Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez 磨設計

Sypialnia – 6 trików Feng Shui na Rok Koguta

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niemal jedną trzecią każdego dnia spędzamy w sypialni, odpoczywając i ładując baterię na kolejną dobę. Dlatego tak ważne jest, aby pomieszczenie to było oazą relaksu, miejscem niczym niezmąconego spokoju, w którym dominuje pozytywna energia.

Niedawno rozpoczął się chiński Rok Koguta. Początek czegoś nowego to zawsze dobra okazja do zmian- zwłaszcza dla osób, urodzonych pod tym znakiem. Rewolucję we wnętrzach najlepiej jest zacząć w sypialni. Oto sześć trików aranżacyjnych zgodnych z filozofią Feng Shui, które zupełnie odmienią charakter tego pomieszczenia.

1. Unikaj wielkoformatowych okien i przeszkleń od podłogi do sufitu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez 大晴設計有限公司
大晴設計有限公司

大晴設計 – 微莊園

大晴設計有限公司

Wielkoformatowe okna i przeszklenia w sypialni postrzegane są przez ekspertów od Feng Shui w kategoriach negatywnych. Są problematyczne zwłaszcza zimą, gdyż przepuszczają ciepło ze środka. Nie sprawdzają się również latem, utrzymując gorące powietrze we wnętrzu sypialni. Wszystko to odbija się na jakości snu i może powodować bezsenność.

2. Zbyt duża urządzeń elektrycznych

Wielokrotnie słyszeliśmy już, że zbyt duża ilość sprzętów elektronicznych negatywnie wpływa na jakość snu. Równie źle odbija się na energii we wnętrzach. Promieniowanie z urządzeń elektronicznych stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i negatywnie wpływa na samopoczucie. Telewizor w sypialni powinien znajdować się przynajmniej metr od łóżka. Warto ustawić coś pomiędzy tymi dwoma elementami wyposażenia, aby zablokować negatywną energię spływającą z TV w kierunku łóżka.

3. Za dużo miejsca

Sypialnia powinna być zlokalizowana w pomieszczeniu średniej wielkość, które zapewnia odpowiednią akumulację pozytywnej energii. Jeżeli sypialnia jest za mała lub za dużo, warto rozważyć przeniesienie jej do innego pomieszczenia, lub wyburzenie ścian i połączenie jej z innym pokojem, na przykład garderobą.

4. Łazienka zbyt blisko sypialni

Wyznawcy Feng Shui wierzą, że łazienka w bliskim sąsiedztwie sypialni powodować może problemy ze snem. Dlaczego? Wilgotne i zanieczyszczone powietrze z pokoju kąpielowego z łatwością wkrada się do sypialni, wywołując pleśnienie ścian i obniżając jakość wdychanego w czasie snu powietrza.

5. Za duże okno

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez 名昶室內設計
名昶室內設計

鄉村簡僕清靜典雅

名昶室內設計

Im większe okno, tym więcej naturalnego światła wpada do sypialni. Choć najczęściej jest to sytuacja pożądana, wyznawcy Feng Shui podkreślają, że jego zbyt duża ilość może za bardzo stymulować nasze zmysły, co negatywnie wpływa na jakość snu. jak rozwiązać ten problem? Zasłonić okno stylowymi zasłonami, które przepuszczają światło jedynie do pewnego stopnia.

6. Lampa lub żyrandol bezpośrednio na łóżkiem

Z perspektywy Feng Shui obecność lampy lub żyrandola bezpośrednio nad łóżkiem przyciąga negatywną energię. Rozmieść elementy oświetlenia w innych częściach sypialni i postaw na modele lamp z regulacją mocy światła.

Wierzycie w moc Feng Shui w aranżacji sypialni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu