Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Tiago Patricio Rodrigues, Arquitectura e Interiores

Aranżacja przedpokoju- poznaj 5 najczęstszych błędów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przedpokój to przestrzeń, do której przykładamy najmniej uwagi podczas aranżacji mieszkania. Większość z nas traktuje to miejsce jako przechodnie, nie wymagające specjalnego traktowania czy dekorowania. I tu zaczyna się błędne myślenie, ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście, zatem to jak odbiorą dalszą część mieszkania będzie uwarunkowane aranżacją korytarza. Jak zatem powinna wyglądać idealnie zaprojektowana przestrzeń wejściowa? Po pierwsze właściwie dopasowana kolorystyka- nieodpowiednio dobrana barwa może wprowadzić ponury i przygnębiający charakter. To samo dotyczy oświetlenia, liczy się nie tylko barwa, ale także intensywność. Po trzecie funkcjonalność, a więc pamiętajmy o zaaranżowaniu miejsc do przechowywania obuwia oraz okryć wierzchnich. Dostosowując się do tych podpunktów, będziemy mogli cieszyć oko piękną i praktyczną przestrzenią. Jednak nasz dzisiejszy artykuł będzie dotyczył najczęściej popełnianych błędów, dotyczących urządzania przedpokoju. Zobaczcie czego się wystrzegać!

1. Brak roślin

Kwiaty bądź rośliny doniczkowe fantastycznie ożywiają przestrzeń i wprowadzają energiczny oraz żywiołowy klimat we wnętrzu. Aranżując przedpokój powinniśmy brać nie tylko pod uwagę aspekt funkcjonalności, który oczywiście jest niezwykle ważny, ale także atrakcyjność pomieszczenia. Pierwsze wrażenie może zaważyć na naszej ogólnej opinii i choć nie powinno się oceniać książki po okładce, to trudno potem zmienić negatywne postrzeganie danego miejsca. Na zdjęciu powyżej wykorzystano nie tylko kolorowe kwiaty, ale także duże drzewko, które kreuje doskonały obraz wraz z ciemnym odcieniem ściany. 

2. Brak organizacji

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Herr Mandel
Herr Mandel

Wandhaken GEODROBE Mahagoni

Herr Mandel

Chaos, bałagan i nieład potrafią całkowicie odmienić wizerunek danego wnętrze. W przedpokoju każda rzecz powinna mieć swoje odpowiednie miejsce, buty odkładamy do szafki, płaszcz odwieszamy, a klucze chowamy do szuflady. W ten sposób wnętrze będzie prezentowało się schludnie, a my zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Jeśli jednak brak Wam miejsca na dodatkową szafkę czy nawet małą komodę- nie przejmujcie się, na to również jest rozwiązanie! Otóż zainstalujcie dizajnerskie haki, wieszaki, na których zawisną Wasze okrycia wierzchnie- dzięki temu zapanuje pełna harmonia i organizacja. 

3. Brak wielofunkcyjnych mebli

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Korbo
Korbo

Inspiration

Korbo

Wielofunkcyjne meble towarzyszą nam już od dłuższego czasu i są nie tylko oryginalną ozdobą wnętrza, ale także praktycznym wyposażeniem. Choć ciężko nam sobie wyobrazić w przedpokoju również takowe można zaaranżować, np. miękkie siedzisko, które może być zarówno miejscem do zakładania butów jak i pufą do przechowywania bibelotów czy wieszak, na którym mogą zawisnąć nasze ubrania, a u jego podstawy możemy składować pudełka z butami. Pamiętajcie, że funkcjonalne wnętrza to te przemyślane i dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

4. Źle dobrane meble

Aranżując przedpokój musimy pamiętać o istotnej kwestii- nasze wyposażenie ma spełniać nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. A więc w korytarzu zamiast konsoli, powinna się znaleźć komoda, w której będziemy mogli przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Oczywiście wszelkiego rodzaju konsole prezentują się dużo zgrabniej i bardziej elegancko, aczkolwiek jeśli nasze mieszkanie jest skromnych rozmiarów, górę powinien wziąć rozsądek. 

5. Za dużo różnorakich kształtów, materiałów

Jeśli macie na celu zaprojektowanie schludnego, eleganckiego i perfekcyjnie wyposażonego przedpokoju, to powinniście zadbać o spójność i jednolitość, nie tylko w kwestii doboru materiałów czy kolorów, ale także kształtów czy form. Zbyt duże nagromadzenie różnorodnych mebli może wprowadzić chaos, nieład i bałagan, co jest niepożądane zwłaszcza w tej części mieszkania. Według dekoratorów wnętrz tylko doskonała organizacja, spójność i jednolitość stylistyczna jest w stanie wykreować nienaganny i nieskazitelny wygląd przestrzeni. 

Czy zdarzyło Wam się popełnić którykolwiek z tych błędów? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu