Projekty,  Domy zaprojektowane przez Neugebauer Architekten BDA

Mały dom w unikalnym stylu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiejszy projekt, który chcielibyśmy Wam zaprezentować, w ramach cyklu homify 360, to dzieło niemieckich architektów z Wiesbaden. Powyższa posiadłość to niewielki dom jednorodzinny zaprojektowany w duchu nowoczesności i współczesnej architektury. Prosty, aczkolwiek elegancki i wyrafinowany dizajn, fantastycznie współgra z naturalnym otoczeniem budynku. Całość utrzymana jest w jednolitej kompozycji, w której główną atrakcją jest minimalizm oraz prosta forma. Elegancki odcień szarości wprost doskonale komponuje się z soczystym odcieniem zieleni, w ten sposób udało się uzyskać atrakcyjny, wyrazisty i niepowtarzalny wygląd. Zobaczcie jak ta piękna struktura mieszkalna prezentuje się z innej perspektywy i od środka. 

Fasada

Na pierwszy rzut oka dom może prezentować się bardzo zwyczajne i przeciętnie- prosta, klockowata konstrukcja bardziej przypomina domy z lat 70-tych, aniżeli nowoczesne budownictwo. Jednak to detale pełnią rolę tych współczesnych elementów, które określają obiekt jako dizajnerski i nieprzeciętny. W tym przypadku to szklane elementy ożywiają projekt, wprowadzają dynamiczny i energiczny charakter. Całość została doskonale przemyślana- proste, surowe formy zestawione z efektownymi przeszkleniami, określają dom jako niecodzienny, niebanalny i wyjątkowy. Z resztą zobaczcie sami jak prezentuje się ten unikatowy budynek. 

Wejście

Kierując się w stronę wejścia zauważamy, że budynek wygląda na znacznie większy, niż początkowo zakładaliśmy. Drzwi zewnętrzne odznaczają się przede wszystkim kolorystyką- stanowią jasną kontrę do eleganckiego odcienia szarości. Patrząc na budynek od frontu, możemy odnieść wrażenie, że jest to dosyć skomplikowana struktura- całość zaprojektowano na skośnym podłożu, zatem projekt domu został dostosowany do trudnych warunków topograficznych. Białe elementy budynku oraz przeszklenia dodają atrakcyjnego i zróżnicowanego charakteru, przez co dom prezentuje się ciekawie. 

Widok na ogród

Z tyłu domu wygenerowano przestrzeń do wspólnego wypoczynku- niezadaszony, betonowy taras wyposażono w leżaki oraz komplet mebli wypoczynkowych, dzięki którym możemy wspólnie z najbliższymi zebrać się i celebrować piękny, słoneczny dzień. Trzeba przyznać, że ta część budynku prezentuje się bardzo nowocześnie i niestandardowo- szczególnie biały pas, który łączy jedno skrzydło domu z drugim. Dzięki przeszklonym ścianom taras może tworzyć jednolitą i spójną przestrzeń z wnętrzem domu, co zapewnia harmonię. 

Otwarta przestrzeń

Po przekroczeniu progu widzimy, że szklane ściany doświetlają nie tylko przestrzeń dzienną domu, ale także kuchnię i jadalnię. We wnętrzu panuje jasna kolorystyka zestawiona z ciepłymi elementami wyposażenia, detalami, m.in. różowy fotel, poduchy dekoracyjne czy drewniany, masywny stół. Drewno jest materiałem, który z pewnością ociepli każde wnętrze, nawet to najbardziej surowe i wyrafinowane- dzięki widocznym słojom, unikalnej kolorystyce i niepowtarzalnej strukturze. W rogu przestrzeni dziennej ulokowano kominek, który tylko podkreśla ciepły i przyjazny klimat pomieszczenia. Wnętrze wydaje się bardzo przytulne, funkcjonalnie podzielone i świetliste. 

Łazienka

Nowoczesna, funkcjonalna oraz dostosowana do indywidualnych potrzeb rodziny- tak w skrócie można określić to wyjątkowe pomieszczenie. Poza zdecydowaną przewagą bieli, która jest dominującą barwą we wnętrzu domu, możemy śmiało powiedzieć, że drugim takim elementem jest drewno. Pojawia się niemalże w każdej części, strefie domu i wprowadza ciepły i przyjazny nastrój w pomieszczeniach. Duża powierzchnia łazienki daje ogromne możliwości aranżacji tego miejsca, co pozwala na praktyczne i komfortowe rozlokowanie armatury. Całość dopełnia ogromne lustro, który rozświetla, pogłębia i powiększa całe pomieszczenie. 

Zdecydowalibyście się na dom w stylu nowoczesnym? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu