Dom z łazienką marzeń! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom z łazienką marzeń!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Spaett Architekten GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

W niemieckim bundeslandzie Badenia-Wirtembergia, na południowo-zachodnim krańcu kraju, stanął wyjątkowy dom jednorodzinny. Firma architektoniczna Spaett Architekten miała za zadanie stworzyć budynek, którego właściciele cieszyć by się mogli prywatnością, ale i bliskością natury i otwartością na otoczenie zewnętrzne. Nietypowy kształt działki wymagał od nich zastosowania licznych strukturalnych rozwiązań o niekonwencjonalnym charakterze. Efekt jest jednak świetny- projekt taki z powodzeniem mógłby znaleźć się w polskim krajobrazie architektonicznym!

Fasada

Dom znajduje się w miejscowości Reichenau, w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Pierwszym wyzwaniem, stojącym przed architektami, było stworzenie szkieletu domu na działce położonej w niewielkiej odległości od brzegu, na spadzistym terenie. Stworzono budynek w orientacji pionowej, o łącznej powierzchni 730 metrów kwadratowych, rozciągającej się na trzech piętrach.

Parter zajmuje powierzchnię 80 metrów kwadratowych i odznacza się specjalnym położeniem w głębi zbocza. To tam znajdują się pomieszczenia gospodarcze oraz grzewcze. Poza tym nietypowym rozwiązaniem, dużą wagę położono także na zagospodarowaniu otaczającego dom ogrodu. Po lewej stronie dostrzec można obszerny taras, który zaprasza do relaksu i odpoczynku w słoneczne dni.

Działka

Aby sprostać wymaganiom, postawionym przez inwestora, a także zachować spójność architektoniczną, potrzebna była duża doza pomysłowości. Po długich negocjacjach z władzami zarządzającymi zagospodarowaniem przestrzeni w tej okolicy, architektom udało się wynegocjować przesunięcie budynku nieco w tył, z dala od drogi, tworząc lokum o większym poziomie prywatności, w bardziej zacisznym miejscu.

Plan zagospodarowania tej okolicy wymagał budynku o dwuspadowym, czerwonym dachu. Spełniono to wymaganie, a samą bryłę stworzono w oparciu o masywną konstrukcję z kamienia wapiennego, piaskowca i betonu.

Bardzo istotne było zagospodarowanie działki otaczającej budynek. Stworzono liczne tarasy oraz miejsca do cieszenia się przyrodą za zewnątrz. Ogród zaprojektowano w sposób harmonijny i spójny, gdzie możliwy jest nie tylko relaks, ale także prowadzenie własnego ogródka warzywnego i ziołowego.

Wnętrze

Na pierwszym piętrze domu znajduje się otwarta przestrzeń, gdzie zlokalizowano strefę dzienną, na która składa się kuchnia, jadalnia i salon. Wnętrze to utrzymano w stonowanej palecie kolorów opartej o różne odcienie beżu i brązu. Zarówno ono, jak i pozostałe pomieszczenia w tym domu ogrzewane są za pomocą termy, umieszczonej w piwnicy. W salonie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Energia pobierana jest także przy pomocy baterii słonecznych na dachu. Całość prezentuje się zatem innowacyjnie, nowocześnie, ale i przytulnie.

Wystrój

Wnętrze domu zostało utrzymane w ponadczasowym i eleganckim stylu. Biel i beż w połączeniu z tradycyjnymi, naturalnymi materiałami dają niezwykle efektowną kombinację. Otwarte pomieszczenia pełne są naturalnego światła i pozwalają we wnętrzach oddychać. Kolor wprowadzony został do wnętrz za pomocą nielicznych, ale wyrazistych wielobarwnych dekoracji.

Do ogólnego wystroju doskonale pasują schody, łączące poszczególne piętra. Ich stopnie wykonano z ciemnego drewna, a dzięki ich prostocie oraz szklanej, przeźroczystej balustradzie, jawią się delikatnie i stylowo.

Łazienka marzeń

Na poddaszu zlokalizowano łazienkę, której posiadanie leży w strefie marzeń wielu z nas! Luksusowe pomieszczenie, z dostępem do wanny, prysznica i sauny, zaaranżowano elegancko i stylowo. Dzięki licznym oknom, jest ono jasne i przestronne, pomimo swojego wąskiego kształtu. Wyposażenie łazienki emanuje klasyczną elegancją. Czarne szafki, biała ceramika łazienkowa, delikatna armatura- wszystko to daje naprawdę fenomenalny rezultat. A do tego wszystkiego sauna umieszczona na końcu pomieszczenia- bajka!

Minimalistyczna sypialnia

W pomieszczeniu tym nic nie zakłóca spokojnego i błogiego snu. Łóżko jest absolutnym bohaterem wystroju, stanowiąc, wraz z przylegającym do niego szafkami nocnymi, jego jedyny element. Parkiet z ciemnego drewna nie tylko wprowadza przytulną atmosferę, ale także pozytywnie działa na klimat, panujący w tej sypialni. Duże okna do sufitu pozwalają budzić się o porannym brzasku, a gdy chce się dłużej pospać w ciemności, przesłania się je ciężkimi, brązowymi zasłonami!

Jeżeli podobał się Wam ten projekt, z pewnością zainteruje Was także elegancki dom w Krakowie.

Podoba Wam się bardziej wnętrze czy otoczeniue tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu