiatek

porte double façon verriere

metallerie swiatek

W przestronnym domu pojedyncze drzwi pomiędzy pomieszczeniami zdają się być zmarnowanym potencjałem. Taki model- podwójne drzwi wahadłowe- doskonale wpisuje się charakter wnętrz. Szklane szybki ułatwiają przepływ światła nawet wtedy, gdy drzwi są zamknięte.

2. Subtelnie artystyczne

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Ignisterra
Ignisterra

Puerta modelo Génova, línea Campestre, y piso escalera en madera de Lenga

Ignisterra

Widzieliście pewnie drzwi z rzeźbionego drewna, które swoim stylem nawiązują do estetyki średniowiecznej i rzadko znajdują zastosowanie we współczesnej aranżacji wnętrz. Nowoczesną alternatywę stanowić może ten model- z drewna, ale o szybkach z mlecznobiałego szkła, które odznacza się subtelnym artystycznym motywem.

3. Lśniące i wyrafinowane

W domu o nowoczesnych, szykownych wnętrzach drzwi o klasycznym designie, ale współczesnym materiale będą zachwycać. Dzięki nim pomieszczenia wydadzą się bardziej eleganckie. Jeszcze bardziej wyrafinowanym pomysłem jest zastąpienie drzwi ciężką zasłoną- rozwiązanie niekonwencjonalne, ale totalnie się opłaca.

4. Rustykalne przesuwane drzwi

Piękne drzwi w rustykalnym stylu, które przypominają drzwi do stodoły czy stajni. Model zyskuje nowoczesny charakter za sprawą sposobu, w jaki drzwi te się otwierają. Ten typ najlepiej sprawdzi się w małych wnętrzach, w których nie ma miejsca na obszar normalnie przeznaczony na otwieranie i zamykanie się drzwi.

5. Nowoczesny witrażyk

Witraż pod tą postacią w niczym nie przypomina tego znanego nam z kościołów czy kaplic. Ma bajeczny, magiczny charakter i wprowadza do wnętrz niepowtarzalny klimat. W takiej wersji drzwi wewnętrzne stają się główną, niezwykle wyrazistą dekoracją korytarza.

6. W stylu industrialnym

Industrialny styl szturmem podbija świat aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego- oferuje rozwiązania proste, ale stylowe i modne. Takie jak te podwójne, wahadłowo otwierające się drzwi z hartowanego szkła obramowanego czarnym metalem.

7. Przesuwane drzwi ze szkła

Wielkoformatowe, przesuwane drzwi ze szkła to doskonała opcja do wnętrz, których obszary chcemy od siebie fizycznie oddzielić, nie zakłócając przy tym przepływu światła. Taki model nie odejmie nic z przestronności wnętrz, a nada im dodatkowych walorów estetycznych.

Inne ciekawe pomysły na drzwi wewnętrzne znajdziecie tutaj.

Który model najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu