Projekty,   zaprojektowane przez Idea Interior

12 przyzwyczajeń, które mogą być szkodliwe dla zdrowia

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każdy z nas ma swoje nawyki, niektóre chcielibyśmy pewnie zmienić, innych nawet nie zauważamy. Chyba nie ma takiej osoby, której nie zdarzyło się powiedzieć: Zrobię to jutro, Jutro posprzątam, Jeszcze jest czas… , Później wyrzucę śmieci… Te sprawy mogą wydawać się drobne, jednak czy nie zaskoczymy Was informacją, że niektóre ze złych, domowych nawyków mogą źle wpływać na nasze zdrowie?

Dzieje się to powoli i niezauważalnie, dlatego powinniśmy być świadomi zagrożeń! Na szczęście nasi eksperci od urządzania wnętrz wypunktowali dzisiaj dla nas 12 najbardziej popularnych, szkodliwych dla zdrowia przyzwyczajeń.

1. Przechowywanie butów w sypialni

Zastanawialiście się kiedyś ile bakterii jest na Waszych butach? Oczywiście wygodnie jest przechowywać te z rzadka używane buty w garderobie, by móc od razu ocenić, czy pasują nam do kreacji, ale zastanówmy się czy warto. Garderoba najczęściej przecież przylega do sypialni, a w pomieszczeniu, w którym sypiamy, szczególnie powinniśmy dbać o czystość.

2. Przeciąganie wyrzucenia śmieci

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez DEULONDER arquitectura domestica
DEULONDER arquitectura domestica

Cubos para la selección de residuos

DEULONDER arquitectura domestica

Niby nie jest to wielki wysiłek. Trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności do tego gdzie mieszkamy i jaka pogoda panuje za oknem. A jednak przychodzi nam z taką trudnością… Czas na zmiany! W rozkładających się śmieciach mogą zaląc się owady, których niełatwo będzie się pozbyć. O zapachu nawet nie wspominamy.

3. Rzadkie czyszczenie dywanów

Na osiedlach wciąż można znaleźć trzepaki, na których nie tylko siadało się w młodzieńczych latach, ale także wykorzystywało je do ich oryginalnej funkcji: trzepania dywanów. Nowoczesne odkurzacze mogą nas teraz co prawda odciążyć, ale wciąż nie możemy zapominać o regularnym czyszczeniu tych dekoracji podłoża. Kurz dostaje się do naszych dróg oddechowych i nie wynika z tego nic dobrego.

4. Za mało wietrzenia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ÁBATON Arquitectura
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Ten problem dotyka nas zwłaszcza zimą, żal wypuszczać ciepło z dopiero co nagrzanego domu. Jednak nie wietrząc, w cieple, tworzymy idealne warunku do rozwoju bakterii, zarazków, a nawet… pleśni. Oczywiście, jeśli mieszkamy w dużym mieście, nie urządzajmy wietrzenia, kiedy ogłoszony jest alarm smogowy.

5. Chodzenie spać bez prysznica

Wiele osób woli myć się rano – w ten sposób odświeża się przed intensywnym dniem i jest gotowa do działania. Warto przemyśleć ten nawyk. W ciągu dnia nasze ciało się poci, działa jak gąbka na wszelki możliwy brud oraz bakterie. Naprawdę zamiast kąpieli czy prysznica wolimy wytrzeć się w naszą pościel?

6. Rzadka dezynfekcja łazienki

stylowa łazienka - umywalka na konsoli: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Izabela Widomska Interiors
Izabela Widomska Interiors

stylowa łazienka – umywalka na konsoli

Izabela Widomska Interiors

Nie można myć łazienki rzadziej niż raz w tygodniu! To skupisko bakterii, które musi być dezynfekowane. Inaczej traci swoją podstawową funkcję bycia miejscem dbania o higienę, a staje się lęgowiskiem dla bakterii i zarazków. Nie mówiąc już o przerażonych minach naszych gości…

7. Nieprzemyślane podlewanie roślin

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Idea Interior

8. Spanie z pupilem

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Vezirköprü Orman Ürünleri
Vezirköprü Orman Ürünleri

Peli Parquet -Wood Collection

Vezirköprü Orman Ürünleri

Zwierzęta domowe często przejmują władzę w domu. Z niektórymi właścicielami nie tylko śpią, ale wręcz zabierają im większą część łóżka. Wydaje Wam się to słodkie… otóż może być również niebezpieczne. Oczywistym problemem są zaburzenia snu, które mogą mieć fatalny wpływ na nasze zdrowie. Problemy z higieną to kolejna kwestia.

Czy 'wykopując' ukochanego pupila możemy mu to jakoś wynagrodzić? Tutaj znajdziecie garść inspiracji: Najciekawsze pomysły na dom przyjazny zwierzętom!

9. Niedokładne sprzątanie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Navarro valera cortinas y hogar
Navarro valera cortinas y hogar

Sábanas digitalizadas 100% algodón satén

Navarro valera cortinas y hogar

Czy przy cotygodniowym sprzątaniu zdarza Wam się nie odsunąć łóżka, szafki, pudeł… i myśleć, że 'porządnie' odkurzycie w przyszłym tygodniu? Jeśli zaraz przychodzą do Was goście – nie ma sprawy! Nie może jednak być to problem przewlekły, bo oprócz fatalnie na nas oddziałującego kurzu, w trudno dostępnych kątach łatwo powstaje nawet pleśń. Idealny przykład? Pokoje naszych dzieci, w których co rusz odkrywamy nowe 'skarby'!

10. Ignorowanie pary wodnej i wilgotności pomieszczenia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez At No 19
At No 19

Contemporary take on a French Country Kitchen

At No 19

Po raz kolejny wracamy do problemu odpowiedniej wentylacji. Niewłaściwie odprowadzanie pary wodnej, bez odpowiedniego okapu nad kuchenką czy płytą może poskutkować nawet grzybem na suficie. Jeśli mamy problemy z wentylacją i chwilowo nic nie możemy na nie poradzić, to koniecznie otwierajmy okna podczas gotowania.

11. Zapominanie o czyszczeniu maty lub dywanika w łazience

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Drummonds Bathrooms
Drummonds Bathrooms

Drummonds Case Study: European Retreat, Denmark

Drummonds Bathrooms

Nie trzeba robić tego co tydzień, ale trzeba robić to regularnie. Mata w łazience nasiąka wilgocią – to oczywiste! – i bardzo łatwo by zalęgł się w niej grzyb. Pierzmy koniecznie w wysokich temperaturach.

12. Niemycie mopów i nieczyszczenie szczotek po ich użyciu

Projekty,   zaprojektowane przez homify
homify

Schonend säubern, dann pflegen

homify

Nie da się czyścić czymś, co samo w sobie jest brudne. Niby podstawowa sprawa, a jednak nasze mopy i szczotki często pozostawiamy same sobie po ich użyciu. Podobnie sprawa ma się ze szmatkami. Wszystkie te rzeczy należy dokładnie wyczyścić, inaczej zmiany w poprzednich 11-stu punktach nie zdadzą się na nic!

Czy zainspirowaliśmy Was do zmian?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu