Projekty,  Hotele zaprojektowane przez Luftschlösser

Obudź w sobie dziecko! 5 najpiękniejszych domków na drzewie

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jako dzieci zapewne marzyliście o domku na drzewie, w którym można ukryć się przed całym światem, przeżywać przygody i bawić całymi godzinami… Dziś będzie my mówić właśnie o  uosobieniu tego dziecięcego marzenia. Pośród zielonych koron drzew powstały niewielkie budynki, które pozwolą nam spojrzeć na świat innymi oczami. 

Nasi eksperci, stworzyli różne typy domków właśnie po to, by Was zainspirować. Na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Poprzez hotel na dużej wysokości, niestandardowy projekt domu, aż do wersji mini dla najmłodszych członków rodziny – pokażemy pięć najpiękniejszych domków na drzewie jakie kiedykolwiek widzieliście.  Obudźcie w sobie dziecko! 

1. Hotel na wysokości

Projekty,  Hotele zaprojektowane przez Luftschlösser
Luftschlösser

Luftschlösser Baumhausprojekte _ Baumhausherberge Robins Nest

Luftschlösser

Pierwszy projekt domu na drzewie ukazuje, że w tej kwestii właściwie wszystko jest możliwe. Nie jest to bowiem zwykła chatka, a prawdziwy hotel zbudowany w gęstym lesie. W tym wspaniałym domku na drzewie można spędzić wakacje!

The Treehouse Robins Nest Hostel został zaprojektowany przez niemieckich architektów krajobrazuLUFTSCHLÖSSER i stanął w malowniczej okolicy bajkowego zamku Berlepsch, który można podziwiać z pokoi hotelowych i z punktów widokowych zbudowanych na koronie drzew. Hotel tworzy schronienie dla wszystkich odważnych turystów, którzy poszukują czegoś specjalnego i są ciekawi nowych doświadczeń. Każdy domek może pomieścić do czterech osób. To idealne miejsce na krótki pobyt w wyjątkowych okolicznościach natury. 

2. Altana między koronami drzew

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Luftschlösser
Luftschlösser

Luftschlösser Baumhausprojekte _ Luftschloss im Volkspark Potsdam

Luftschlösser

Również w tym wypadku, wymagania dotyczące budynku były bardzo wysokie. Kolejny domek powstał w parku Volkspark w Poczdamie i został oddany do użyteczności publicznej jako altana widokowa. Konieczna była także niska waga w połączeniu ze stabilną konstrukcją. Nasi eksperci podjęli się zadania, a rezultatem jest konstrukcja ze stalowych belek, oparta o dwa dęby. Domek wykończono drewnem modrzewiowym na podłodze i suficie, sklejką na ścianach i blachą stalową jako część pokrycia dachowego. Materiały dostosowały się w ciągu kilku lat do środowiska i koncepcji architektów – dom wygląda, jak gdyby od zawsze żył między tymi dwoma drzewami.

3. Kula

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Luftschlösser
Luftschlösser

Luftschlösser Baumhausprojekte _ Kreuzberger Kugel

Luftschlösser

Kolejny domek optycznie jest nieco nietypowy, wyróżnia się niestandardowym kulistym kształtem, który wygląda bardzo oryginalnie. Został wdrożony przez specjalistów Luftschlösser dla klienta w Berlinie, który marzył o całorocznej altance w kształcie kopuły geodezyjnej. Marzenie się spełniło – powstała niebieska piłka, która została zawieszona pomiędzy trzema drzewami. Konstrukcja jest samonośna, więc, dzięki brakowi jakichkolwiek podpór wewnątrz, wnętrze robi bardzo szczególne wrażenie przestrzeni. Wspaniały pomysł! 

4. Dom dla najmłodszych

Małe dzieci są największymi fanami tego typu architektury. Każdy, kto chce spełnić marzenie swojej pociechy o posiadaniu domu na drzewie, ale nie ma w ogrodzie odpowiedniego drzewa, które nadaje się do realizacji tego projektu, może polegać na pomyśle naszych ekspertów z ALMHÜTTE NATURHOLZ- MANUFAKTUR. Nie ma znaczenia, że to dom nie jest zlokalizowany w drzewie, ale tuż obok niego. Dzieci będą tworzyć w nim bazy, statki, zamki, sklepy i wiele, wiele innych, wspaniałych miejsc do zabawy.

5. Ze spiralnymi schodami

Na koniec kolejny, mały drewniany dom z pięknymi spiralnymi schodami, które oplatają pień drzewa. W swojej formie, budynek jest niezwykle oryginalny, ma opływowy kształt przypominający skorupę ślimaka, jest częściowo zadaszony. To oryginalna alternatywa dla klasycznej altanki!

Domek na drzewie to obietnica świetnej przygody i dobrej zabawy pośród gałęzi drzew. To także idealne miejsce by w spokoju poczytać książkę, pomarzyć, snuć plany, pobyć chwilę w samotności… Przekonaliśmy Was? Zobaczcie także:  Kontener – sposób na powiększenie przestrzeni życiowej

Chcielibyście zrelaksować się pośród gałęzi drzew? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu